Europa

Co warto zobaczyć w Bratysławie w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje

Bratysława to bardzo ładne miasto, chociaż nie tak znane jak inne stolice Europy. Oto lista rzeczy którą warto zobaczyć w jeden dzień. Wybierz obiekty najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Co warto zobaczyć w Bratysławie w jeden dzień:

Stare miasto

Stare miasto

To serce miasta, gdzie przewijają się liczni turyści robiący zdjęcia lub przesiadujący w małych kawiarenkach pod parasolami. Niezbyt duża starówka z mnóstwem restauracji, pubów, kawiarenek. Warto skorzystać z restauracji oferujących regionalne jedzenie i ze sklepów z pamiątkami. Większość ulic wyłączona jest z ruchu samochodowego. Ułatwia to pieszym życie. Co roku w grudniu odbywa się tutaj jarmark świąteczny. Wszędzie jest przyjaźnie. Bardzo dobre miejsce na nie męcząca wycieczkę.

Zamek Hrad

Bratysława

Znajduje się na wzgórzu nad Dunajem. Znajdziemy tutaj wieżę koronacyjną, wystawy historyczne takie jak meble i zegary oraz muzeum muzyki. Wieża Koronacyjna to idealny punkt widokowy i dobre miejsce do robienia zdjęć). Zamek Hrad imponująco wygląda z daleka, jest dobrze oświetlony, dodaje miastu uroku.

Muzeum sztuki nowoczesnej

danubiana
źródło: danubiana.sk

Jest to prawdziwy skarb około 30 minut autobusem od centrum miasta Bratysławy. Miejsce jest wspaniałe. Znajdziemy je na cyplu wystającym w środku Dunaju. Dostaniemy się tam jadąc autobusem numer 90 który jedzie bezpośrednio do galerii. Najbardziej niesamowite muzeum sztuki nowoczesnej, jaki kiedykolwiek widziałem. Trzeba pamiętać, że w poniedziałki wszystkie muzea są zamknięte.

Niebieski Kościół św. Elżbiety

Niebieski Kościół św. Elżbiety

Uroczy kościółek w pastelowych barwach. Robi niesamowite wrażenie. Jest jedyny w swoim rodzaju. Środek również całkowicie inny niż w przeciętnym Kościele

Obserwatorium UFO

Obserwatorium UFO

Można wybrać się tutaj na drinka i podziwiać panoramę miasta. Wspaniały widok na zamek i centrum miasta. Jeśli mamy ochotę coś wypić czy zjeść przy stoliku, warto zarezerwować wcześniej stolik. Wjazd jest płatny. 7.50 euro za osobę.

Katedra świętego Marcina

 Katedra Św. Marcina

Gotycka katedra. Jest tam wieża z kopułą zwieńczoną repliką korony świętego Stefana. Piękne gwieździste sklepienie. Jest to jedno z niewielu sklepień zachowanych w Europie w takim stanie. Z pewnością warto zobaczyć, jeśli ktoś interesuje się zabytkami sakralnymi.

Brama Michalska

Jest to jedyna zachowana brama miejska w Bratysławie. Teraz w jej okolicy znajduje się duża ilość lokali gastronomicznych. Brama Michalska to jedno z „kluczowych” miejsc w Bratysławie. Jak już tak jesteśmy to nie można tego zabytku ominąć. Jest to zarazem wejścia na Starówkę.

Ruiny zamku Devin

Ruiny zamku Devin

Ruiny zamku na skale nad ujściem rzeki Moravy do Dunaju, łatwy dojazd samochodem, jak i autobusem. Otwarty. Malowniczo położone, na szczycie wapiennego wzgórza. Ruiny zamku Devin znajdują się około osiem kilometrów od centrum Bratysławy.

Čumil

Čumil Bratysława

Pomnik powstał jako część projektu rewitalizacji centrum Bratysławy. Zamontowano go w 1997 roku i się jednym z chętniej fotografowanych pomników w Bratysławie. Trzeba też dotknąć Čumila żeby mieć szczęście. Dobre miejsce do robienia pamiątkowych selfie.

Pomnik żołnierza Napoleońskiego

Pomnik żołnierza Napoleońskiego

Pomnik budzi zainteresowanie zwiedzających. Idealne miejsce do sweet foci z Bratysławy. Niedaleko znajdziemy sklepy z pamiątkami za 1 euro.

Slavín

Slavín

Slavín to jedyny działający cmentarz wojenny w Bratysławie i zarazem pomnik żołnierzy radzieckich. Zadbane miejsce, ładnie zrobione. Jest wyższy niż sobie wyobrażałem. Warto wybrać się tutaj w nocy i podziwiać panoramę miasta.

Jestem mile zaskoczony Bratysławą. Nie spodziewałam się tak klimatycznego i ciekawego miejsca.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zwiedzić w Bratysławie według Ciebie. Jakie najbardziej podobają się Wam atrakcje turystyczne?

Bratysława nocą: