7 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdyni

Klif w Gdyni Orłowie

Choć na pierwszy rzut oka Gdynia może być nieco mniej atrakcyjnym miastem od Gdańska czy Sopotu, to także tutaj warto spędzić czas razem z dziećmi, dla których znajdziemy mnóstwo atrakcji.

1. Centrum Nauki Experyment – jedno z pierwszych w Polsce centrów nauki mieszczące się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym pozwala na poznawanie zjawisk przyrodniczych dzięki interaktywnym wystawom i nowoczesnym technologiom. Warto sprawdzić, kiedy odbywają się specjalnie organizowane dla dzieci warsztaty lub zajęcia w ramach Akademii Experymentu.

2. Muzeum Emigracji – to wystawa umiejscowiona w dawnym budynku Dworca Morskiego w Gdyni, z którego odpływały statki z Polakami decydującymi się wyruszyć w poszukiwaniu szczęścia za granicą. Dla dzieci zorganizowano tutaj Salę Małego Podróżnika, w której zgromadzono książki, gry i zabawy związane z podejmowaniem tak dramatycznych wyjeździe o zmianie życia i miejsca zamieszkania.

3. Jumpcity – Park Trampolin – czyli miejsce idealne dla wyładowania nadmiaru energii u dzieci, ale i ich rodziców. Dzięki zainstalowanym tutaj trampolinom można ćwiczyć akrobatykę, grać w kosza czy w zbijaka pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy zadbają o to, aby nikomu nie stała się krzywda.

4. Akwarium Gdyńskie – dzieci zafascynowane podwodnymi światami mogą spędzić całe godziny w Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego, gdzie w zbiornikach mieszka około 1500 organizmów żyjących pod wodą: ryby, płazy, koralowce czy gady. Dodatkową atrakcją są zajęcia edukacyjne przybliżające dzieciom specyfikę tego tajemniczego świata oraz konieczności jego ochrony przed zniszczeniami cywilizacyjnymi.

5. ORP „Błyskawica” – czyli historia na dotknięcie ręki, bo niszczyciel „Błyskawica” dziś zacumowany przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim to jeden z najsłynniejszych polskich okrętów wojennych, który m. in. brał udział w operacjach wojennych w Normandii. Zwiedzanie „Błyskawicy” pozwala na wycieczkę po wnętrzach okrętu i obejrzenie m. in. działa przeciwlotniczego znajdującego się na pokładzie. We wnętrzach okrętu zorganizowane są wystawy dokumentujące związki Polski z morzem.

6. Klif w Gdyni Orłowie – Jest to stromy brzeg morski. Można wejśc na górę i zrobić tam piękne zdjęcia. Klif stopniowo oddaje swoją część morzu.

7. Kolibki Adventure Park – dla tych, którym potrzebna jest dawka adrenaliny na świeżym powietrzu w Gdyni powstał park rozrywki, w którym można m. in. zmierzyć się ze zorganizowanymi tutaj parkami linowymi i ścinkami wspinaczkowymi, pojeździć na quadach, wyszaleć się na placach zabaw lub zagrać w paintball. Leśna sceneria tego parku pozwala poczuć się jak w trakcie prawdziwej wyprawy survivalowej.

7 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdyni
4.6 (91.25%) 16 głosówZobacz też

Sprawdź też:
Malowniczo położona u stóp Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego –…