Ciekawostki

Xbox One – 32 Ciekawostki, Informacje i Ważne Fakty

xbox one

Xbox One firmy Microsoft to konsola do gier wideo, która została wydana w listopadzie 2013 roku i była następcą Xboxa 360. Poznaj zaskakujące informacje i ciekawostki o konsoli Xbox One.

1. Xbox One jest w stanie pobierać aktualizacje i instalować je automatycznie, oszczędzając czas, gdy użytkownik chce grać i nie chce czekać na instalację aktualizacji zaraz po włączeniu urządzenia.

2. Kinect w Xbox One jest w stanie zidentyfikować osobę trzymającą kontroler, wykryć jej stan emocjonalny, taki jak szczęśliwy czy smutny, oraz wykryć jej tętno.

3. Xbox One jest wyjątkowy, ponieważ oferuje funkcję rozpoznawania głosu, dzięki której użytkownicy mogą powiedzieć konsoli, aby włączyła się, a także wiele innych poleceń.

4. Xbox One działa na trzech systemach operacyjnych: systemie Xbox One, jądrze Windows 8 i trzecim systemie operacyjnym stworzonym przez Microsoft, który działa jako łącznik między dwoma głównymi systemami operacyjnymi. Pomaga to w bezproblemowym przełączaniu się między grami, telewizorem, Internetem i innymi aplikacjami.

5. Xbox One wyposażony jest również w nową funkcję rejestratora gier, co oznacza, że można łatwo nagrywać i udostępniać materiał filmowy z rozgrywki.

6. Dzięki Twitch TV, gracze będą mogli również oglądać na żywo dowolną grę w Internecie, jak również będą mogli oglądać na żywo strumienie innych graczy.

7. Opracowanie nowego kontrolera Xbox one kosztowało 100 milionów dolarów.

8. Na Xboksie można pobierać aplikacje takie jak Netflix, YouTube i inne. Oznacza to, że jest to w pełni funkcjonalny system rozrywki domowej.

9. Xbox One ma ulepszoną wersję Skype, która jest również wykonana przez Microsoft. Skype z Xbox One można używać nawet podczas grania lub oglądania telewizji.

10. Xbox One obsługuje ponad 300 tysięcy serwerów. Jest to więcej niż liczba serwerów używanych na całym świecie w 1999 roku.

11. Xbox One ma wbudowany Kinect, który umożliwia sterowanie za pomocą gestów dłoni.

12. Xbox One S waży około 4 kilo. Jeśli szukasz lżejszej konsoli, model S może być dla Ciebie najlepszą opcją. Dla porównania, modele 1TB ważą około 4.2 kilo.

13. Kinect w Xbox One jest w stanie używać identyfikacji twarzy do rozpoznawania różnych osób.

14. Dzięki Xbox One możliwe jest posiadanie podzielonego ekranu – co oznacza, że jedna osoba może oglądać film, a druga osoba w tym czasie gra.

15. Xbox One może sparować gracza z innym graczem o podobnym języku, wieku, umiejętności, a nawet sposobie gry.

16. Oryginalny Xbox dał firmie Microsoft 4 miliardy dolarów strat w ciągu pierwszych czterech lat (2001-2005).

17. Xbox One X ma 6 teraflopów GPU.

18. Nowy Kinect jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 1080p, dzięki czemu oferuje tak wysoki standard śledzenia ruchu, że jest w stanie wykryć nawet najmniejsze ruchy nadgarstka, co oznacza, że możliwości sterowania gestami są ogromne.

19. W każdą grę z dowolnego kraju można grać na dowolnym Xbox One, o ile wydawca gry nie wprowadził ograniczeń.

20. Kinect w Xbox One jest w stanie widzieć graczy w ciemności i może widzieć do 6 osób, w przeciwieństwie do starego Kinecta, który mógł widzieć tylko 2 osoby.

21. W Xbox One można grać w trybie offline, ale konsola musi łączyć się z Internetem co najmniej co 24 godziny, w przeciwnym razie nie będzie działać.

22. Najpotężniejsz konsolą na świecie jest Xbox One X.

23. Gracze mogą nagrywać gry i dzielić się nimi z Xbox One za pomocą funkcji rejestratora Gamer.

24. Testerzy naciskali przyciski na nowych kontrolerach 2 miliony razy, aby sprawdzić ich trwałość. Uznaje się, że jest to odpowiednik około 7 lat używania kontrolera podczas typowego użytkowania.

25. Nowy Kinect jest nawet na tyle inteligentny, że potrafi rozpoznać różne osoby poprzez identyfikację ich twarzy.

26. Rozpoczynając grę, Xbox One pokazuje teraz graczowi, jak blisko są do zdobycia pewnych osiągnięć, a także jak blisko są Twoi przyjaciele.

27. Od 2020 roku Xbox One ma obecnie trzech asystentów wyszukiwania głosowego. Włączyli Google Assistant, aby pomóc Ci lepiej współpracować z poleceniami głosowymi. Jest jeszcze Alexa i Cortana.

28. Kiedy 22 listopada 2013 roku ukazał się Xbox One, w ciągu pierwszego dnia sprzedano milion konsol. Do 11 grudnia 2013 roku sprzedano 2 miliony sztuk. Do 6 stycznia 2014 roku sprzedano 3 miliony.

29. Wszystkie Twoje dane – od filmów, gier, aplikacji, muzyki i innych – mają być przechowywane na serwerach Microsoftu na czymś, co nazywa się „The Cloud”.

30. Zmieniły się nagrody za ukończenie osiągnięć, jak również dodanie nowych osiągnięć.

31. 35 nazw zostało odrzuconych zanim Microsoft zdecydował się na „Xbox”. Należało do nich „MTG” (Microsoft Total Gaming) i „AIO” (All In One).

32. Sprzedaż Xbox One wyniosła 51,51 mln sztuk w 2020 roku.

Pytania i Odpowiedzi

Co może zrobić Xbox one?

Każdy Xbox One to system do gier, który podłącza się do telewizora. Xbox One to świetny sposób na granie w gry wideo. Możesz grać w setki gier dla jednego gracza bez połączenia z Internetem lub połączyć się z Xbox Live i grać w gry z milionami innych graczy Xbox One i Windows 10.

Ile lat ma mój Xbox One?

Odwróć konsolę tak, aby była ustawiona do góry nogami. Tutaj znajdziesz datę produkcji. Znajdź białą naklejkę z numerem seryjnym i różnymi innymi informacjami. Przeczytaj wiersz zatytułowany „Data MFR.” Wyświetla on datę produkcji Twojego Xboksa.

Który Xbox jest najlepszy?

Jeśli jesteś typem gracza konsolowego, który kupuje wszystkie najnowsze gry i chce mieć jak najlepsze wrażenia wizualne, to Xbox One X z telewizorem 4K jest zdecydowanie najlepszą opcją.

Jak prawidłowo chłodzić Xbox One?

Nie należy zasłaniać otworów wentylacyjnych na konsoli. Upewnij się, że zasilacz, który ma wbudowany wentylator, również ma odpowiednią wentylację. Nie należy umieszczać konsoli ani zasilacza na łóżku, sofie lub innej miękkiej powierzchni, która może blokować wentylację.

W jakim wieku mogą grać dzieci na Xbox One?

Xbox One jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 7 lat. Lista gier odpowiednia dla wieku Xbox One zawiera również gry dla dzieci powyżej 7 roku życia.