Polska

Subiektywny Przegląd Najlepszych Restauracji w Giżycku 🍛

Ach Giżycko, serce Mazur, żeglarskie zagłębie, destynacja tłumów turystów którzy przybywają tutaj, aby odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem i skorzystać ze sportów wodnych. Jak już przyjdzie nam ochota, aby zjeść coś dobrego zaczniemy się rozglądać za jakąś co najmniej przyzwoitą jadłodajnią. Poniżej prezentujemy nasze typy jeśli chodzi o posiłki serwowane w Giżycku i okolicy. Masz inne zdanie? Podziel się w komentarzu swoją opinią gdzie według Ciebie warto zjeść? Smacznego! Wcześniej pisaliśmy o wybranych restauracjach w Giżycku oraz o ciekawostkach o Giżycku.

Kolejność przypadkowa.

  • Karczma Stary Młyn ul. Upałty 2

Pierogi mazurskie ze Szczupakiem (10 szt. – 20zł.), Plińce ziemniaczane z mięsem z sosem z grzybów leśnych (21zł.), Szyjki rakowe w sosie na plackach ziemniaczanych (43zł.), ależ tutaj pojedliśmy. Dodatkowo wspaniały widok na jezioro – gratis. Będąc w Giżycku musisz tu zajechać.

Karczma czynna codziennie od 10:00 do 21:00

fot. fb.com/portogizycko
  • Restauracja Porto ul. Nadbrzeżna 5a

Z okien restauracji widać statki i żaglówki przepływające Kanałem Giżyckim, do tego wystrój niczego sobie a w menu znaleźliśmy spory wybór ryb w tym okonie, sandacze czy sielawy; kurczak z panco, polędwiczka wieprzowa na kremowym sosie grzybowym. Jest z czego wybierać więc nie wahajcie się tu zajrzeć.

Restauracja czynna codziennie od 10:00 do 24:00

fot. fb.com/marinagizycko
  • Tawerna Marina ul. Dąbrowskiego 14

Tawerna serwuje przystawki od 10 do 31 zł; zupy od 7 do 19zł. (Pierogi z gęsiną w rosole!); sałatki od 19 do 29 zł; pyszne pierogi za 18zł; a do tego ryby, kartacze i dania z patelni – zdecydowanie jest z czego wybierać. Przystępne ceny, dobra jakość i dlatego znaleźli się na naszej liście. Do tego żegalarski wystrój i widok na Marinę… Ahoj !

Restauracja czynna codziennie od 12:00 do 24:00

fot. fb.com/patrycja.wasiakowska.karczma.stara.kuznia
  • Stara Kuźnia ul. Przykop 1 (Miłki pod Giżyckiem)

Zainspirowani podpowiedzią na innym blogu postanowiliśmy ruszyć się pod Giżycko, aby sprawdzić czy faktycznie jest tak dobrze jak mówią (piszą).I musimy przyznać, że warto! Jedzenie pycha, klimat świetny, w okolicy jest czyste jezioro… i tak myślimy sobie, że może następnym razem zagościć tu na weekend?

WAŻNE! Karczma czynna jest od maja do września

A jakbyście chcieli zagościć tu na dłużej to można przytulny pokoik wynająć za 180 zł. za „dwójkę”

Czytaj dalej: najlepsze atrakcje w Giżycku