Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Zielonej Górze w 2024 ♨️

Zielona Góra położona jest w malowniczej okolicy, otoczona pięknymi lasami i pagórkami. Miasto słynie z licznych winnic i winiarni, co czyni je atrakcyjnym miejscem dla miłośników wina. W Zielonej Górze odbywają się również różnorodne festiwale, takie jak Winobranie, podczas którego można degustować lokalne wina i potrawy. Podczas pobytu w Zielonej Górze warto odkryć lokale gastronomiczne, które oferują wyśmienite dania. Oto lista najlepszych restauracji, gdzie można dobrze zjeść w Zielonej Górze:

1. Burger House

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez DREAME® (@positivnegative)

Ul. Kazimierza Wielkiego 6/1
Tel. 537 545 068

Doskonałe burgery w atrakcyjnej cenie. Zawsze podawane z dodatkiem chrupiących frytek. Dla tych, którzy cenią lekkie akcenty orientalne i delikatną pikantność, mamy w ofercie burgera Kimchi. Burger BBQ jest wyśmienity.

2. Wegarnik – Kuchnia wegańska

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @wegarnik

Ul. Mikołaja Reja 15/1
Tel. 791 829 892

To moje ulubione miejsce! Przepyszne jedzenie i niesamowita atmosfera! Obsługa również niezwykle przyjazna! Bez wątpienia to najbardziej intrygujące i doskonałe miejsce z kuchnią wegańską w Zielonej Górze i okolicach. Ich burgery, które są zarówno pyszne, jak i różnorodne, naprawdę mnie zachwyciły. Mają też interesujące lunche, wyśmienite desery, a ich matcha latte to po prostu mistrzostwo!

3. Restauracja Palmiarnia

fot. fb.com/PalmiarniaZielonaGora

Ul. Wrocławska 12A
Tel. 68 478 45 50

Palmiarnia składa się z restauracji, kawiarni i cukierni, zatem po obiedzie w niezwykłym otoczeniu można od razu iść na deser albo do piwniczki winiarskiej.

4. 12 Stolików

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 12 Stolików (@12stolikow)

Ul. Kupiecka 5
Tel.  571 920 932

Moim zdaniem to właśnie atmosfera jest niekwestionowanym atutem tego miejsca. Pomimo centralnej lokalizacji w mieście, miałam wrażenie, że przeniosłam się do magicznego ogrodu z dala od miejskiego zgiełku. Co do pizzy, nie tylko była przepyszna, ale również jej ciasto było niezwykle miękkie i delikatne.

5. Es La Passion

fot. fb.com/eslapassion

Ul. Kazimierza Lisowskiego 2
Tel. 68 320 60 60

Restauracja specjalizuje się w kuchni hiszpańskiej. Możliwe jest zorganizowanie w tym miejscu imprezy. Zamówimy m. in. chorizo, paelle i owoce morza. Ponadto w menu znajdziemy także kilka rodzajów pizz.

6. Restauracja „Między Nami”

aleja Niepodległości 11
Tel. 609 054 432

Miejsce, gdzie można zjeść potrawy z kuchni tajskiej czy włoskiej, są też owoce morza. Do picia warto wybrać coś z win regionalnych.

7. Ohy-Ahy

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ohy-Ahy (@ohy_ahy)

Ul. Kościelna 2
Tel. 577 771 200

Przyjemnie urządzony lokal z ciekawymi potrawami i wyborem alkoholi. W menu są burgery, pizze czy dania z wołowiny.

8. La Siarrra Ristorante

fot. fb.com/lasiarrra

Ul. Truskawkowa 1a
Tel. 533 313 331

Włoska restauracja, można tu zjeść większość znanych potraw z tego kraju – pizze, makarony itp.

9. New Namaste India

fot. fb.com/NewNamaste

Ul. Kupiecka 32
Tel. 792 977 150

Zjemy tutaj potrawy kuchni indyjskiej. Właściciel Posiada drugi lokal w Kołobrzegu. Warto przyjść do tej restauracji choćby ze względu na możliwość skosztowania piwa pochodzącego z Indii. Przykładowe dania jakie możemy zjeść, to np. daal shorba, paharii tikka czy mutton curry.

10. Restauracja Winiarnia Bachus

Stary Rynek 1
Tel. 511 161 212

Restauracja usytuowana jest w centrum miasta obok ratusza. Odbywają się tutaj koncerty z różną muzyką, m. in. blues albo jazz. Lokal urządzony jest w nowoczesnym stylu, podobnie podawane są potrawy. Dostępne są tu również lokalne wina, których należy skosztować.

Znacie inne miejsca, gdzie jest dobrze zjeść w Zielonej Górze? Dajcie znać w komentarzu.