Ciekawostki

10 atrakcji dla dzieci w Oslo

Oslo jest bardzo intrygującym miastem dla dzieci, które są widoczne, głównie w licznych parkach i placach zabaw.

Dodatkowo Oslo oferuje bardzo atrakcyjne miejsca do spędzenia czasu z dziećmi.

Najczęściej odwiedzanymi z dziećmi miejscami są:

1. Park rozrywki TusenFryd

Park rozrywki TusenFryd, który jest położone 10 km na południe od miasta. Park istnieje od 1988 roku, a przed jego powstaniem na tym terenie znajdowało się zoo. Tusenfryd od 2008 roku przynależy do grupy parków Parques Reunidos.

Maskotką tego parku jest gąsienica o imieniu Fryd. Na miejscu, każdy spragniony rozrywki odkryje, co najmniej kilka rodzajów roller coasterów jak np. drewniany, junior coaster czy wodny roller coaster.

2. Oslo Opera House

Oslo Opera House, gdzie najciekawszym punktem zwiedzania jest możliwość wejścia na dach gmachu Opery, skąd widoczny jest krajobraz centralnej części miasta. W przypadku dzieci w wieku od 4 do 7 lat mogą, w ramach programu Mini „Opera”, przyjmować rolę swojej ulubionej postaci i bawić się z piosenkami.

3. Norsk Folkemuseum

Norsk Folkemuseum, które jest największym norweskim muzeum zlokalizowanym na wolnym powietrzu. Muzeum to pozwala poznać ponad 140 budynków z całego kraju, które są dostosowane do zwiedzania.

Dla dzieci instytut ten zorganizował przejażdżki konne i wózki, dostęp do zwierząt hodowlanych czy zajęcia, które odgonią nudę.

4. Norweskie Muzeum Nauki i Technologii

Norweskie Muzeum Nauki i Technologii, gdzie znajduje się ogromna galeria interaktywnych eksponatów, co pozwala zamienić naukę w zabawę i rozrywkę,

5. Oslo Reptilpark

Oslo Reptilpark, czyli miejsce, gdzie znajdują się węże, jaszczurki czy duże włochate pająki.

6. Parki i place zabaw

Parki i place zabaw, które są dostępne na każdym osiedlu mieszkaniowym w Oslo.

7. Park Vigelanda

Park Vigelanda, czyli największy park w mieście i największy park na świecie, który posiada rzeźby utworzone przez tylko jednego artystę- Gustava Vigelanda (w tym rzeźba Angry Boy).

8. Lody na Aker Brygge

Lody na Aker Brygge, czyli chwila na coś dobrego i krótki odpoczynek. To nowoczesna dzielnica nad wodami Oslofjordu. Lody różnego rodzaju serwują budki znajdujące się przy nabrzeżu.

9. Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum Historii Naturalnej (Naturhistorisk museum), czyli miejsce skupiające okazy zoologiczne, paleontologiczne i geologiczne oraz ogród botaniczny. Na terenie tego muzeum można obejrzeć szkielet wielkiego dinozaura, poznać różne strefy klimatyczne czy zobaczyć zbiory minerałów.

10. Bygdøy

Muzea i plaże znajdujące się na półwyspie Bygdøy, w skład których zalicza się Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Fram czy plaże Huk oraz Paradisbukta.