Polska

Najlepsze atrakcje w Trójmieście w 2023 roku 🏰

Ulica Długa

Najważniejszymi nadmorskimi miastami są Gdańsk, Gdynia i Sopot – czyli Trójmiasto. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcyjne miejsca, które warto zobaczyć w Trójmieście, ponieważ jest tu ich naprawdę sporo. Kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. W tym artykule przedstawimy najlepsze atrakcje w Trójmieście i okolicy. Odpowiemy na pytanie: Co warto zobaczyć w Trójmieście.

Zobacz też -> Najciekawsze atrakcje w okolicy Trójmiasta

Najciekawsze atrakcje w Trójmieście i okolicy

Turystyka to bardzo popularna forma odpoczynku. Rowerowe wyprawy zyskują coraz więcej zwolenników ale ciągle jeszcze na pierwszym miejscu plasuje się turystyka samochodowa. Najczęściej wybieranymi kierunkami są polskie góry i morze. My przejrzymy się tej drugiej opcji.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

kucyki

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

karmienie emu

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce. Większość zwierząt jest oswojona. Można do nich podejść i nakarmić.

Specjalne atrakcje:

  • Doświadczenie karmienia różnorodnych zwierząt takich jak alpaki, kucyki, imponujące strusie, sympatyczne krówki, daniele, emu, lamy oraz wiele innych gatunków.
  • Jazdy na kucyku w soboty i niedziele pomiędzy 11 a 15.
  • Spotkanie z egzotycznymi ptakami, w tym jaskrawymi papugami i pięknymi pawiami.
  • Możliwość potrzymania króliczka lub świnki morskiej po uprzednim zapytaniu personelu.
  • Obserwowanie codziennego życia takich zwierząt jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Klasyczny ciągnik dostępny dla dzieci do siedzenia.
  • Szeroki wybór zabawek dla najmłodszych, takich jak koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Rozległy, otwarty teren, idealny do organizacji pikników.
  • Leżaczki dostępne dla komfortowego wypoczynku.

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczki i świnki morskie

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

Atrakcje w Gdańsku

Stare Miasto to ulice dosłownie zbudowane jak w bajce, otoczone kolorowymi kamienicami. To klejnot Polski.

Chlubą Gdańska jest najstarszy na świecie doskonale zachowany Dwór Artusa. Już sama jego nazwa, pochodząca od imienia celtyckiego króla Artura rozbudza wyobraźnię.

Któż z nas nie słyszał o słynnych oliwskich organach rozbrzmiewających w Archikatedrze Oliwskiej. To tutaj przyjeżdżają muzycy z całego świata aby wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej. Doskonała akustyka w kościele i piękne brzmiące organy sprawiają, że taki koncert to niezwykłe przeżycie.

Archikatedra Oliwska

Europejskie Centrum Solidarności może być trochę zatłoczone, ale ogólne doświadczenie jest wspaniałe. Można w zrozumieć lepiej historię kraju.

Muzeum II Wojny Światowej jest ogromne. Niesamowita architektura z zewnątrz i oszałamiająca ilość ekspozycji wewnątrz.

Muzeum II Wojny Światowej

Park Oliwski to pięknie obsadzony, z dużą ilością miejsc do odpoczynku. Niewątpliwie najlepszy park w Gdańsku z wspaniałą architekturą.

Park Oliwski

Westerplatte było terenem, na którym rozpoczęła się II wojna światowa przez atak Niemców na Polskę.

pomnik Westerplatte

Molo w Brzeźnie to polecane miejsce dla rodzin. Najczystsza plaża w Gdańsku, otoczona restauracjami i wszystkimi potrzebnymi udogodnieniami.

Gdańskie Molo

Zoo w Gdańsku każdego roku przyciąga tysiące turystów. W tym zoo znajduje się wiele gatunków zwierząt, których nie mamy okazji widzieć na co dzień. Dla dzieci zoo stanowi świetną atrakcję, która jest jednocześnie edukacyjna. Zobaczymy tutaj tygrysy, lwy, żyrafy, słonie i wiele wiele innych.

zoo Gdańsk Oliwa

Nad miastem rozciąga się szereg obiektów, które liczą przeszło 200 lat. Są to okazałe schrony, bastiony i bramy. W schronach, również można zobaczyć wiele eksponatów a dzięki multimedialnym projekcjom przenieść się w odległe czasy. Na terenie Fortu Grodzisko organizowane są plenerowe imprezy, podczas który grupy rekonstrukcyjne, ubrane w historyczne mundury odtwarzają sceny walk obronnych.

Gdańsk to miasto z wieloma zabytkami. To tu znajduje się jeden z największych w Polsce kościołów – gotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XIV wieku. Jest tu 29 kaplic, przepiękne rzeźby, obrazy i średniowieczny zegar astronomiczny. Po pokonaniu 407 schodów ze szczytu można zobaczyć niezwykły widok.

Warto zwiedzić również Stocznię Gdańską, zabytkowy Ratusz Głównego Miasta, Kuźnię Wodną – jedyną taką w Polsce, zobaczyć jak wygląda żuraw portowy i wiele innych ciekawych obiektów.

