20 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Gdyni 2023

Choć na pierwszy rzut oka Gdynia może być nieco mniej atrakcyjnym miastem od Gdańska czy Sopotu, to także tutaj warto spędzić czas razem z dziećmi, dla których znajdziemy mnóstwo atrakcji. Przedstawiamy najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdyni i okolicach w 2023 roku. Zobacz też, co warto zobaczyć w Gdyni i również, jakie są najlepsze atrakcje w Gdyni na niepogodę. Wycieczka po Gdyni to wspaniałe doświadczenie dla miłośników morza i architektury.

Gdynia atrakcje dla dzieci

Bez względu na to, czy chcemy spędzić czas na świeżym powietrzu, czy poszukujemy zabaw w pomieszczeniach zamkniętych, w Gdyni z pewnością nie zabraknie nam pomysłów na ciekawe i aktywne spędzenie czasu z najmłodszymi. Gdynia z dzieckiem to świetny wybór na rodzinne wakacje lub weekendowy wypad.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

daniel

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17. Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

alpaka przy ognisku

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce. Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić. Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Z kolei na wyspie znajduje się altana, gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

królik

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak, danieli i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • minikoparka
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci

Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Ceny:

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

kucyki

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn. (Zobacz na mapie)

2. Akwarium Gdyńskie

Akwarium

Co warto zobaczyć w Gdyni z dziećmi? Z pewnością akwarium gdyńskie! Nawet zimą. Dzieci zafascynowane podwodnymi światami mogą spędzić całe godziny w Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego, gdzie w zbiornikach mieszka około 1500 organizmów żyjących pod wodą: ryby, płazy, koralowce czy gady. Dodatkową atrakcją są zajęcia edukacyjne przybliżające dzieciom specyfikę tego tajemniczego świata oraz konieczności jego ochrony przed zniszczeniami cywilizacyjnymi. (Zobacz na mapie)

3. ORP „Błyskawica”

błyskawica

Historia na dotknięcie ręki, bo niszczyciel „Błyskawica” dziś zacumowany przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim to jeden z najsłynniejszych polskich okrętów wojennych, który m.in. brał udział w operacjach wojennych w Normandii. Zwiedzanie „Błyskawicy” pozwala na wycieczkę po wnętrzach okrętu i obejrzenie m.in. działa przeciwlotniczego znajdującego się na pokładzie. We wnętrzach okrętu zorganizowane są wystawy dokumentujące związki Polski z morzem. (Zobacz na mapie)

4. Plaża w Gdyni

ryby pomnik

łabędź

Miły i uspokajający spacer po plaży po ciężkim dniu pracy. Piękne widoki zachodzącego słońca zamykające dzień. Urocze mimo nawet mroźnej pogody. Szeroka i czysta plaża w centrum Gdyni w pobliżu Skwer Kościuszki i bulwaru Nadmorskiego. Po lewej stronie plaży znajduje się plac zabaw dla dzieci, toalety i przebieralnie. W pobliżu znajduje się kilka ładnych kawiarni i pubów, a także Teatr Muzyczny i Muzeum Marynarki Wojennej. Plaża polecana każdemu na miły odpoczynek. (Zobacz na mapie) Warto też pojechać na plażę w Babich Dołach. (Zobacz na mapie)

5. Skwer Kościuszki

Skwer

fontanna

Świetne miejsce z dużą ilością atrakcji otoczone Morzem Bałtyckim. Od wielu lat uwielbiam spacerować po Skwerze latem i zimą. Piękne miejsce, gdzie można wybrać się na spacer, wstąpić do Akwarium, zjeść coś w restauracji lub popłynąć statkiem. (Zobacz na mapie)

6. Dar Pomorza – Oddział Centralnego Muzeum Morskiego

dar pomorza

kajuty

Dar Pomorza jest wspaniałym przykładem starego żaglowca. Nadal jest w doskonałym stanie i dostępne są tutaj wycieczki. Proponuję, aby każdy odwiedził ten statek, jeśli to możliwe. Zdecydowanie trudniej jest to zrobić zimą, ale warto. Doskonałe muzeum. Można zobaczyć słynny statek z wszystkimi jego szczegółami. (Zobacz na mapie)

7. Kolej Linowo-Terenowa na Kamienną Górę

źródło: klk93 / Wikipedia

Zawsze cieszyłem się widokami z Kamiennej Góry, ale czasami było się tam wspiąć. Teraz jest super wygodnie i szybko. Kolejka nie była zbyt długa, więc czekaliśmy tylko kilka minut. Szybka, darmowa wycieczka na szczyt gdzie można podziwiać widok na miasto i port. Podróż trwa nie dłużej niż minutę. Kolejka położona blisko Gdyńskiego Centrum Filmowego słynnego z festiwalu filmowego w Gdyni. (Zobacz na mapie)

8. Centrum Nauki Experyment

źródło: Krzychu025 / Wikipedia

Co zwiedzić w Gdyni z dziećmi? Z pewnością Centrum Nauki Experyment! Jedno z pierwszych w Polsce centrów nauki mieszczące się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym pozwala na poznawanie zjawisk przyrodniczych dzięki interaktywnym wystawom i nowoczesnym technologiom. Warto sprawdzić, kiedy odbywają się specjalnie organizowane dla dzieci i młodzieży warsztaty lub zajęcia w ramach Akademii Experymentu. Warto zobaczyć z dziećmi Centrum Nauki Experyment w przypadku deszczu lub zimą. (Zobacz na mapie)

9. Muzeum Emigracji

źródło: LukaszKatlewa/Wikipedia

To wystawa umiejscowiona w dawnym budynku Dworca Morskiego w Gdyni, z którego odpływały statki z Polakami decydującymi się wyruszyć w poszukiwaniu szczęścia za granicą. Dla dzieci zorganizowano tutaj Salę Małego Podróżnika, w której zgromadzono książki, gry i zabawy związane z podejmowaniem tak dramatycznych wyjeździe o zmianie życia i miejsca zamieszkania. Młodzież powinna być zadowolona. (Zobacz na mapie)

10. Jumpcity

jumpcity

Park Trampolin – czyli miejsce idealne dla wyładowania nadmiaru energii u dzieci, ale i ich rodziców. Dzięki zainstalowanym tutaj trampolinom można ćwiczyć akrobatykę, grać w kosza czy w zbijaka pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy zadbają o to, aby nikomu nie stała się krzywda. (Zobacz na mapie)

11. Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej

Warto zwiedzić tę atrakcję. Jest to coś dla młodzieży, która nawet niekoniecznie musi lubić tematy wojenne. Wszystkie artefakty wojskowe znajdujące się w tym muzeum ilustrują historię na przestrzeni wieków. Sam muzeum jest wspaniałe i wciąż się rozrasta. Eksponaty na wolnym powietrzu potrafią wywołać efekt „Wow”. Personel był niezwykle przyjazny i pomocny. Jeśli lubisz historię, to jest to miejsce, do którego możesz się udać razem ze swoją pociechą. (Zobacz na mapie)

12. Klif w Gdyni Orłowie

Klif w Orłowie

Klif w Orłowie to niezwykłe miejsce, gdzie morenowa wysoczyzna styka się z morzem, tworząc urwiste nabrzeże, zwane klifowym. Praktycznie pionowe ściany klifu mają różną wysokość, jednak największy punkt wznosi się 40 metrów ponad wodami Zatoki Gdańskiej. Jest to nie tylko wizytówka miasta, ale także jeden z niewielu w Polsce klifów. Można go podziwiać zarówno z dołu, z plaży w Orłowie, jak i z góry, z punktu widokowego na Molo w Orłowie. Warto dodać, że Klif Orłowski to miejsce kształtowane od 23 milionów lat. Klif stopniowo oddaje swoją część morzu. (Zobacz na mapie)

13. Adventure Park

Adventure park

Dla tych, którym potrzebna jest dawka adrenaliny na świeżym powietrzu w Gdyni powstał park rozrywki, w którym można m. in. zmierzyć się ze zorganizowanymi tutaj parkami linowymi i ścinkami wspinaczkowymi, pojeździć na quadach, wyszaleć się na placach zabaw lub zagrać w paintball. Leśna sceneria tego parku pozwala poczuć się jak w trakcie prawdziwej wyprawy survivalowej. (Zobacz na mapie)

