15 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdyni

Choć na pierwszy rzut oka Gdynia może być nieco mniej atrakcyjnym miastem od Gdańska czy Sopotu, to także tutaj warto spędzić czas razem z dziećmi, dla których znajdziemy mnóstwo atrakcji.

1. Akwarium Gdyńskie

Dzieci zafascynowane podwodnymi światami mogą spędzić całe godziny w Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego, gdzie w zbiornikach mieszka około 1500 organizmów żyjących pod wodą: ryby, płazy, koralowce czy gady. Dodatkową atrakcją są zajęcia edukacyjne przybliżające dzieciom specyfikę tego tajemniczego świata oraz konieczności jego ochrony przed zniszczeniami cywilizacyjnymi.

2. ORP „Błyskawica”

Błyskawica w Gdyni

Historia na dotknięcie ręki, bo niszczyciel „Błyskawica” dziś zacumowany przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim to jeden z najsłynniejszych polskich okrętów wojennych, który m. in. brał udział w operacjach wojennych w Normandii. Zwiedzanie „Błyskawicy” pozwala na wycieczkę po wnętrzach okrętu i obejrzenie m. in. działa przeciwlotniczego znajdującego się na pokładzie. We wnętrzach okrętu zorganizowane są wystawy dokumentujące związki Polski z morzem.

3. Plaża w Gdyni

łabędź

Miły i uspokajający spacer po plaży po ciężkim dniu pracy. Piękne widoki zachodzącego słońca zamykające dzień. Urocze mimo nawet mroźnej pogody. Szeroka i czysta plaża w centrum Gdyni w pobliżu Skwer Kościuszki i bulwaru Nadmorskiego. Po lewej stronie plaży znajduje się plac zabaw dla dzieci, toalety i przebieralnie. W pobliżu znajduje się kilka ładnych kawiarni i pubów, a także Teatr Muzyczny i Muzeum Marynarki Wojennej. Plaża polecana każdemu na miły odpoczynek.

4. Skwer Kościuszki

Świetne miejsce z dużą ilością atrakcji otoczone morzem bałtyckim. Od wielu lat uwielbiam spacerować po Skwerze latem i zimą. Piękne miejsce gdzie można wybrać się na spacer, wstąpić do Akwarium, zjeść coś w restauracji lub popłynąć statkiem.

5. Dar Pomorza – Oddział Centralnego Muzeum Morskiego

dar pomorza

Dar Pomorza jest wspaniałym przykładem starego żaglowca. Nadal jest w doskonałym stanie i dostępne są tutaj wycieczki. Proponuję, aby każdy odwiedził ten statek, jeśli to możliwe. Zdecydowanie trudniej jest to zrobić zimą, ale warto. Doskonałe muzeum. Można zobaczyć słynny statek z wszystkimi jego szczegółami.

6. Kolej Linowo-Terenowa na Kamienną Górę

źródło: klk93 / Wikipedia

Zawsze cieszyłem się widokami z Kamiennej Góry, ale czasami było się tam wspiąć. Teraz jest super wygodnie i szybko. Kolejka nie była zbyt długa, więc czekaliśmy tylko kilka minut. Szybka, darmowa wycieczka na szczyt gdzie można podziwiać widok na miasto i port. Podróż trwa nie dłużej niż minutę. Kolejka położona blisko Gdyńskiego Centrum Filmowego słynnego z festiwalu filmowego w Gdyni.

7. Punkt widokowy – InfoBox

Gdynia centrum
źródło: Stanisław Węsławski / Wikipedia

Punkt widokowy, który znajduje się w dobrym miejscu. Znajdziemy tutaj ładne widoki i dużo informacji o mieście Gdyni. Dobre miejsce dla turystów i rodzin z dziećmi.

8. Centrum Nauki Experyment

źródło: Krzychu025 / Wikipedia

jedno z pierwszych w Polsce centrów nauki mieszczące się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym pozwala na poznawanie zjawisk przyrodniczych dzięki interaktywnym wystawom i nowoczesnym technologiom. Warto sprawdzić, kiedy odbywają się specjalnie organizowane dla dzieci warsztaty lub zajęcia w ramach Akademii Experymentu.

9. Muzeum Emigracji

źródło: LukaszKatlewa/Wikipedia

To wystawa umiejscowiona w dawnym budynku Dworca Morskiego w Gdyni, z którego odpływały statki z Polakami decydującymi się wyruszyć w poszukiwaniu szczęścia za granicą. Dla dzieci zorganizowano tutaj Salę Małego Podróżnika, w której zgromadzono książki, gry i zabawy związane z podejmowaniem tak dramatycznych wyjeździe o zmianie życia i miejsca zamieszkania.

10. Jumpcity

jumpcity
źródło: gdynia.jumpcity.pl

Park Trampolin – czyli miejsce idealne dla wyładowania nadmiaru energii u dzieci, ale i ich rodziców. Dzięki zainstalowanym tutaj trampolinom można ćwiczyć akrobatykę, grać w kosza czy w zbijaka pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy zadbają o to, aby nikomu nie stała się krzywda.

11. Muzeum Marynarki Wojennej

mmw
żródło: Topory / Wikipedia

Jeśli lubisz historię, to jest to miejsce, do którego możesz się udać razem ze swoją pociechą. Wszystkie artefakty wojskowe znajdujące się w tym muzeum ilustrują historię na przestrzeni wieków. Sam muzeum jest wspaniałe i wciąż się rozrasta. Eksponaty na wolnym powietrzu potrafią wywołać efekt „Wow”. Personel był niezwykle przyjazny i pomocny.

12. Klif w Gdyni Orłowie

Klif w Gdyni Orłowie

Jest to stromy brzeg morski. Można wejśc na górę i zrobić tam piękne zdjęcia. Klif stopniowo oddaje swoją część morzu.

13. Kolibki Adventure Park

Dla tych, którym potrzebna jest dawka adrenaliny na świeżym powietrzu w Gdyni powstał park rozrywki, w którym można m. in. zmierzyć się ze zorganizowanymi tutaj parkami linowymi i ścinkami wspinaczkowymi, pojeździć na quadach, wyszaleć się na placach zabaw lub zagrać w paintball. Leśna sceneria tego parku pozwala poczuć się jak w trakcie prawdziwej wyprawy survivalowej.

14. Muzeum Motoryzacji

Muzeum Motoryzacji

Właściciel jest pasjonatem szaleńczym motoryzacji i pokazuje to w swoim muzeum. Niezwykłe miejsce na muzealnej mapie Trójmiasta. Za kilka złotych przeniesiesz się w czasie ciesząc oko tymi odrestaurowanymi samochodami. Wielki szacunek dla właściciela. Klimat retro.

15. Rejs Galeonem

Statki są stylizowane na XVII wieczne galeony. Statki zapewniają pasażerom przyjemność związaną z kołysaniem się na falach. Statki mieszczą od 100 do 240 osób. Galeony pływają po Zatoce Gdańskiej lub Porcie Gdyńskim. Statki oferują ciekawe rejsy i imprezy dla dzieci na swym pokładzie.

15 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdyni
4.6 (91.25%) 16 głosów
Sprawdź też:
Kantor online otwiera bardzo duże możliwości, szczególnie dla osób chcących…