Europa

Co warto zobaczyć w stolicy Francji

Niezależnie od tego, czy jesteś tutaj na 4 dni czy weekend, wybór sposobu spędzania czasu w Paryżu może wydawać się przytłaczający. Ale nie bój się, przeglądając naszą listę paryskich atrakcji, powinieneś się zainspirować. Zatem co warto zobaczyć w stolicy Francji.

Luwr

Zwiedzanie Paryża

Luwr ma galerie i skrzydła tak rozległe, że można z łatwością spędzić cały dzień przyglądając się skarbom takim jak Mona Lisa, Wenus de Milo i mumiom egipskim – nie wspominając już o samym budynku, który był wznoszony i przebudowany przez władców Francji. Odpocznij w kawiarni Mollien na szczycie wielkich schodów Mollien. Jest to jedna z atrakcji Paryża, którą musisz zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Czytaj dalej o Luwrze

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

Najsłynniejszy gmach na świecie, Wieża Eiffla, został pierwotnie wzniesiony jako tymczasowa ekspozycja na Światowe Targi. Oferuje ona wspaniałe widoki na Paryż i jest widoczna z większości punktów widokowych w całym mieście. Oprócz nowej szklanej podłogi, która została zamontowana w 2014 roku, na trzecim piętrze znajduje się również panoramiczny bar, oraz restauracja Jules Verne, która posiada gwiazdkę Michelin. W nocy Wieża Eiffla świeci jak bajkowe światła na choince (co godzinę, na godzinę). Czytaj dalej o Wieży Eiffla

Musé D’Orsay

Musé D'Orsay

Niedawno odrestaurowane galerie Musée D’Orsay, znajdujące się pod ogromnym dachem jednego z wielkich paryskich dworców kolejowych Beaux-Arts, zawierają największą na świecie kolekcję impresjonistycznych arcydzieł takich artystów jak Cézanne, Monet, Manet, Manet, Van Gogh, Degas, Gaugin i wiele innych. Dzięki dwóm znakomitym kawiarniom i wspaniałej, oryginalnej restauracji na dworcu kolejowym, jedzenie jest wydarzeniem, a zwiedzanie muzeum odbywa się codziennie z przewodnikiem w języku angielskim.

Musé Rodin

Musé Rodin

Niegdyś wspaniała pracownia rzeźbiarska. Ta okazała XVIII-wieczna rezydencja jest jednym z najpiękniejszych paryskich muzeów i zawiera ponad 6.000 rzeźb Rodina, w tym jego wspaniałe arcydzieła The Thinker, The Kiss, The Burghers of Calais i The Burghers of Calais, Bramy Piekła, wraz z 8.000 rysunkami. Piękne okolice Musée Rodin, w tym fontanna, ogrody różane i przyjemna kawiarenka na świeżym powietrzu sprawiają, że można tu spędzić wspaniałe popołudnie na świeżym powietrzu

Père-Lachaise

cmentarz Père-Lachaise

Père-Lachaise to słynny cmentarz – jest on miejscem, w którym leży prawie każdy utalentowany Francuz. Od Balzaca i Chopina, aż po Oscara Wilda (grobowiec zniszczony przez pocałunki zwiedzających).

Pałac – Ogrody Królewskie

Wersal

Z dala od zgiełku, te spokojne, formalne ogrody i eleganckie sklepy schowane za ścianami XVII-wiecznego pałacu są wspaniałym przystankiem i jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic Paryża. Niegdyś królewska rezydencja, ogrody są obecnie domem światowej klasy antykwariuszy i projektantów – w tym Marca Jacobsa, Ricka Owensa, Stelli McCartneya i Pierre’ a Hardy’ ego oraz dwóch najważniejszych francuskich producentów rękawic (Maison Fabre i Lavabre Cadet).

Ogrody luksemburskie

Ogrody luksemburskie

Nic nie mówi o Paryżu, jak ogrody luksemburskie. Te piękne ogrody, otoczone przez Saint-Germain-des-Prés, są ukochane przez Paryżan, którzy pragną położyć się na trawniku w słońcu lub cieszyć się piknikiem. Dzieci w każdym wieku ścigają się na żaglowcach w basenie za Sénatem, pływają po zamkniętym placu zabaw dla dzieci, bawią się na pokazach lalkowych lub jeżdżą w najstarszym wesołym miasteczku. Ulubiona trasa dla biegaczy, wiele ścieżek jest idealna na popołudniowe spacery po sadach i starej pasiece, gdzie pszczelarstwo jest nauczane, a miód sprzedawany.

Czytaj dalej: 54 Zaskakujących Ciekawostek o Paryżu