14. Muzeum Motoryzacji

Muzeum Motoryzacji

Właściciel jest pasjonatem szaleńczym motoryzacji i pokazuje to w swoim muzeum. Niezwykłe miejsce na muzealnej mapie Trójmiasta. Za kilka złotych przeniesiesz się w czasie ciesząc oko tymi odrestaurowanymi samochodami. Wielki szacunek dla właściciela. Klimat retro. (Zobacz na mapie)

15. Strefa Zoltar

zoltar

Razem z dziećmi można spędzić fantastycznie wolny czas. Warte polecenia dla osób, które uwielbiają strzelanki, a znudził im się już paintball. Super zabawa dla całej rodziny albo grupy znajomych! (Zobacz na mapie)

16. Rejs Galeonem

Galeon

smok

rejs

Statki są stylizowane na XVII wieczne galeony które pływają po Zatoce Gdańskiej lub Porcie Gdyńskim. Atrakcja polega ona na podziwianiu portu i okolic Gdyni z pokładu galeonu, czyli stylizowanego na historyczny statek. Na terenie Gdyni można znaleźć kilka firm oferujących takie rejsy, m.in. Galeon Dragon czy Statek Dragon. Podczas Rejsu Galeonem w Gdyni, uczestnicy mają okazję podziwiać przepiękne krajobrazy Zatoki Gdańskiej i portu gdyńskiego, a także posłuchać ciekawych opowieści przewodnika na temat historii miasta. Często w trakcie rejsu serwowane są napoje i przekąski, a także organizowane są różnego rodzaju atrakcje, jak np. konkursy czy zabawy dla dzieci. (Zobacz na mapie)

17. Molo w Orłowie

molo

molo w Gdyni Orłowie

Co zobaczyć w Gdyni z dziećmi? Warto przejść się po molo i zjeść lody z food trucka. Popularna atrakcja turystyczna miasta i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w okolicy. To drewniane molo o długości około 180 metrów, które przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców swoimi urokliwymi widokami i możliwościami rekreacyjnymi. Z molo rozciąga się piękna panorama Zatoki Gdańskiej, a spacerując po nim, można dostrzec wznoszący się nieopodal Klif Orłowski. Molo w Gdyni Orłowie jest łatwo dostępne zarówno od strony Promenady Królowej Marysieńki, jak i od Klifu Orłowskiego. (Zobacz na mapie)

18. Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” w Gdyni

LOB Marszewo to miejsce, w którym można zobaczyć różnorodne gatunki roślin, zarówno rodzime, jak i egzotyczne. Znajduje się on w odległości około 11 km od centrum Gdyni i jest łatwo dostępne samochodem, autobusem lub rowerem. W LOB Marszewo organizowane są również ciekawe wydarzenia i programy edukacyjne, takie jak Ogrodowe Niedziele, Akcja Karmnik czy Wolontariat dla Ogrodu. Ogrodzona, centralna część LOB Marszewo jest otwarta dla indywidualnych odwiedzających w dni robocze oraz niedziele. (Zobacz na mapie)

19. Kolibki

Bardzo dobre są atrakcje kierowane do dzieci. Wszystkie animacje wyglądają fantastycznie. Jednym z najlepszych parków w Gdyni ze względu na atrakcje – są alejki spacerowe i drabinki dla dzieci na polance. Można rozłożyć kocyk, dzieci zostawić na placu zabaw. (Zobacz na mapie)

20. AirSpace

Polsce kosmiczny dmuchany park rozrywki. Na powierzchni około 1500 metrów kwadratowych dzieci mogą się bawić i jednocześnie zdobywać wiedzę na temat kosmosu i astronautyki. Park oferuje wiele dmuchanych atrakcji, takich jak baseny z piłkami, zjeżdżalnie, tunele, miasta dmuchane, a także wiele innych atrakcji. (Zobacz na mapie)

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje w Gdyni

4.6/5 - (liczba ocen: 67)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.