Azja

14 Ciekawostek dla Dzieci o Korei Południowej

Ciekawostki o Korei Południowej dla dzieci

Położona na północno-wschodniej granicy Chin Korea Południowa jest krajem bardzo zróżnicowanym pod względem naturalnym i kulturowym. Można dostrzec wiele wpływów Chin i Japonii w aspektach ich kultury, co jest nieuniknione ze względu na ich bliską odległość od tych dwóch krajów.

1. Koreańczycy uważają liczbę 4 za pech i wiąże się to ze śmiercią. Wydaje się, że wiara ta wywodzi się z Chin.

2. Korea Południowa znana jest z wyjątkowego systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i korzystania z „rekreacji przestępczej”. Oznacza to, że oskarżony jest zabierany z powrotem na miejsce przestępstwa, gdzie jest zmuszony do odtworzenia zbrodni.

3. Korea Południowa to mniej więcej powierzchnie tyle co Anglia lub Portugalia oraz około 1/3 wielkości Niemiec.

4. Najwyższą górą Korei Południowej jest Hallasan o wysokości 1.950 metrów.

5. Około dwóch trzecich gruntów Korei Południowej jest zalesionych. Obejmuje to kontynent i niektóre z ponad 3000 małych wysp, które znajdują się na południowym i zachodnim wybrzeżu kraju.

6. Dzieci z Korei Południowej spędzają lata w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum na planowaniu nauki w szkole wyższej. Ponieważ nie ma zbyt wielu szkół wyższych, bardzo trudno jest się do nich dostać.

7. Dziś kraj ten jest podzielony na Koreę Południową i Północną, ale w oczach części obywateli pozostaje jednym narodem, którego nie da się podzielić.

8. Hallasan to wulkaniczna góra, która jest aktywnym wulkanem, jednak nie wybuchła od wielu stuleci. Góra znajduje się na wyspie Czedżu.

9. Czedżu to największa południowokoreańska wyspa położona na południe od półwyspu. Klimat jest umiarkowany i jest popularnym miejscem na wakacje. Ponad 3000 wysp leży głównie wokół południowego i zachodniego wybrzeża Korei Południowej.

10. Pomimo tego, że Korea Południowa znajduje się obok Korei Północnej, jednego z najbardziej opresyjnych i brutalnych miejsc na świecie, jest w rzeczywistości bardzo spokojna i bezpieczna. Posiada bardzo restrykcyjną politykę kontroli broni i bardzo niską przestępczość.

11. Koreańczycy mają najszybszy dostęp do internetu na świecie.

12. Koreańczycy obchodzą urodziny inaczej niż reszta świata. Na przykład noworodek w dniu urodzenia uważany jest za dziecko w wieku jednego roku. Zmienia się „dwa” na następny księżycowy nowy rok.

13. Korea Południowa jest jedną z największych gospodarek w Azji i jednym z czterech „azjatyckich tygrysów”, do których należą również Singapur, Tajwan i Hongkong.

14. Koreańczycy uwielbiają dostawać jedzenie, więc większość restauracji, nawet fast foodów, świadczy usługi dostawcze.