Ciekawostki

Zwierzęta które występują w Oceanie Spokojnym

łosoś

Ocean Spokojny jest największym oceanem na świecie i jest to około jednej trzeciej powierzchni Ziemi. Ze względu na swoje ogromne rozmiary, Ocean Spokojny jest domem dla wielu morskich stworzeń, z których niektóre nie występują nigdzie indziej na ziemi.

Ssaki żyjące na wybrzeżu Pacyfiku i w jego pobliżu to m.in. lew morski z Kalifornii, foka , foka futrzasta z Guadalupe. Foki te rozmnażają się, wychowują młode i odpoczywają na wybrzeżach od południa Alaski po Meksyk, a także na Hawajach.

Pacyfik jest domem dla wielu gatunków pingwinów. Pingwiny te różnią się wielkością, najmniejszy z nich waży około 1 kilograma i ma wysokość 40 centymetrów, a największy waży 30 kilogramów i metr wzrostu.

Północny Pacyfik jest domem dla największej ze wszystkich płaszczek, Manty. Występuje wokół raf koralowych, gdzie poluje na małe ryby i małe skorupiaki. Dorosłe płaszczki manty rosną, osiągając długość ciała 9 metrów i średnią wagę 1000 kilogramów.

Gady morskie przystosowane do życia na brzegach Pacyfiku. Jest 8 gatunków żółwi morskich, kilka węży morskich, jedna unikalna jaszczurka zwana legwanem morskim i krokodyle słonowodne. Gady morskie żyją w miejscach położonych wzdłuż wybrzeży tropikalnych i południowych regionów umiarkowanych, gdzie woda oceaniczna jest ciepła.

Koralowce często rosną w pobliżu linii brzegowej, ale budowane przez nie rafy są uznawane za swój własny, unikalny rodzaj ekosystemu. Od koralowców kamiennych po korale ogniste, korale same w sobie są różnorodną kolekcją zwierząt.

Orka oceaniczna na zachodnim wybrzeżu Kanady. Wieloryb zabójca jest typowym mieszkańcem Oceanu Spokojnego i jest głównym drapieżnikiem oceanu. Orka jest członkiem rodziny delfinów i jest największym z nich wszystkich.

Wydra morska jest popularnym mieszkańcem północnego Oceanu Spokojnego, a jej populacje występują na północnym i wschodnim wybrzeżu Pacyfiku. Wydra morska ma stosunkowo niewielkie rozmiary w porównaniu z innymi ssakami morskimi, z dorosłymi osobnikami o maksymalnej wadze 50 kilogramów.

Bezkręgowce z wybrzeża Pacyfiku to ukwiały morskie, kraby, małże, gwiazdy morskie czy ślimaki. Wszystkie te stworzenia przystosowały się do życia trzymając się skał i doków dla łodzi podczas przypływów i odpływów.

Pytania i Odpowiedzi

Jakie jest życie morskie na Oceanie Spokojnym?

Pacyfik jest domem dla kolorowych stworzeń morskich, takich jak wolno rosnące, kruche korale głębinowe i gąbki, które stanowią siedlisko dla gatunków ryb, takich jak dorsze i bezkręgowce morskie, w tym gwiazdy morskie i ośmiornice.

Co jest najczęstszym zwierzęciem w oceanie?

Większość z nich – 95 procent – to bezkręgowce, zwierzęta, które nie mają kręgosłupa, takie jak meduzy i krewetki.

Co jest największym zwierzęciem na Oceanie Spokojnym?

Wieloryby błękitne to największy ssak morski, jaki kiedykolwiek żył na Ziemi, występujący na Oceanie Indyjskim i Oceanie Spokojnym. Wieloryb błękitny jest największym w królestwie zwierząt oceanu i nie ma w nim praktycznie żadnych naturalnych drapieżników.