Europa

12 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci na Krecie w 2024

fot. unsplash.com

Kreta to największa wyspa należąca do Grecji i usytuowana na Morzu Śródziemnym. Jest bardzo częstą destynacją polskich turystów, którzy ukochali sobie to cudowne miejsce. Nic w tym dziwnego. Linia brzegowa jest wprost zachwycająca. Co więcej, cała Kreta wygląda, jakby była przygotowana na przyjazd spragnionych atrakcji turystów z całego świata. Gdzie warto się udać z dziećmi?

1. Heraklion

Kreta to cała mnogość atrakcji, które bez wątpienia przypadną do gustu najmłodszym turystom. Z całą pewnością warto udać się do Heraklionu. To największe miasto na wyspie i przy okazji skarbnica zabytków oraz miejsc godnych zobaczenia.

2. Twierdza Rocca a Mare

Koules lub Castello a Mare to warownia znajdująca się u wejścia do starożytnego portu w Heraklionie na wyspie Krecie w Grecji. Budowla ta powstała w pierwszej połowie XVI wieku, z inicjatywy Republiki Weneckiej, i zachowała się w znakomitym stanie do dziś. Oferuje imponujący widok na miasto Heraklion.

3. Akwarium Cretaquarium

Cretaquarium to miejsce, którego nie wolno pominąć w trakcie wycieczki na Kretę. Jest to publiczne akwarium ulokowane w miejscowości Gournes. Na terenie obiektu można podziwiać przeszło dwa tysiące morskich zwierząt. Jest to obiekt zdecydowanie wart swojej ceny i cennego czasu. Widoki zachwycają zarówno dorosłych, jak i najmłodszych.

4. Laguna Balos

Na północno-zachodnim krańcu wyspy Kreta znajduje się miejsce tak wyjątkowe, że marzyciele o przepięknych plażach otulonych krystalicznie czystymi wodami morskimi nie mogą go przegapić. Laguna Balos, ukryta wśród dzikiej przyrody i oszałamiających widoków, powinna zdecydowanie stanowić czołową atrakcję na Twojej liście podczas pobytu na tej greckiej wyspie. Widok tej laguny dosłownie zapiera dech w piersiach i bez wątpienia może konkurować z najpiękniejszymi zakątkami rajskimi destynacji na świecie. Laguna Balos zachwyci zarówno miłośników aktywnego wypoczynku, którzy mogą tu swobodnie pływać i nurkować, jak i rodziny szukające spokojnego i bezpiecznego miejsca do relaksu.

5. Dinosauria Park

Dzieci zachwycą się również cudownym Dinosauria Park, w którym można podziwiać wspaniałe dinozaury z oryginalnych rozmiarach, które w oddatku są ruchome.

6. Plaża Balos

Plaża Balos i wyspa Gramvousa to kolejne miejsca, które dla wielu osób stanowią najlepszą wizytówkę całej wyspy. Miejsce odznacza się jasnym piaskiem i przepiękną lazurową wodą. Na wyspę można dostać się statkiem, co samo w sobie jest niezwykłą atrakcją.

Dzieci z pewnością docenią fakt, że na statku zamontowane są wspaniałe zjeżdżalnie.

7. Jaskinia Dikte

Z całą pewnością warto udać się na zwiedzanie jaskini Dikte. Oryginalna rzeźba i przepiękne firmy robią wrażenie.

8. Muzeum Historii Naturalnej

Młodzi miłośnicy historii bez wątpienia docenią wycieczkę do Muzeum Historii Naturalnej, które znajduje się w Heraklionie. To miejsce, w którym króluje historia i zabytki z różnych epok.

9. Matala i Lygaria

Dla małego dziecka wystarczającą atrakcją będzie piękna plaża, których na Krecie nie brakuje. Warto jednak poszukiwać miejsca, które nie wiąże się z tłumami ludzi. Ciekawą opcją jest zdecydowanie Matala i Lygaria.

10. Muzeum Archeologiczne

Niespełna pięć kilometrów od Heraklionu znajduje się Knossos, a więc i wspaniałe Muzeum Archeologiczne. Warto się tam udać na rodzinną wycieczkę.

11. Wąwóz Samaria

Wąwóz Samaria jest z kolei doskonałą opcją dla rodzin z dziećmi, które nie wyobrażają sobie wypoczynku bez aktywności fizycznej.

12. Chani

Warto udać się do Chani. To wyjątkowe miejsce będące połączeniem wenecko-tureckiego stylu.