Polska

6 Najlepszych Lodowisk w Krakowie

lodowisko kraków

Choć Kraków jest miastem ognistego Smoka Wawelskiego, to zima i związane z nią atrakcję docierają również tutaj. W Krakowie jest kilka lodowisk, które można polecić zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym miłośnikom łyżew. Oferta obejmuje zarówno zadaszone obiekty, jak i te znajdujące się pod gołym niebem. Akceptowany jest ponadto szereg kart sportowych.

1. Lodowisko Cracovii

Znajduje się przy ul. Siedleckiego 7 i nosi imię Adama „Rocha” Siedleckiego. Zostało otwarte w 1961 r. Tafla lodowiska ma wymiary 28 m x 58 m. W aktualnie rozpoczętym sezonie zimowym obiekt udostępniany będzie jako ślizgawka aż do końca kwietnia. Szczegółowe dni i godziny, w których można korzystać z obiektu podane są na stronie internetowej Cracovii. Bilet normalny za 60 min. kosztuje 14 zł, a ulgowy 10 zł. W ofercie są również bilety 90-minutowe oraz karnety obejmujące 10 wejść. Sprzedaż biletów rozpoczyna się na lodowisku na godzinę przed daną ślizgawką. Akceptowana jest karta MultiSport wydana przez Benefit Systems. Na miejscu można odpłatnie skorzystać z wypożyczalni łyżew, a także z opcji ostrzenia sprzętu.

2. Ice Park

Usytuowany jest w Parku Jordana, przy al. 3 Maja 11a. Obejmuje taflę dużą o powierzchni 1200 m2 oraz taflę dla dzieci o powierzchni 400 m2. Dużą atrakcję stanowi wijąca się między drzewami parku alejka lodowa, której długość wynosi 360 m. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew i chodzików do nauki jazdy dla dzieci, a także jest możliwość naostrzenia własnego sprzętu. Bilet normalny za 75 min. kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. Dostępne są również bilety rodzinne i tańsze bilety dla najmłodszych dzieci. Akceptowane są karty MultiSport-Plus, Student, Kids, a także Medicover Sport, FitSport i FitProfit. IcePark należy do największych lodowisk pod gołym niebem w Polsce.

3. Lodowisko NCK

Mieści się przy Nowohuckim Centrum Kultury, znajdującym się pod adresem al. Jana Pawła II 232. Otwarte jest przez cały tydzień, a szczegółowy harmonogram, wraz z godzinami przerw technicznych, można znaleźć na stronie NCK. Powierzchnia ślizgawki wynosi 800 m2. Bilet wstępu, obejmujący 45 min., kosztuje 10 zł. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, a także pingwinki do nauki jazdy i kaski dla dzieci.

4. Lodowisko Origo Kraków

Znajduje się na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, przy ul. Rostafińskiego. Jest to obiekt zadaszony. Każda ślizgawka rozpoczyna się o pełnej godzinie parzystej i trwa 90 minut. Dokładny rozkład dostępny jest na stronie internetowej obiektu. Bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 17 zł. W ofercie dostępne są również karnety, obejmujące 10 wejść. Akceptowane są karty MultiSport Benefit Systems oraz Medicover Sport. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew, pingwinków i chodzików do nauki jazdy oraz kasków. Istnieje również możliwość naostrzenia własnego sprzętu.

5. Lodowisko Daisy

Mieści się na Woli Justowskiej, przy hotelu Daisy, pod adresem Morelowa 26A. Otwarte jest codziennie w godz. 10-21. Przerwa techniczna ma miejsce codziennie od godz. 14 do godz. 15. Przed odwiedzinami należy sprawdzić na stronie internetowej, czy lodowisko nie zostało wynajęte na wyłączność. Obiekt funkcjonuje bez względu na pogodę od początku grudnia do końca lutego. Jest zadaszony namiotem. Wymiary lodowiska wynoszą 20 m x 25 m. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy hokejowe oraz figurowe, a także naostrzyć własny sprzęt. Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 12 zł. Akceptowane są karty Medicover, MultiSport oraz FitProfit. Na lodowisku Daisy można skorzystać z usług instruktora nauki jazdy.

6. Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków

Mieści się przy popularnej hali widowiskowej, położnej przy ul. Stanisława Lema 7. Jet to obiekt pod gołym niebem. Lodowisko usytuowane jest od strony Parku Lotników Polskich. Otwarte jest codziennie w godz. w godz. 9-21, za wyłączeniem dni, w których zabawę uniemożliwią warunki atmosferyczne. Sezon będzie trwał do 12 lutego 2023 r. Harmonogram lodowiska obejmuje 5 tur, pomiędzy którymi są przerwy techniczne. Szczegółowe dane można znaleźć na stronie TAURON Areny. Bilet normalny na jedną, dwugodzinną turę kosztuje 17 zł, natomiast ulgowy 12 zł. Akceptowana jest Krakowska Karta Rodzinna 3+ oraz Karta Dużej Rodziny. W wybranych dniach i godzinach dzieci i młodzież szkolna z Krakowa mogą korzystać z lodowiska za darmo. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew oraz pingwinków do nauki jazdy i kasków.