Polska

14 Najlepszych Atrakcji w Okolicy Gdyni

Gdynia molo

Gdynia jest malowniczo położona. Piaszczyste plaże, wzgórza i klify zapierają dech w piersiach. Najbardziej znanym miejscem w Gdyni jest Skwer Kościuszki.

Co jednak kiedy chcemy coś zwiedzić niedaleko Gdyni? W sezonie jest tutaj sporo turystów, ale wystarczy wyjechać trochę poza miasto by odwiedzić ciekawe atrakcje w okolicy Gdyni.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

karmienie emu

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Sopotu. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Dzieci uwielbiają karmienie, głaskanie i przytulanie się do zwierząt. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie deszczu można się schować. Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce. Większość zwierząt jest oswojona.

alpaki jedzą

Atrakcje:

  • Interakcja z różnorodnymi zwierzętami takimi jak alpaki, kucyki, majestatyczne strusie, urocze krówki, daniele, emu, lamy oraz inne stworzenia.
  • Możliwość doświadczenia jazdy na kucyku w soboty i niedziele w godzinach od 11 do 15.
  • Obserwacja egzotycznych gatunków ptaków, w tym kolorowych papug i eleganckich pawich.
  • Możliwość wzięcia na ręce króliczka lub świnki morskiej po prostu prosząc o to personel.
  • Zachwycanie się codziennym życiem zwierząt takich jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Dostęp do klasycznego ciągnika, na którym najmłodsi mogą usiąść.
  • Zabawki dla dzieci do użytku, w tym koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Przestronny, otwarty teren, który umożliwia organizację pikników.
  • Leżaczki dostępne do wypoczynku.

2 kucyki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczki i świnki morskie

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn (Dojazd)

1. Plaża w Sopocie

plaża w Sopocie

Sopot to nie tylko zabytki i atrakcje architektoniczne miasta, ale głównie piękne plaże z mnóstwem piasku i muszelkami. Można tu odpocząć zażywając słonecznych i orzeźwiających morskich kąpieli.

2. Stare miasto w Gdańsku

Gdańsk – jesteś cudem! Szerokie brukowane ulice, piękna architektura, wieczorne iluminacje. Spacer po starym mieście to prawdziwa przyjemność, nawet zimą.

3. Molo w Sopocie

molo w Sopocie

Będąc w Sopocie nie można nie wybrać się na spacer po słynnym drewnianym molo. Jest to najdłuższa tego typu konstrukcja nad Morzem Bałtyckim. Na początku XXI wieku uruchomiono tutaj przystań dla jachtów.

4. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to wspaniałe i ciekawe przekazywanie wiedzy. Ciekawa ekspozycja, zwieńczona wymownym filmem. Nowoczesne i interaktywne muzeum dla każdego.

5. Westerplatte

pomnik Westerplatte

Na szczęście nie jest to miejsce zbyt turystyczne, choć było tam kilka straganów z bibelotami, ale zobaczenie niektórych budynków, które znajdowały się tam na samym początku II wojny światowej było ważną częścią naszej wizyty w tym rejonie. Bardzo łatwo się tam dostać statkiem z Gdańska.

6. Wydmy Słowińskiego Parku Narodowego

Łeba

Jadąc od strony Ustki, przy wjeździe do parku znajdują się duże parkingi. Odległość między parkingiem a wejściem na wydmę wynosi około 4 km. Dla dzieci lub osób starszych zaleca się skorzystanie z kolejki, która kursuje między wejściem a wydmą. Tutaj wreszcie oderwaliśmy się od miejsc masowo odwiedzanych przez turystów.

7. Rezerwat Mewia Łacha

Mewia Łacha
źródło: Donmatteo / Wikipedia

Rezerwat przyrody faunistyczny ptaków na Pobrzeżu Gdańskim o powierzchni 150 ha nad Zatoką Gdańską przy ujściu Przekopu Wisły do Bałtyku.

8. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Kazimierz Deyna Aleja Gwiazd
źródło: Goku122 / Wikipedia

Promenada od kościoła prowadzi na dół do morza. Urok spaceru polega na odczytywaniu zasłużonych gwiazd sportu. Przyjemne miejsce do spacerowania. Ciekawe oraz ładnie utrzymane . Warto się przejść.

9. Monte Cassino w Sopocie

Monte Cassino

Główna ulica w Sopocie to miejsce, po którym chodzą wszyscy. Wszędzie mnóstwo barów i restauracji. Ceny są prawdopodobnie przeznaczone dla turystów, ale nadal do przyjęcia. Mnóstwo restauracji na świeżym powietrzu sprawia, że główna ulica tętni życiem.

10. Muzeum Zamkowe w Malborku

Zamek w Malborku

Obłędnie imponujący zamek. Absolutnie warte zobaczenia, warte jest nawet niejednego objazdu. Dawny zamek zakonu krzyżackiego. Zdecydowanie miej przy sobie aparat fotograficzny. Jeśli już jesteś w Gdańsku, to ten punkt powinien znaleźć się na liście obiektów wartych odwiedzenia.

11. Latarnia morska w Sopocie

latarnia i plaża

Warto wejść na sam szczyt. Piękne widoki za małe pieniądze, a na pamiątkę dostajemy certyfikat zdobycia latarni. Widoki na górze rekompensują wysiłek związany z wejściem.

12. Bunkry Bluechera w Ustce

bunkry
źródło: Antekbojar / Wikipedia

Ciekawe muzeum. Przedstawione w formie żartobliwej, zwłaszcza woskowe figury żołnierzy. Od strony technicznej wszystko jest zrobione bardzo profesjonalnie. Na początku wystawy jeden z napisów informuje zwiedzających, że to miejsce służy teraz pokojowi, a nie wojnie – ale poza tym wszystko jest jak w każdym innym muzeum militarystycznym – broń, figury woskowe, możliwość chodzenia po bunkrze itp.

13. Plaża w Łebie

wydmy

Plaża w Łebie jest dosyć szeroka. Piasek jest natomiast prawie biały i drobny jak sól. Przyjemnie tutaj odpoczywać nawet jesienią.

14. Aquapark w Sopocie

Aquapark

Świetne miejsce dla osób w każdym wieku. Jest tutaj kilka zjeżdżalni wewnętrznych – łagodne lub szybkie. Dla rodziców jest jacuzzi. W krytym basenie znajdziemy armatki wodne.