11 Najlepszych Zoo nad Polskim Morzem

zoo Gdańsk Oliwa

Chcecie wybrać się całą rodziną do zoo, jednak nie wiecie który ogród wybrać?

Sprawdźcie propozycje ogrodów zoologicznych, również tych mini na pomorzu.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

alpaka przy ognisku

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17. Na hasło „Fajne Podróże” otrzymają Państwo rabat 10% na bilet wstępu dla całej rodziny. Akcja promocyjna trwa do końca 31 października 2022.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

kozy

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak, lam i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka

emu

Ceny:

  • dorośli– 20 zł
  • dzieci – 10 zł
  • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
  • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaki jedzą

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Oceanarium w Pobierowie

Wyjątkowe wodne zoo, w którym mieszkają liczne gatunki ryb i zwierząt wodnych. W ogromnych zbiornikach wodnych, można podziwiać również bogatą kolekcję roślinności wodnej.

3. Akwarium w Gdyni.

To również wodne zoo, w którym spotkać można przedstawicieli mórz i oceanów. Na terenie Akwarium, znajdują się liczne wystawy, poświęcone mieszkańcom wód oraz roślinności, która występuje w morzach i oceanach.

4. Papugarnia w Gdańsku

Fascynujące miejsce, które umożliwia spacer wśród latających, egzotycznych zwierząt. Dodatkową atrakcją jest wykonania pamiątkowego zdjęcia z papuga na ramieniu czy dłoni, oraz możliwość jej nakarmienia.

5. Motylarnia Międzyzdroje

Chcesz z bliska przyjrzeć się tym pięknym stworzeniom? A może masz ochotę na spacer z latającymi nad głową motylami. Odwiedziny w tym wyjątkowym miejscu z pewnością dostarczą Ci wspaniałych wrażeń.

6. Zagroda Żubrów

To jedyne tego typu miejsce nad polskim morzem, gdzie można zaobserwować spokojne życie żubrów, spacerując leśnymi ścieżkami.

7. ZOO i Wodne ZOO Safari

ZOO i Wodne ZOO Safari w Słupsku. Miejsce bajeczne. Prócz spaceru i podziwiania zwierząt zamieszkujących zoo, można skorzystać z wodnego zoo. Zwiedzanie odbywa się za pomocą łódki, która płynie wśród licznych gatunków zwierzą.

8. Mini zoo w Zieleniewie

Jeśli chcecie pobyć blisko natury, to zoo w Zieleniewie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Prócz oglądania zwierzątek, można spróbować tu swoich sił, w dojeniu kozy czy wybrać się na konną przejażdżkę. Spokojne miejsce, idealne dla całej rodziny.

9. Mini Zoo w Jantarze

Kolejne ciche, kameralne miejsce, z licznymi, egzotycznymi gatunkami zwierząt. Nieduża powierzchnia sprawia, że można w spokoju odwiedzić każdy wybieg i spędzić czas z wyjątkowymi zwierzętami.

10. Zoo w Gdańsku

 

Zoo Oliwskie od lat przyciąga tysiące turystów. Znajdują się tu liczne gatunki zwierząt oraz bogata roślinność. Zoo w Gdańsku jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.