Europa

Szwajcaria. Podróż przez raj wymyślony

Wodospady

Szwajcaria jest jednym z najbardziej „epickich” krajów. Widoki zapierają dech w piersiach. Szwajcaria jest jednym z najbardziej malowniczych krajów na świecie.

Jednak jest to również jedno z najdroższych miejsc do odwiedzenia, więc wymaga to trochę planowania, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze sposoby poruszania się, znalezienia miejsc do jedzenia i niedrogiego zakwaterowania.

Jest górzystym krajem śródlądowym w południowo-środkowej Europie, graniczącym z Austrią, Francją, Niemcami, Liechtensteinem i Włochami. Szwajcaria jest prawdopodobnie najwspanialszym miejscem w Europie, które jest głównie znane jako raj na ziemi. Kraj oferuje niesamowite widoki na malownicze Alpy. Jest to idealne miejsce dla turystów, którzy chcą czerpać przyjemność i mieć niezapomniane wakacje.

Nieważne gdzie spojrzysz w Szwajcarii, będziesz w zachwycie nad jej pięknem. Ma strzeliste góry, które są pokryte śniegiem bez względu na porę roku, krystalicznie czyste jeziora, urocze małe wioski, krystalicznie czyste jeziora i falujące wzgórza.

Raj wymyślony?

Kiedy myślę o raju, pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy jest natura i radość. Miejsce, w którym można się zrelaksować, napełnić płuca świeżym powietrzem i stworzyć wspomnienia, które będą trwać przez całe życie.

W książce Szwajcaria. Podróż przez raj wymyślony dowiemy się ciekawostek tj. dlaczego w szwajcarskich domach nie ma pralek? Gdzie kupić świeże alpejskie powietrze na wynos? Agnieszka Kamińska odkrywa przed nami Szwajcarię. Ten kraj jest tak różnorodny pod tyloma względami. W książce znajdziemy sporo pięknych zdjęć Agnieszki Król.

Zobacz też inne książki o podróżach: https://wydajenamsie.pl/sklep/kategoria/literatura-faktu/podroze/

Najważniejsze miejsca

Możesz spędzić miesiące na zwiedzaniu tego kraju. Do najważniejszych miejsc należą Lucerna, Berno, Zurych, Genewa, Grindelwald i Interlaken.

Najlepszy sposób, aby zobaczyć ten niesamowity kraj? Swiss Travel Pass, który pozwala na podróżowanie pociągiem, który oferuje jedne z najlepszych widoków, jakie kiedykolwiek doświadczysz w swoim życiu.

Kiedy odwiedzić Szwajcarię

Najlepszym czasem na odwiedzenie Szwajcarii jest okres przejściowy, czyli od kwietnia do czerwca oraz od września do października. Możesz cieszyć się mniejszym tłumem, łagodną pogodą i niższymi cenami.

Górskie miejscowości wypoczynkowe są prawie całkowicie wymarłe. Wiosną i jesienią można również być świadkiem przemieszczania się bydła, które przemieszczają się przez alpejskie wioski.

Zima to zarówno niski, jak i wysoki sezon. Jak to możliwe? Letni turyści już dawno wyjechali, ale przyjeżdżają ci, którzy kochają sporty zimowe. Ceny nie spadają na stokach, ale wszędzie indziej w kraju, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i cieszyć się zimową krainą czarów.

Tekst powstał przy współpracy z https://wydajenamsie.pl/