Europa

10 Interesujących Atrakcji dla Dzieci w Paryżu 2023🗼🎭🥐

Ogrody Tuileries | fot. Ali Sabbagh / Wikipedia

Paryż to stolica Francji, choć dla wielu ludzi również stolica mody i miasto, które zasługuje na miano najbardziej romantycznego. Paryż to również miasto, do którego warto udać się na rodzinny wyjazd. Wbrew pozorom, ma sporo do zaoferowania najmłodszym turystom. Zobacz też: Najlepsze atrakcje w Paryżu i okolicach 

1. Wieża Eiffla

Nawet przemierzając Paryż w towarzystwie ukochanych dzieci, nie można pominąć niegdyś niechcianego symbolu Paryża. Dziś to konstrukcji, bez której nie sposób wyobrazić sobie tego miasta. Wieża Eiffla to największa atrakcja, którą docenią dorośli i dzieci.

2. Pałac Luksemburski

Bez wątpienia warto udać się w okolice Pałacu Luksemburskiego. To właśnie tutaj od wielu lat można podziwiać i uczestniczyć w cudownej tradycji puszczania drewnianych łódeczek. To wielka atrakcja dla dzieci i dobry moment dla rodziców na chwilę odpoczynku.

3. Lasek Boloński

Lasek Boloński to kolejne miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi. To właśnie tutaj mieści się jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w Europie. Miejsce jest urokliwe i z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym.

4. Aquarium de Paris

Nieopodal wieży Eiffla można natknąć się na nie lada gratkę dla najmłodszych wycieczkowiczów. Mowa oczywiście o wspaniałym Aquarium de Paris. To niezwykle oceanarium zgromadziło tysiące gatunków morskich zwierząt.

5. Lot balonem

Doskonałym sposobem na urozmaicenie cudownych dni w Paryżu jest lot balonem. Balon co prawda wznosi się zaledwie na trzysta metrów, ale to wystarczająco wysoko, by z nietypowej perspektywy podziwiać panoramę miasta.

6. Aqua Boulevard

A Paryżu nie brakuje również wodnych rozrywek. Warto udać się do słynnego Aqua Boulevard, w którym aż roi się od basenów, zjeżdżalni i wspaniałych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

7. Muzeum Historii Naturalnej

Warto mieć również na względzie Muzeum Historii Naturalnej, które może poszczycić się ponad 7 tysiącami eksponatów w tematyce przyrodniczej. Miejsce zachwycające, a przy okazji edukacyjne.

8. Karuzele

Przemierzając Paryż, bezustannie będziemy natykać się na miejsca z karuzelami. Można powiedzieć, że karuzele znajdują się tutaj niemal na każdym mniejszym lub większym placyku. To również doskonały sposób na zapewnienie atrakcji dzieciom.

9. Miasteczko dla Dzieci

Warto również udać się do wspaniałego Miasteczka dla Dzieci. To miejsce powstało z myślą o dzieciach i dla nich. Na terenie obiektu można brać udział w różnego rodzaju eksperymentach, uczestniczyć w warsztatach i bawić się na milion różnych sposobów.

10. Luwr

Nie sposób pominąć Luwru. To jedno z najwspanialszych muzeów na świecie z eksponatami znanymi nawet najmłodszym.

Czytaj dalej: Ciekawostki o Paryżu