17 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdyni 2022

Choć na pierwszy rzut oka Gdynia może być nieco mniej atrakcyjnym miastem od Gdańska czy Sopotu, to także tutaj warto spędzić czas razem z dziećmi, dla których znajdziemy mnóstwo atrakcji. Przedstawiamy najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdyni i okolicach.

Zobacz też -> Ciekawostki o Gdyni

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

daniel

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

alpaka przy ognisku

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Z kolei na wyspie znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

królik

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak, danieli i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • minikoparka
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci

Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Ceny:

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

kucyki

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

(Zobacz na mapie)

2. Akwarium Gdyńskie

Akwarium

Dzieci zafascynowane podwodnymi światami mogą spędzić całe godziny w Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego, gdzie w zbiornikach mieszka około 1500 organizmów żyjących pod wodą: ryby, płazy, koralowce czy gady. Dodatkową atrakcją są zajęcia edukacyjne przybliżające dzieciom specyfikę tego tajemniczego świata oraz konieczności jego ochrony przed zniszczeniami cywilizacyjnymi. (Zobacz na mapie)

3. ORP „Błyskawica”

błyskawica

Historia na dotknięcie ręki, bo niszczyciel „Błyskawica” dziś zacumowany przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim to jeden z najsłynniejszych polskich okrętów wojennych, który m. in. brał udział w operacjach wojennych w Normandii. Zwiedzanie „Błyskawicy” pozwala na wycieczkę po wnętrzach okrętu i obejrzenie m. in. działa przeciwlotniczego znajdującego się na pokładzie. We wnętrzach okrętu zorganizowane są wystawy dokumentujące związki Polski z morzem. (Zobacz na mapie)

4. Plaża w Gdyni

ryby pomnik

łabędź

Miły i uspokajający spacer po plaży po ciężkim dniu pracy. Piękne widoki zachodzącego słońca zamykające dzień. Urocze mimo nawet mroźnej pogody. Szeroka i czysta plaża w centrum Gdyni w pobliżu Skwer Kościuszki i bulwaru Nadmorskiego. Po lewej stronie plaży znajduje się plac zabaw dla dzieci, toalety i przebieralnie. W pobliżu znajduje się kilka ładnych kawiarni i pubów, a także Teatr Muzyczny i Muzeum Marynarki Wojennej. Plaża polecana każdemu na miły odpoczynek. (Zobacz na mapie) Warto też pojechać na plażę w Babich Dołach. (Zobacz na mapie)

5. Skwer Kościuszki

Skwer

fontanna

Świetne miejsce z dużą ilością atrakcji otoczone morzem bałtyckim. Od wielu lat uwielbiam spacerować po Skwerze latem i zimą. Piękne miejsce gdzie można wybrać się na spacer, wstąpić do Akwarium, zjeść coś w restauracji lub popłynąć statkiem. (Zobacz na mapie)

6. Dar Pomorza – Oddział Centralnego Muzeum Morskiego

dar pomorza

kajuty

Dar Pomorza jest wspaniałym przykładem starego żaglowca. Nadal jest w doskonałym stanie i dostępne są tutaj wycieczki. Proponuję, aby każdy odwiedził ten statek, jeśli to możliwe. Zdecydowanie trudniej jest to zrobić zimą, ale warto. Doskonałe muzeum. Można zobaczyć słynny statek z wszystkimi jego szczegółami. (Zobacz na mapie)

7. Kolej Linowo-Terenowa na Kamienną Górę

źródło: klk93 / Wikipedia

Zawsze cieszyłem się widokami z Kamiennej Góry, ale czasami było się tam wspiąć. Teraz jest super wygodnie i szybko. Kolejka nie była zbyt długa, więc czekaliśmy tylko kilka minut. Szybka, darmowa wycieczka na szczyt gdzie można podziwiać widok na miasto i port. Podróż trwa nie dłużej niż minutę. Kolejka położona blisko Gdyńskiego Centrum Filmowego słynnego z festiwalu filmowego w Gdyni. (Zobacz na mapie)

