Najlepsze atrakcje w Trójmieście w 2021 roku

Ulica Długa

Najważniejszymi nadmorskimi miastami są Gdańsk, Gdynia i Sopot – czyli Trójmiasto. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcyjne miejsca, które warto zobaczyć w Trójmieście, ponieważ jest tu ich naprawdę sporo. Kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. W tym artykule przedstawimy najlepsze atrakcje w Trójmieście i okolicy. Odpowiemy na pytanie: Co warto zobaczyć w Trójmieście.

Najciekawsze atrakcje w Trójmieście i okolicy

Turystyka to bardzo popularna forma odpoczynku. Rowerowe wyprawy zyskują coraz więcej zwolenników ale ciągle jeszcze na pierwszym miejscu plasuje się turystyka samochodowa. Najczęściej wybieranymi kierunkami są polskie góry i morze. My przejrzymy się tej drugiej opcji.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

alpaki

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk i grillowania.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Jest tam również gadający ptak Pipi.

karmienie emu

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można do nich podejść i nakarmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak i innych zwierząt
 • jazda na kucyku
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka dla kilkuletnich dzieci

kucyki

CENNIK:

 • bilet normalny – 15 zł
 • bilet ulgowy dla dzieci – 10 zł
 • dzieci do lat 3 – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku 10 minut – 10 zł
 • dodatkowo spacer z alpakami 60 minut – 100 zł
 • dodatkowo organizacja urodzin/ogniska – 100 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczki i świnki morskie

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Mini Zoo jest otwarte od czwartku do niedzieli 10:00 do 16:00

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

Atrakcje w Gdańsku

Ratusz Gdański

Chlubą Gdańska jest najstarszy na świecie doskonale zachowany Dwór Artusa. Już sama jego nazwa, pochodząca od imienia celtyckiego króla Artura rozbudza wyobraźnię.

Przepiękne modele żaglowców, liczne eksponaty związane z morzem i majestatyczna Fontanna Neptuna przed samym wejściem do budynku robią wrażenie. Któż z nas nie słyszał o słynnych oliwskich organach rozbrzmiewających w Kościele Trójcy Świętej. Są to najbardziej charakterystyczne atrakcje w Trójmieście. To tutaj przyjeżdżają muzycy z całego świata aby wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej. Doskonała akustyka w kościele i piękne brzmiące organy sprawiają, że taki koncert to niezwykłe przeżycie.

Gdańsk to również miasto bardzo ważne w historii Polski i to zarówno tej odległej, jak i współczesnej. W budynku siedziby Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a właściwie w jej podziemiach można zobaczyć ciekawą wystawę. Kilka pomieszczeń urządzono tak, jak wyglądały w czasach PRL-u sklepy, toalety czy budki telefoniczne. Dla dorosłych to takie przeniesienie w lata, które jeszcze wciąż pozostają w pamięci a dla dzieci próba poznania czasów w jakich żyli rodzice.

Nad miastem rozciąga się szereg obiektów, które liczą przeszło 200 lat. Są to okazałe schrony, bastiony i bramy. W schronach, również można zobaczyć wiele eksponatów a dzięki multimedialnym projekcjom przenieść się w odległe czasy.

Na terenie Fortu Grodzisko organizowane są plenerowe imprezy, podczas który grupy rekonstrukcyjne, ubrane w historyczne mundury odtwarzają sceny walk obronnych. Gdańsk to miasto z wieloma zabytkami. To tu znajduje się jeden z największych w Polsce kościołów – gotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XIV wieku. Jest tu 29 kaplic, przepiękne rzeźby, obrazy i średniowieczny zegar astronomiczny. Po pokonaniu 407 schodów ze szczytu można zobaczyć niezwykły widok.

Warto zwiedzić również oliwskie zoo, Stocznię Gdańską, zabytkowy Ratusz Głównego Miasta, Kuźnię Wodną – jedyną taką w Polsce, zobaczyć jak wygląda żuraw portowy i wiele innych ciekawych obiektów.

Zobacz więcej atrakcji w Gdańsku

Atrakcje w Gdyni

fontanna

Drugim miastem wchodzącym w skład Trójmiasta jest Gdynia. To stare portowe miasto jest jednym z największych portów handlowych w Europie a jednocześnie jest portem pasażerskim i rybackim.

Jak na miasto portowe przystało każdy turysta musi koniecznie wyruszyć w rejs statkiem wycieczkowym a także zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej. Wśród zgromadzonych eksponatów można zobaczyć torpedy, armaty a nawet samoloty i broń. Natomiast w budynkach Akademii Morskiej i Morskiego Instytutu Rybackiego każdy turysta zobaczy jak wyglądają morskie głębiny.

W ogromnych akwariach pływają niezwykłe okazy ryb a przepiękne rafy koralowe zachwycają barwami. Dzięki nowoczesnej technice morski świat jest na wyciągnięcie ręki. W Sali kinowej odbywają się ciekawe projekcje a w laboratorium można zapoznać się z technikami badań mórz. Polskie

Pomorze to oczywiście bursztyny. Spacer plażą, zwłaszcza po sztormie z pewnością pozwoli znaleźć piękne kawałki jantaru. Może nie tak okazałe jak te zgromadzone w Muzeum Inkluzji w Bursztynie ale na pewno warto poszukać. Organizowane są tu nawet zawody w poławianiu bursztynu. W połowie lipca plaża zamienia się w plac poszukiwań bursztynu.

Zobacz więcej atrakcji w Gdyni

Atrakcje w Sopocie

Krzywy domek

Trzecie miasto Trójmiasta to Sopot. Większości z nas kojarzy się zapewne z międzynarodowym festiwalem piosenki Sopot Festiwal. Już ponad 40 lat miasto przez kilka dni gości najsłynniejszych artystów z całego świata. W zadaszonym amfiteatrze, położonym pośród iglastych drzew rozbrzmiewa muzyka. Sopockie molo to miejsce spacerów dla wszystkich turystów. Przez cały rok tętni ono życiem.

W mieście warto wstąpić do muzeum miasta, które powstało na stulecie Sopotu. Ciekawa historia i odległe dzieje, przedstawione są w taki sposób, że zaciekawią każdego. Warto wspomnieć, że Sopot jest miastem nadmorskim, posiadającym status uzdrowiska.

Dzięki sporej zawartości jodu w powietrzu pobyt tu, zalecany jest osobom z problemami z drogami oddechowymi. Iglaste lasy, pełne żywicy również działają dobroczynnie na zdrowie. Ponadto Sopot to miasto, w którym odbywają się Mistrzostwa świata w żeglarstwie a także Puchar Bałtyku w Windsurfingu. Swoistą wizytówką Sopotu stał się Krzywy Domek przy ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Ta ciekawa budowla wygląda jak wyciągnięta z bajki. Nienaturalnie pokrzywiona a jednocześnie niezwykła i funkcjonalna. Każdy turysta powinien zwiedzić również Latarnię Morską, która do dziś pomaga statkom bezpiecznie przybić do portu i już z oddali wskazuje drogę. Oczywiście Pomorze to również piękne, piaszczyste plaże, kąpieliska i urocze zatoczki.

Zobacz więcej atrakcji w Sopocie

Niezależnie od pory roku warto tu przyjechać ze względu na liczne atrakcje w trójmieście. Trójmiasto to idealny pomysł na weekendowy wypad, krótki urlop albo dłuższe wczasy.

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje w Gdańsku
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *