5 najlepszych atrakcji w Gdyni. Co warto zobaczyć w Gdyni.

Jednym z ciekawych miast do zwiedzania jest Gdynia. Jest to miasto na prawach powiatu położone w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Graniczy bezpośrednio z Morzem Bałtyckim. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Muzeum Emigracji

LukaszKatlewa / Wikipedia

Miłośnicy muzeów historycznych znajdą coś dla siebie i w tym mieście, ponieważ w Gdyni znajduje się Muzeum Emigracji. Jest to jedyne tak ciekawe miejsce w kraju, które zostało poświęcone historii polskiej emigracji. Właściwie już od powstania Polski, Polacy toczyli wędrówkę za chlebem lub za wolnością. Historia o tej tematyce jest bardzo ciekawa i długa. Dlatego sama wizyta w tym muzeum jest długa i intrygująca. Samo muzeum mieści się w bardzo dobrej lokalizacji, ponieważ w historycznym gmachu Dworca Morskiego. Samo miejsce jest już historią samą w sobie, ponieważ przez dziesięciolecia z tego miejsca wypływały polskie transatlantyki. Muzeum ma na celu ukazanie najważniejsze i najciekawsze dzieje i wyjazdy Polaków w świat. Wszystko to jest dobrze rozplanowane, ponieważ nawiązuje ściśle do współczesności. Historia polskiej emigracji pisze się bowiem każdego dnia.

Dar Pomorza

Marcin Sochacki / Wikipedia

Kolejnym muzeum tym razem morskich jest Dar Pomorza a Gdyni. To muzeum powstało w celu upowszechniania i popularyzowania szeroko rozumianej wiedzy morskiej. Miejsce można odwiedzać regularnie, ponieważ znajdują się tam zarówno wystawy stałe jak i czasowe. Każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie, ponieważ publikacje przedstawiane są w rozmaitych formach edukacyjnych na różnym poziomie.

Skwer Kościuszki

Tomasz Sienicki / Wikipedia

Jedną z głównych ulic w Gdyni jest tzw. Skwer Kościuszki, który w swojej rozpiętości zawiera wiele ważnych obiektów związanych z historią Gdyni, takie jak Dowództwo Marynarki Wojennej, pomniki czy historyczne kamienice. Jest to kameralne miejsce. Warto się udać tam i poczuć klimat tego miejsca.

Aleja Statków

Leinad / Wikipedia

Ciekawym miejscem jest także Aleja Statków w Gdyni. ma ona na celu upamiętnienie zawinięcie statków pasażerskich do portu w Gdyni. Jest to bardzo ciekawe miejsce w Gdyni. Warto udać się tam na spacer.

Drewniane molo w Orłowie

Paweł Pisański / Wikipedia

Miasto położone bezpośrednio nad morzem nie może obyć się bez wizyty w samym morzu. W Gdyni znajduje się ciekawe i ładne drewniane molo w Orłowie. Zostało ono wybudowane podczas I wojny Światowej i trzyma się do dzisiaj. Posiada około metrów długości. Dlatego można się wybrać na krótki spacer właśnie na to molo i podziwiać piękną wodę Morza Bałtyckiego. Jest to ukojenie dla duszy i ciała.

Gdynia jest dosyć sporym miastem, które nie tylko posiada ciekawą historię ale także urzeka turystów swoim malowniczym krajobrazem. Dlatego warto udać się do tego miasta, szczególnie w ciepłe miesiące, po to by przypomnieć sobie ciekawą historię tego miejsca, ale także dać ukojenie swoim oczom i duszy.

5 najlepszych atrakcji w Gdyni. Co warto zobaczyć w Gdyni.
5 (100%) 2 głosów
Sprawdź też:
Bałtyk stanowi świetne miejsce zarówno do letniego, jak i zimowego…