8. Punkt widokowy – InfoBox

budynek infobox widok z Infobox

Punkt widokowy, który znajduje się w dobrym miejscu. Znajdziemy tutaj ładne widoki i dużo informacji o mieście Gdyni. Dobre miejsce dla turystów i rodzin z dziećmi. (Zobacz na mapie)

9. Centrum Nauki Experyment

źródło: Krzychu025 / Wikipedia

jedno z pierwszych w Polsce centrów nauki mieszczące się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym pozwala na poznawanie zjawisk przyrodniczych dzięki interaktywnym wystawom i nowoczesnym technologiom. Warto sprawdzić, kiedy odbywają się specjalnie organizowane dla dzieci warsztaty lub zajęcia w ramach Akademii Experymentu. (Zobacz na mapie)

10. Muzeum Emigracji

źródło: LukaszKatlewa/Wikipedia

To wystawa umiejscowiona w dawnym budynku Dworca Morskiego w Gdyni, z którego odpływały statki z Polakami decydującymi się wyruszyć w poszukiwaniu szczęścia za granicą. Dla dzieci zorganizowano tutaj Salę Małego Podróżnika, w której zgromadzono książki, gry i zabawy związane z podejmowaniem tak dramatycznych wyjeździe o zmianie życia i miejsca zamieszkania. (Zobacz na mapie)

11. Jumpcity

jumpcity

Park Trampolin – czyli miejsce idealne dla wyładowania nadmiaru energii u dzieci, ale i ich rodziców. Dzięki zainstalowanym tutaj trampolinom można ćwiczyć akrobatykę, grać w kosza czy w zbijaka pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy zadbają o to, aby nikomu nie stała się krzywda. (Zobacz na mapie)

12. Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej

Jeśli lubisz historię, to jest to miejsce, do którego możesz się udać razem ze swoją pociechą. Wszystkie artefakty wojskowe znajdujące się w tym muzeum ilustrują historię na przestrzeni wieków. Sam muzeum jest wspaniałe i wciąż się rozrasta. Eksponaty na wolnym powietrzu potrafią wywołać efekt „Wow”. Personel był niezwykle przyjazny i pomocny. (Zobacz na mapie)

13. Klif i Molo w Gdyni Orłowie

molo

molo w Gdyni Orłowie

Klif w Orłowie

Jest to stromy brzeg morski. Można wejść na górę i zrobić tam piękne zdjęcia. Klif stopniowo oddaje swoją część morzu. (Zobacz na mapie)

14. Kolibki Adventure Park

Adventure park

Dla tych, którym potrzebna jest dawka adrenaliny na świeżym powietrzu w Gdyni powstał park rozrywki, w którym można m. in. zmierzyć się ze zorganizowanymi tutaj parkami linowymi i ścinkami wspinaczkowymi, pojeździć na quadach, wyszaleć się na placach zabaw lub zagrać w paintball. Leśna sceneria tego parku pozwala poczuć się jak w trakcie prawdziwej wyprawy survivalowej. (Zobacz na mapie)

15. Muzeum Motoryzacji

Muzeum Motoryzacji

Właściciel jest pasjonatem szaleńczym motoryzacji i pokazuje to w swoim muzeum. Niezwykłe miejsce na muzealnej mapie Trójmiasta. Za kilka złotych przeniesiesz się w czasie ciesząc oko tymi odrestaurowanymi samochodami. Wielki szacunek dla właściciela. Klimat retro. (Zobacz na mapie)

16. Strefa Zoltar

zoltar

Razem z dziećmi można spędzić fantastycznie wolny czas. Warte polecenia dla osób, które uwielbiają strzelanki, a znudził im się już paintball. Super zabawa dla całej rodziny albo grupy znajomych! (Zobacz na mapie)

17. Rejs Galeonem

Galeon

smok

rejs

Statki są stylizowane na XVII wieczne galeony. Statki zapewniają pasażerom przyjemność związaną z kołysaniem się na falach. Statki mieszczą od 100 do 240 osób. Galeony pływają po Zatoce Gdańskiej lub Porcie Gdyńskim. Statki oferują ciekawe rejsy i imprezy dla dzieci na swym pokładzie. (Zobacz na mapie)

Czytaj dalej: Co zwiedzić w Gdyni

4.6/5 - (liczba ocen: 67)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.