Europa

10 Najlepszych Atrakcji w Popradzie

fot. Cepom / Wikipedia

Poprad to niewielkie miasteczko leżące tuż przy polskiej granicy. Mimo faktu, że nie jest ono za duże, to jest tam multum atrakcji, które zdecydowanie warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Oto te najlepsze z tych atrakcji, które sprawią, że Poprad jest zawsze tak tłumnie odwiedzany przez turystów z całej Europy. Sprawdź też inne artykuły, gdzie piszemy o najważniejszych atrakcjach na Słowacji i jeszcze o ciekawostkach na temat Słowacji.

1. Kościół św. Idziego

To pierwsza z tych atrakcji wartych obejrzenia. Pierwsze wzmianki pojawiły się już w wieku czternastym, ale mówi się, że jego powstanie nastąpiło wiek później. W oczy rzuca się szczególnie stojąca obok niego niezwykle zabytkowa dzwonnica, i zachowane w owym kościele bezcenne freski.

2. Podtatrzańskie Muzeum Popradu

To miejsce, w którym każdy w mniejszym, lub większym stopniu może zapoznać się z historią tego miasta, zobaczyć wiele zabytkowych eksponatów i zobaczyć jak wyglądało dawne życie mieszkańców tego terenu.

3. AquaCity

To prawdziwy raj dla każdego, kto podczas zwiedzania ma ochotę na odrobinę relaksu. To ogromny kompleks basenów, saun, jak i również usług zdrowotnych. To doskonałe miejsce na wizytę całymi rodzinami.

4. Galeria Tatrzańska

To idealne miejsce dla wszystkich miłośników sztuki. Można tu znaleźć wiele dzieł lokalnych artystów, ale jest tu także wiele takich o klasie typowo światowej. W 2018 roku miała tu miejsce na przykład możliwość oglądania grafik Goi.

5. Mozaika Armii Czerwonej

To atrakcja dosyć kontrowersyjna, ale zdecydowanie rzucająca się w oczy wszystkim obecnym w Popradzie turystom. Przedstawia ona radzieckich żołnierzy, którzy na owej mozaice bratają się z mieszkańcami okolicznych wsi.

6. Dworzec kolejowy

Sam budynek dworca nie robi wielkiego wrażenia, ale zdecydowanie warto się na niego wybrać, by mieć możliwość podziwiania widoku na Tatry. Szczególnie ma to miejsce latem, gdy można podziwiać zachody słońca w towarzystwie wyżej wspomnianych Tatr.

7. Synagoga

Tuż koło dworca warto zwrócić uwagę również na znajdującą się tam neoklasyczną synagogę. Pochodzi ona z początków dwudziestego wieku i jest miejscem dosyć często odwiedzanym przez turystów.

8. Kościół św. Jerzego

To niezwykle zabytkowa budowla, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz emanuje prawdziwym pięknem, a dodatkowym atutem jest fakt, że w jego wnętrzu znajduję najsłynniejszy Ołtarz Mistrza Pawła.

9. Konkatedra Matki Boskiej Siedmiobolesnej

Uważana jest za najważniejszą świątynię na terenie całego miasta. Powstała w latach 1939-42 i jest to typowy kościół halowy.

10. Kościół ewangelicki św. Trójcy

To kolejny z kościołów wartych zwiedzenia. To budowla neoklasyczna, która powstała w latach 1829 – 1834 i na wszystkich odwiedzających robi ogromne wrażenie.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje dla dzieci na Słowacji