Polska

11 Najlepszych Zoo nad Polskim Morzem

zoo Gdańsk Oliwa

Chcecie wybrać się całą rodziną do zoo, jednak nie wiecie który ogród wybrać?

Sprawdźcie propozycje ogrodów zoologicznych, również tych mini na pomorzu.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • karmienie alpak, kucyków, dużego strusia, krówek, danieli, emu, lam i innych zwierząt
  • jazda na kucyku w soboty i niedziele od 11 do 15
  • egzotyczne ptaki, papugi, pawie
  • można wziąć króliczka lub świnkę morską na rękę jak się poprosi kogoś z obsługi
  • oglądanie jak żyją nutrie, świnki wietnamskie, kangurki czy mundżaki chińskie
  • ciągnik klasyk – na który dzieci mogą usiąść
  • liczne zabawki dla dzieci – koparki, samochodziki, mini ciągniki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850 Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Oceanarium w Pobierowie

Wyjątkowe wodne zoo, w którym mieszkają liczne gatunki ryb i zwierząt wodnych. W ogromnych zbiornikach wodnych, można podziwiać również bogatą kolekcję roślinności wodnej.

3. Akwarium w Gdyni.

To również wodne zoo, w którym spotkać można przedstawicieli mórz i oceanów. Na terenie Akwarium, znajdują się liczne wystawy, poświęcone mieszkańcom wód oraz roślinności, która występuje w morzach i oceanach.

4. Papugarnia w Gdańsku

Fascynujące miejsce, które umożliwia spacer wśród latających, egzotycznych zwierząt. Dodatkową atrakcją jest wykonania pamiątkowego zdjęcia z papuga na ramieniu czy dłoni, oraz możliwość jej nakarmienia.

5. Motylarnia Międzyzdroje

Chcesz z bliska przyjrzeć się tym pięknym stworzeniom? A może masz ochotę na spacer z latającymi nad głową motylami. Odwiedziny w tym wyjątkowym miejscu z pewnością dostarczą Ci wspaniałych wrażeń.

6. Zagroda Żubrów

To jedyne tego typu miejsce nad polskim morzem, gdzie można zaobserwować spokojne życie żubrów, spacerując leśnymi ścieżkami.

7. ZOO i Wodne ZOO Safari

ZOO i Wodne ZOO Safari w Słupsku. Miejsce bajeczne. Prócz spaceru i podziwiania zwierząt zamieszkujących zoo, można skorzystać z wodnego zoo. Zwiedzanie odbywa się za pomocą łódki, która płynie wśród licznych gatunków zwierzą.

8. Mini zoo w Zieleniewie

Jeśli chcecie pobyć blisko natury, to zoo w Zieleniewie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Prócz oglądania zwierzątek, można spróbować tu swoich sił, w dojeniu kozy czy wybrać się na konną przejażdżkę. Spokojne miejsce, idealne dla całej rodziny.

9. Mini Zoo w Jantarze

Kolejne ciche, kameralne miejsce, z licznymi, egzotycznymi gatunkami zwierząt. Nieduża powierzchnia sprawia, że można w spokoju odwiedzić każdy wybieg i spędzić czas z wyjątkowymi zwierzętami.

10. Zoo w Gdańsku

Zoo Oliwskie od lat przyciąga tysiące turystów. Znajdują się tu liczne gatunki zwierząt oraz bogata roślinność. Zoo w Gdańsku jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce.