14 najlepszych atrakcji w Gdyni – Co warto zobaczyć w Gdyni 2022

Jednym z ciekawych miast do zwiedzania jest Gdynia która posiada całą masę atrakcji dla turystów. Jest to miasto na prawach powiatu położone w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Graniczy bezpośrednio z Morzem Bałtyckim. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce i co warto zobaczyć, zwiedzić w Gdyni i okolicy?

Zobacz też -> Najlepsze atrakcji dla dzieci w Gdyni

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

2 kucyki

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

emu przy stole

Dostępne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak, lam i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka dla kilkuletnich dzieci

alpaka przy ognisku

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Ceny:

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Alpaki są bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaki

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Dar Pomorza

dar pomorza

kajuty

Kolejnym muzeum tym razem morskim jest Dar Pomorza a Gdyni. To muzeum powstało w celu upowszechniania i popularyzowania szeroko rozumianej wiedzy morskiej. Miejsce można odwiedzać regularnie, ponieważ znajdują się tam zarówno wystawy stałe jak i czasowe. Każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie, ponieważ publikacje przedstawiane są w rozmaitych formach.

Adres: al. Jana Pawła II

2. Akwarium Gdyńskie

Akwarium

Akwarium gdyńskie jest dość łatwe do znalezienia. Czyste miejsce, różne gatunki ryb z całego świata. Obiekt ten to ładna próbka morskiego życia. Jeśli masz szansę odwiedzić to miejsce, a nie widziałeś większego akwarium, polecam je.

Adres: al. Jana Pawła II 1

3. Muzeum Emigracji

LukaszKatlewa / Wikipedia

Miłośnicy muzeów historycznych znajdą coś dla siebie i w tym mieście, ponieważ w Gdyni znajduje się Muzeum Emigracji. Jest to jedyne tak ciekawe miejsce w kraju, które zostało poświęcone historii polskiej emigracji. Właściwie już od powstania Polski, Polacy toczyli wędrówkę za chlebem lub za wolnością. Historia o tej tematyce jest bardzo ciekawa i długa. Dlatego sama wizyta w tym muzeum jest długa i intrygująca. Samo muzeum mieści się w bardzo dobrej lokalizacji, ponieważ w historycznym gmachu Dworca Morskiego. Samo miejsce jest już historią samą w sobie, ponieważ przez dziesięciolecia z tego miejsca wypływały polskie transatlantyki. Muzeum ma na celu ukazanie najważniejsze i najciekawsze dzieje i wyjazdy Polaków w świat. Wszystko to jest dobrze rozplanowane, ponieważ nawiązuje ściśle do współczesności. Historia polskiej emigracji pisze się bowiem każdego dnia.

Adres: Polska 1

4. Centrum Nauki Experyment

źródło: Krzychu025 / Wikipedia

Jest to konieczny punkt który trzeba odwiedzić zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Będziesz zdumiony tym, że znowu będziesz czuł się jak dziecko. W deszczowe letnie dni lub w weekendy miejsce jest bardzo zatłoczone. Centrum posiada parking i łatwo tutaj trafić dzięki komunikacji miejskiej. Możesz tutaj spędzić cały dzień.

Adres: aleja Zwycięstwa 96/98

5. Błyskawica – Muzeum na okręcie

błyskawica

Polski statek wziął udział w II wojnie światowej i otrzymał nagrodę Virtuti Military. Jest to najstarszy niszczyciel przekształcony w muzeum. Niska cena za odwiedziny sprawia, że jest to dobre miejsce na spędzenie około godziny. Jest to miejsce interesujące dla dzieci, ponieważ jest tutaj wiele ciekawych i dziwnych rzeczy. Polecam każdemu, kto interesuje się historią. Co ciekawe… statek jest w bardzo dobrym stanie technicznym.

Adres: al. Jana Pawła II 1

6. Skwer Kościuszki i Molo południowe

fontanna

Jedną z głównych ulic w Gdyni jest tzw. Skwer Kościuszki, który w swojej rozpiętości zawiera wiele ważnych obiektów związanych z historią Gdyni, takie jak Dowództwo Marynarki Wojennej, pomniki czy historyczne kamienice. Jest to kameralne miejsce. Warto się udać tam i poczuć klimat tego miejsca.

Adres: (Zobacz na mapie)

7. Molo Orłowo

molo w Gdyni Orłowie

molo

Miasto położone bezpośrednio nad morzem nie może obyć się bez wizyty w samym morzu. W Gdyni znajduje się ciekawe i ładne drewniane molo w Orłowie. Zostało ono wybudowane podczas I wojny Światowej i trzyma się do dzisiaj. Posiada około metrów długości. Dlatego można się wybrać na krótki spacer właśnie na to molo i podziwiać piękną wodę Morza Bałtyckiego. Jest to ukojenie dla duszy i ciała.

Adres: Orłowska 12

8. Plaża miejska w Gdyni

plaża

Moje ulubione miejsce w Gdyni. Trochę zatłoczone w piękny słoneczny dzień. Miejsc do jedzenia wzdłuż promenady jest bardzo dużo. Jest blisko wszędzie: przyroda, kultura, dobre jedzenie i rozrywka w jednym miejscu.

Adres: (Zobacz na mapie)

9. Klif Orłowski i Kępa Redłowska

klif

łodzie

Świetne miejsce w Gdyni i wspaniałe widoki. Niezbyt wymagająca wędrówka. Polecam zabrać ze sobą buty turystyczne, jeśli chcesz intensywnie chodzić po szlakach i plaży. Dobre miejsce na spokojny, romantyczny spacer dla par i odkrycie jak zabawne jest ciekawe wybrzeże. Świetne miejsce na zajęcia na świeżym powietrzu, jak np. jogging.

Adres: (Zobacz na mapie)

10. Ulica Świętojańska

To główna ulica Gdyni i jedno z najciekawszych miejsc w mieście – z dużą ilością kawiarni, restauracji i sklepów. To zdecydowanie dobre miejsce na zakupy.

Adres: Świętojańska

11. Punkt widokowy – InfoBox

budynek infobox

widok z Infobox

Ładna, nowoczesna, szklana konstrukcja w centrum miasta, z dobrą prezentacją Gdyni, świetną restauracją i tarasem widokowym. Tutaj dowiesz się całej masy informacji o Gdyni. Bardzo modne i popularne miejsce. Wspaniały spacer, tak by uciec od pośpiechu.

Adres: Świętojańska 30

12. Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej
Muzeum położone w samym sercu gdyńskiego muzeum przyciąga zwiedzających dużym sprzętem wojskowym i wystawą broni. Na zewnątrz nowoczesnego budynku, który znajduje się obok Muzeum Miejskiego w Gdyni, znajduje się stała ekspozycja uzbrojenia wojskowego, w tym sprzętu obronnego z czasów II wojny światowej. Dużą zaletą jest to, że zwiedzający mogą dotykać przedmioty, co może być naprawdę przydatne nie tylko dla dzieci. Plusem jest niska cena: 10 zł za zwykły bilet.

Adres: Zawiszy Czarnego 1B

13. Kolejka na Kamienną Górę

źródło: klk93 / Wikipedia

Jeśli masz dość chodzenia, ale nadal chcesz dotrzeć na szczyt Kamiennej Góry, to jest coś, czego potrzebujesz. Sama jazda jest szybka i bezpłatna, ale w sezonie letnim linie są bardziej zatłoczone. Położona blisko Gdyńskiego Centrum Filmowego słynnego z festiwalu filmowego w Gdyni. Ładny widok z góry na Gdynię.

Adres: plac Grunwaldzki 1

14. Rejs Galeonem

Galeon

smok

rejs

Okręty stylizowane są na XVII wieczne galeony. Statki mieszczą od 100 do 240 osób i pływają po Zatoce Gdańskiej i Porcie Gdyńskim. Dla tych, którzy nie za bardzo lubią pływać po morzu możliwe jest również zwiedzanie samego okrętu.

Adres: al. Jana Pawła II 2

Gdynia jest dosyć sporym miastem, które nie tylko posiada ciekawą historię ale także urzeka turystów swoim malowniczym krajobrazem. Dlatego warto udać się do tego miasta, szczególnie w ciepłe miesiące, po to by przypomnieć sobie ciekawą historię tego miejsca, ale także dać ukojenie swoim oczom i duszy. Znasz jeszcze jakieś atrakcje w Gdyni? Napisz o nich w komentarzu w sekcji na dole strony.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w okolicach Gdyni

4.4/5 - (liczba ocen: 81)1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.