Polska

Wrocław: 8 miejsc na Ramen w 2024

Wrocław to miasto znajdujące się w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim. Przez wielu turystów z innych zakątków świata jest uznawane za jedno z najpiękniejszych polskich miast o największym potencjale turystycznym. Jednocześnie jest miejscem, w którym można znaleźć bardzo wiele restauracji specjalizujących się w bardzo konkretnych daniach.

W ostatnich latach niebywale dużym zainteresowaniem cieszą się restauracje japońskie, w których można delektować się wyjątkowo zdrowymi potrawami. Gdzie we Wrocławiu znajdziemy najlepszy ramen? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Panda Ramen

Panda Ramen znajduje się przy ulicy Białoskórniczej 17/18. Wielu mieszkańców Wrocławia uważa, że to właśnie w tym miejscu można skosztować najlepszego ramenu. Lokal odznacza się dosyć nowoczesnym wystrojem i bezpretensjonalną atmosferą. Niemal zawsze wypełniony jest gośćmi, którzy pragną zaspokoić swoje kulinarne pragnienia. W Pandzie Ramen japońska zupa z makaronem serwowana jest na wiele rozmaitych sposobów. Można skusić się na warianty mięsne, jak i te przygotowywane na bazie rybnych sosów.

2. ato ramen wro

Ato ramen wro znajduje się przy ulicy Odrzańskiej 4/5. To nowoczesny lokal znajdujący się na parterze starej kamienicy. Jest niemal w pełni przeszklony, co oczywiście robi bardzo duże wrażenie i odznacza się unikatowym wystrojem. Na miejscu będzie można skosztować wyjątkowo dobrze przygotowanego ramenu z mnogością rozmaitych świeżych dodatków. Kucharze doskonale znają się na swojej pracy i wiedzą, że ramen to wymagająca potrawa. Można jednak śmiało powiedzieć, że stają na wysokości zadania, a miejsce dzięki temu cieszy się niesłabnącą popularnością.

3. Ōkami Ramen Bar

Ōkami Ramen Bar znajduje się przy ulicy Ruskiej 58/59. To nowoczesny lokal. Można tutaj przyjść na rodzinny obiad i zabrać ze sobą ukochanego psa. Na miejscu będziemy mogli skoszotować doskonale przygotowane potrawy kuchni japońskiej. Ramen podawany jest zarówno w wariantach klasycznych, jak i nieco mniej codziennych. Każdy jest jednak gwarancją stuprocentowego zadowolenia.

4. Panda Ramen – Grunwald

Panda Ramen – Grunwald znajduje się przy ulicy Norwida 32. To kolejne miejsce na mapie Wrocławia, które warto wziąć pod uwagę, jeżeli tylko zaliczamy się do grona miłośników dobrego ramenu. Miejsce niepozorne, aczkolwiek to właśnie tutaj będziemy mogli skosztować wybitnego ramenu, który powstaje zgodnie z oryginanymi przepisami. Dbałość o detale oraz fantastyczne obsługa sprawiają, że klienci chętnie tutaj powracają. Panuje tutaj przyjemna atmosfera, a cały wystrój odznacza się zachwycającym minimalizmem, który przywodzi na myśl najpięknejsze japońskie restauracje.

5. Yatta Ramen Wrocław

Yatta Ramen Wrocław znajduje się przy wrocławskiej ulicy Życzliwej 11A. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że jest to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie miasta, które powinien odwiedzić każdy miłośnik dobrego ramenu. Warto jednocześnie podkreślić, że lokal oferuje także dania wegańskie oraz wyborne sushi. Można się także załapać na oryginalne przekąski japońskie. Nowoczesny wystrój oraz fantastyczna atmosfera tego miejsca sprawiają, że klenci bardzo chętnie tutaj wracają.

6. Randori Ramen

Randori Ramen znajduje się przy placu Orląt Lwowskich 20B. Wyjątkowe i uwielbiane przez mieszkańców miasta miejsce. Dla miłośników pysznego i perfekcyjnie przygotowanego ramenu jest właściwie miejscem obowiązkowym. Zróżnicowana karta dań oraz mnogość dostępnych wariantów sprawia, że każdy entuzjasta japońskiej kuchni znajdzie tutaj coś dla siebie. Zdecydowanie warto skusić się na klasyczny ramen na bazie mięsnego bulionu, aczkolwiek sporym uznaniem cieszą się także te powstałe na bazie ryb czy sosu ostrygowego. Miejsce prowadzone z pasją i wielką wieszą. Z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

7. WSHOKU Sushi Ramen. Bar

Wshoku Sushi Ramen. Bar znajduje się przy ulicy Odrzańskiej 17. To typowa restauracja japońska, w której będzie można delektować się rozmaitymi potrawami z kraju kwitnącej wiśni. Wszystkie potrawy są serwowane w tradycyjny sposób. Zachwycają nie tylko wspaniałą kompozycją, ale przede wszystkim smakiem, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Również miłośnicy wybornego ramenu znajdą w karcie dań coś dla siebie. Bez wątpienia warto tutaj zajrzeć. Lokal jest świetnie zaaranżowany i bez wątpienia prowadzony przez prawdziwych pasjonatów, którzy skutecznie zarażają klientów wielką miłością do kuchni japońskiej.

8. Izakaya Sushi Rynek

Izakaya Sushi Rynek znajduje się tuż przy rynku. Cieszy się opinią jednej z najbardziej prestiżowych restauracji japońskich w całym mieście. Trzeba przyznać, że jest to miejsce odznaczające się bardzo wysokimi standardami, a jakość serwowanych potraw odgrywa najważniejszą rolę. Na miejscu będzie można delektować się wyjątkowymi potrawami, m.in. sushi oraz ramenem. Przemiła obsługa oraz profesjonalne podejście to kolejny aspekt, który zasługuje na najwyższe słowo uznania. Lokal cieszy się wielkim uznaniem i trzeba przyznać, że nie sposób się temu dziwić. Spełni oczekiwana najbardziej wymagających klientów.