Najlepsze Atrakcje w Gdyni na Niepogodę

wieżowiec

1. Akwarium Gdyńskie to miejsce, w którym można spędzić wiele godzin, podziwiając różne gatunki ryb oraz stworzeń morskich. Mozna tutaj odkryć sporo ciekawostek na temat podwodnego świata.

2. Muzeum Emigracji w Gdyni to placówka poświęcona historii emigrantów Polskich. Znajduje się w miejscu, w którym kiedyś znajdował się punkt tranzytowy emigrantów. Jest to miejsce, które spodoba się fanom historii współczesnej.

3. Aquapark Sopot to miejsce dla fanów wodnych zabaw, które idealnie sprawdzi się, jeśli pogoda nie będzie dopisywała, a nad plażami pojawią się ciemne chmury. Znajdują się tutaj baseny, zjeżdżalnie, wiry, masaże i wiele innych atrakcji.

4. Statek Muzeum „Dar Pomorza” zapewnia możliwość zwiedzenia prawdziwego statku od środka, gdzie do dziś zachowało się oryginalne wyposażenie, a ekspozycje mają na celu przybliżenie turystom historię statku i żeglarstwa w ogóle.

5. Centrum Nauki Experyment jest miejscem, w którym zarówno dzieci, jak i ich rodzice spędzą dobrze czas. Szczególnie spodba się tutaj fanom nauk ścisłych, którzy chcą na własnej skórze przekonać się, jak działają niektóre z praw fizycznych i nie tylko.

6. Okręt-Muzeum ORP „Błyskawica” to miejsce, które szczególnie spodoba się miłośnikom historii, a zwłaszcza okrętów wojennych. Już sama jego historia jest niesamowita, tym bardziej że brał udział w słynnej ewakuacji z Dunkierki w 1940 roku.

7. Muzeum Miasta Gdyni to miejsce, na które warto poświęcić pół dnia zwiedzania, zwłaszcza jeśli pogoda nie dopisuje. Choć miasto to powstało w dwudziestoleciu międzywojennym, po stu latach może pochwalić się ciekawą historią.

8. Gdyńskie Muzeum Motoryzacji przyciąga przede wszystkim miłośników zabytkowych pojazdów, ale trzeba przyznać, że na pozostałych również robi wielkie wrażenie. Zgromadzono tutaj mnóstwo unikatowych samochodów z różnych okresów.

9. Domek Stefana Żeromskiego to miejsce, w którym na początku dwudziestego wieku bywał regularnie jeden z najważniejszych polskich pisarzy. Obecnie stanowi placówkę muzealną poświęconą pisarzowi.

10. AirSpace to dmuchany park, który jest w stanie zapewnić dzieciom w różnym wieku wiele godzin doskonałej zabawy.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.