15 najlepszych atrakcji w Gdyni – Co warto zobaczyć w Gdyni

Jednym z ciekawych miast do zwiedzania jest Gdynia która posiada całą masę atrakcji dla turystów. Jest to miasto na prawach powiatu położone w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Graniczy bezpośrednio z Morzem Bałtyckim. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce i co warto zobaczyć i zwiedzić w Gdyni?

1. Drewniane molo w Orłowie

Paweł Pisański / Wikipedia

Miasto położone bezpośrednio nad morzem nie może obyć się bez wizyty w samym morzu. W Gdyni znajduje się ciekawe i ładne drewniane molo w Orłowie. Zostało ono wybudowane podczas I wojny Światowej i trzyma się do dzisiaj. Posiada około metrów długości. Dlatego można się wybrać na krótki spacer właśnie na to molo i podziwiać piękną wodę Morza Bałtyckiego. Jest to ukojenie dla duszy i ciała. (Zobacz na mapie)

2. Klif Orłowski

Klif w Orłowie

Świetne miejsce w Gdyni i wspaniałe widoki. Niezbyt wymagająca wędrówka. Polecam zabrać ze sobą buty turystyczne, jeśli chcesz intensywnie chodzić po szlakach i plaży. Dobre miejsce na spokojny, romantyczny spacer dla par i odkrycie jak zabawne jest ciekawe wybrzeże. Świetne miejsce na zajęcia na świeżym powietrzu, jak np. jogging. (Zobacz na mapie)

3. Plaża w Gdyni

Moje ulubione miejsce w Gdyni. Trochę zatłoczone w piękny słoneczny dzień. Miejsc do jedzenia wzdłuż promenady jest bardzo dużo. Jest blisko wszędzie: przyroda, kultura, dobre jedzenie i rozrywka w jednym miejscu. (Zobacz na mapie)

4. Dar Pomorza

dar pomorza

Kolejnym muzeum tym razem morskich jest Dar Pomorza a Gdyni. To muzeum powstało w celu upowszechniania i popularyzowania szeroko rozumianej wiedzy morskiej. Miejsce można odwiedzać regularnie, ponieważ znajdują się tam zarówno wystawy stałe jak i czasowe. Każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie, ponieważ publikacje przedstawiane są w rozmaitych formach edukacyjnych na różnym poziomie. (Zobacz na mapie)

5. Błyskawica – Muzeum na okręcie

Błyskawica w Gdyni

Polski statek wziął udział w II wojnie światowej i otrzymał nagrodę Virtuti Military. Jest to najstarszy niszczyciel przekształcony w muzeum. Niska cena za odwiedziny sprawia, że jest to dobre miejsce na spędzenie około godziny. Jest to miejsce interesujące dla dzieci, ponieważ jest tutaj wiele ciekawych i dziwnych rzeczy. Polecam każdemu, kto interesuje się historią. Co ciekawe… statek jest w bardzo dobrym stanie technicznym. (Zobacz na mapie)

6. Skwer Kościuszki

Tomasz Sienicki / Wikipedia

Jedną z głównych ulic w Gdyni jest tzw. Skwer Kościuszki, który w swojej rozpiętości zawiera wiele ważnych obiektów związanych z historią Gdyni, takie jak Dowództwo Marynarki Wojennej, pomniki czy historyczne kamienice. Jest to kameralne miejsce. Warto się udać tam i poczuć klimat tego miejsca. (Zobacz na mapie)

7. Akwarium Gdyńskie

Akwarium gdyńskie jest dość łatwe do znalezienia. Czyste miejsce, różne gatunki ryb z całego świata. Obiekt ten to ładna próbka morskiego życia. Jeśli masz szansę odwiedzić to miejsce, a nie widziałeś większego akwarium, polecam je. (Zobacz na mapie)

8. Muzeum Emigracji

LukaszKatlewa / Wikipedia

Miłośnicy muzeów historycznych znajdą coś dla siebie i w tym mieście, ponieważ w Gdyni znajduje się Muzeum Emigracji. Jest to jedyne tak ciekawe miejsce w kraju, które zostało poświęcone historii polskiej emigracji. Właściwie już od powstania Polski, Polacy toczyli wędrówkę za chlebem lub za wolnością. Historia o tej tematyce jest bardzo ciekawa i długa. Dlatego sama wizyta w tym muzeum jest długa i intrygująca. Samo muzeum mieści się w bardzo dobrej lokalizacji, ponieważ w historycznym gmachu Dworca Morskiego. Samo miejsce jest już historią samą w sobie, ponieważ przez dziesięciolecia z tego miejsca wypływały polskie transatlantyki. Muzeum ma na celu ukazanie najważniejsze i najciekawsze dzieje i wyjazdy Polaków w świat. Wszystko to jest dobrze rozplanowane, ponieważ nawiązuje ściśle do współczesności. Historia polskiej emigracji pisze się bowiem każdego dnia. (Zobacz na mapie)

9. Ulica Świętojańska

To główna ulica Gdyni i jedno z najciekawszych miejsc w mieście – z dużą ilością kawiarni, restauracji i sklepów. To zdecydowanie dobre miejsce na zakupy. (Zobacz na mapie)

10. Punkt widokowy – InfoBox

Gdynia centrum
źródło: Stanisław Węsławski / WikipediaŁadna, nowoczesna, szklana konstrukcja w centrum miasta, z dobrą prezentacją Gdyni, świetną restauracją i tarasem widokowym. Tutaj dowiesz się całej masy informacji o Gdyni. Bardzo modne i popularne miejsce. Wspaniały spacer, tak by uciec od pośpiechu. (Zobacz na mapie)

11. Muzeum Marynarki Wojennej

mmw
źródło: Topory / WikipediaMuzeum położone w samym sercu gdyńskiego muzeum przyciąga zwiedzających dużym sprzętem wojskowym i wystawą broni. Na zewnątrz nowoczesnego budynku, który znajduje się obok Muzeum Miejskiego w Gdyni, znajduje się stała ekspozycja uzbrojenia wojskowego, w tym sprzętu obronnego z czasów II wojny światowej. Dużą zaletą jest to, że zwiedzający mogą dotykać przedmioty, co może być naprawdę przydatne nie tylko dla dzieci. Plusem jest niska cena: 10 zł za zwykły bilet. (Zobacz na mapie)

12. Kolejka na Kamienną Górę

źródło: klk93 / Wikipedia

Jeśli masz dość chodzenia, ale nadal chcesz dotrzeć na szczyt Kamiennej Góry, to jest coś, czego potrzebujesz. Sama jazda jest szybka i bezpłatna, ale w sezonie letnim linie są bardziej zatłoczone. Położona blisko Gdyńskiego Centrum Filmowego słynnego z festiwalu filmowego w Gdyni. Ładny widok z góry na Gdynię. (Zobacz na mapie)

13. Centrum Nauki Experyment

źródło: Krzychu025 / WikipediaJest to konieczny punkt który trzeba odwiedzić zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Będziesz zdumiony tym, że znowu będziesz czuł się jak dziecko. W deszczowe letnie dni lub w weekendy miejsce jest bardzo zatłoczone. Centrum posiada parking i łatwo tutaj trafić dzięki komunikacji miejskiej. Możesz tutaj spędzić cały dzień. (Zobacz na mapie)

14. Rejs Galeonem

Okręty stylizowane są na XVII wieczne galeony. Statki mieszczą od 100 do 240 osób i pływają po Zatoce Gdańskiej i Porcie Gdyńskim. Dla tych, którzy nie za bardzo lubią pływać po morzu możliwe jest również zwiedzanie samego okrętu. (Zobacz na mapie)

15. Aleja Statków

Leinad / Wikipedia

Ciekawym miejscem jest także Aleja Statków w Gdyni. ma ona na celu upamiętnienie zawinięcie statków pasażerskich do portu w Gdyni. Jest to bardzo ciekawe miejsce w Gdyni. Warto udać się tam na spacer. (Zobacz na mapie)

Gdynia jest dosyć sporym miastem, które nie tylko posiada ciekawą historię ale także urzeka turystów swoim malowniczym krajobrazem. Dlatego warto udać się do tego miasta, szczególnie w ciepłe miesiące, po to by przypomnieć sobie ciekawą historię tego miejsca, ale także dać ukojenie swoim oczom i duszy. Znasz jeszcze jakieś atrakcje w Gdyni? Napisz o nich w komentarzu w sekcji na dole strony.
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany

Dzięki za wyczerpujący przewodnik. Skorzystam na pewno za rok.

Sprawdź też:
Statystyki są podają, że co trzeci mieszkaniec Londynu nie urodził…