CiekawostkiEuropa

22 Ciekawostki dla Dzieci o Niemczech

Ciekawostki o Niemczech dla dzieci

Leśne zbocza górskie, obfitość dzikiej przyrody i dom kompozytora XVIII-wiecznego Beethovena – sprawdź te fascynujące fakty na temat Niemiec. Informacje i ciekawostki od Dzieci dla dzieci.

1. Niemiecka nazwa w języku niemieckim brzmi „Deutschland”.

2. Liczba ludności Niemiec w 2010 roku wyniosła około 82 miliony osób.

3. Stolicą Niemiec jest Berlin, największe miasto Niemiec.

4. Inne główne miasta to Monachium, Hamburg, Kolonia, Stuttgart i Frankfurt.

5. Niemcy są członkiem Unii Europejskiej.

6. Najpopularniejszą atrakcją turystyczną Niemiec wg. TripAdvisor jest portowe miasto Hamburg. Chodzi o największą na świecie kolekcja modeli „Miniatur Wunderland” i jedno z najbardziej niezwykłych muzeów na świecie. Miniaturowa kraina cudów „składa się z dziewięciu misternie dopracowanych tematycznych światów połączonych 15400 metrami torów kolejowych. Oprócz ponad tysiąca pociągów składających się z ponad 10000 wagonów, muzeum dysponuje sprawnie działającym lotniskiem, tysiącami autokarów i statkami pływającymi w prawdziwej wodzie. Miniaturowe światy są domem dla ponad 260000 figur, z których każda jest starannie osadzona na scenie wśród wspaniałych budynków i pięknych krajobrazów.

Miniatur Wunderland

7. Heide Park to wspaniały park tematyczny. Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej popularnych parków wodnych i po odwiedzeniu tego miejsca, łatwo można stwierdzić dlaczego. Oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla każdego. Jest tam mnóstwo zabawnych przejażdżek wodnych, kilka naprawdę dobrych lekkich przejażdżek, szalone place zabaw. Park ten jest po prostu teleportuje Cię do innego świata.

Heide Park Niemcy

8. Niemcy mają największą gospodarkę w Europie.

9. Duże firmy niemieckie to BMW, Adidas, SAP, Mercedes-Benz, Nivea, Audi, Bayer, Volkswagen i Siemens.

10. Niemcy posiadają szereg ważnych zasobów naturalnych, w tym miedź, nikiel, gaz ziemny, uran i węgiel.

11. Wiele parków narodowych w Niemczech to między innymi Bawarski Park Narodowy Lasu, Park Narodowy Jasmund, Park Narodowy Harz i Parki Narodowe Morza Wattowego.

12. Ponad 100 Niemców, w tym urodzony w Niemczech Albert Einstein, otrzymało nagrodę Nobla.

13. Niemcy graniczą z dziewięcioma państwami – Francją, Luksemburgiem, Danią, Belgią, Szwajcarią, Austrią, Czechami, Niderlandami i Polską.

14. Kraje graniczące z Niemcami to: Belgia, Holandia, Dania, Austria, Czechy, Francja, Luksemburg, Szwajcaria i Polska.

15. Największy obszar zalesiony i najbardziej znany w Niemczech znajduje się na południowym zachodzie, w pobliżu granicy szwajcarskiej. Jest to górzysty region pełen sosen i jodeł. W lesie tym znajduje się źródło Dunaju, jednej z najdłuższych rzek Europy.

16. Dziś prawie co dziesiąty Niemiec pochodzi z obcego kraju – częściej niż kiedykolwiek w historii Niemiec. Największą mniejszością są Turcy, którzy zaczęli przyjeżdżać do Niemiec w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku do pracy. Około dwie trzecie Niemców to chrześcijanie.

17. Niemcy zostały nazwane „krajem poetów i myślicieli”. Niemcy słyną ze wszystkich form sztuki, ale przede wszystkim z muzyki klasycznej. Słynni niemieccy kompozytorzy to Bach, Schumann, Wagner i Beethoven.

beethoven

18. Z liczbą 82 milionów mieszkańców, jest to najbardziej zaludniony kraj w Unii Europejskiej.

19. W Niemczech mieszkali znani kompozytorzy tacy jak Bach, Ludwig van Beethoven i Wagner.

20. Herb niemiecki przedstawia czarnego orła na żółtej tarczy.

21. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Niemczech.

22. Najwyższą górą w Niemczech jest Zugspitze (czyli „wietrzny szczyt”) z 2963 metrami. Najwyższa góra Niemiec jest jedną z największych atrakcji w Niemczech, a wielu turystów co roku odwiedza szczyt góry. Na szczyt góry można dojechać kolejką linową, skąd rozpościerają się widoki na Alpy i malownicze krajobrazy.

Czytaj dalej: ciekawostki o Niemczech