Zobacz więcej atrakcji w Gdańsku

Atrakcje w Gdyni

fontanna

Drugim miastem wchodzącym w skład Trójmiasta jest Gdynia. To stare portowe miasto jest jednym z największych portów handlowych w Europie, a jednocześnie jest portem pasażerskim i rybackim.

Skwer Kościuszki to miejsce, gdzie znajduje się wiele kawiarni i restauracji. Można pospacerować, a dodatkowo odwiedzić np. Akwarium Morskie. W budynkach Akwarium każdy turysta zobaczy jak wyglądają morskie głębiny. W ogromnych akwariach pływają niezwykłe okazy ryb, a przepiękne rafy koralowe zachwycają barwami. Dzięki nowoczesnej technice morski świat jest na wyciągnięcie ręki. W Sali kinowej odbywają się ciekawe projekcje, a w laboratorium można zapoznać się z technikami badań mórz.

Akwarium

Żaglowiec „Dar Pomorza” można podziwiać jeszcze będąc na lądzie. Jednak dopiero wejście na pokład pozwala poczuć atmosferę prawdziwej morskiej przygody.

ORP „Błyskawica” to historyczny okręt, który brał udział we wszystkich morskich działaniach wojennych w czasie II wojny światowej.

błyskawica

Jak na miasto portowe przystało, każdy turysta musi koniecznie wyruszyć w rejs statkiem wycieczkowym, a także zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej. Wśród zgromadzonych eksponatów można zobaczyć torpedy, armaty a nawet samoloty i broń.

Muzeum Marynarki Wojennej

Aby na chwilę odejść od tematyki militarnej, warto udać się na Kamienną Górę. W Gdyni zaadaptowano to miejsce na taras widokowy.

Centrum Nauki Experyment to naprawdę fantastyczne miejsce, do którego będziemy wracać, gdy nasz syn podrośnie i zacznie rozumieć eksperymenty.

W Gdyni znajdują się naprawdę urokliwe plaże. Piękne widoki, szum fal oraz możliwość oddychania świeższym powietrzem jest powodem dla którego wiele osób przychodzi tu niezależnie od panującej aury, nie tylko latem.

plaża

Drewniane Molo w Gdyńskiej dzielnicy Orłowo jest znacznie bardziej kameralne od Mola Południowego. Zbudowane jest z drewna, a jego historia sięga jeszcze czasów przedwojennych. Jest jeszcze jeden powód dla, którego warto odwiedzić dzielnicę Orłowo, a mianowicie Klif Orłowski.

klif

Zobacz więcej atrakcji w Gdyni

Atrakcje w Sopocie

Krzywy domek

Trzecie miasto Trójmiasta to Sopot. Większości z nas kojarzy się zapewne z międzynarodowym festiwalem piosenki Sopot Festiwal. Już ponad 40 lat miasto przez kilka dni gości najsłynniejszych artystów z całego świata. W zadaszonym amfiteatrze, położonym pośród iglastych drzew rozbrzmiewa muzyka.

Sopockie molo to miejsce spacerów dla wszystkich turystów. Przez cały rok tętni ono życiem.

molo w Sopocie

Z mola przeszliśmy spacerem do miejsca gdzie znajdują się łódki rybackie. Po obiedzie w nadmorskim barze przeszliśmy z powrotem, mijając kolorowe łodzie.

 przystań rybacka

Aquapark to absolutnie fantastyczne miejsce. Uwielbiamy rwistą rzekę i baseny. Aquapark odpowiedni dla każdego wieku.

aquapark w Sopocieźródło: aquaparksopot.pl

W mieście warto wstąpić do muzeum miasta Sopotu, które powstało na stulecie Sopotu. Ciekawa historia i odległe dzieje, przedstawione są w taki sposób, że zaciekawią każdego. Warto wspomnieć, że Sopot jest miastem nadmorskim, posiadającym status uzdrowiska.

Dzięki sporej zawartości jodu w powietrzu pobyt tu, zalecany jest osobom z problemami z drogami oddechowymi. Iglaste lasy, pełne żywicy również działają dobroczynnie na zdrowie.

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Ponadto Sopot to miasto, w którym odbywają się Mistrzostwa świata w żeglarstwie a także Puchar Bałtyku w Windsurfingu.

Swoistą wizytówką Sopotu stał się Krzywy Domek przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Ta ciekawa budowla wygląda jak wyciągnięta z bajki. Nienaturalnie pokrzywiona, a jednocześnie niezwykła i funkcjonalna. Sama ulica jest oczywiście obowiązkową pozycją którą trzeba zwiedzić.

krzywy domek

Każdy turysta powinien zwiedzić również Latarnię Morską, która do dziś pomaga statkom bezpiecznie przybić do portu i już z oddali wskazuje drogę. Oczywiście Pomorze to również piękne, piaszczyste plaże, kąpieliska i urocze zatoczki.

latarnia i plaża

Zobacz więcej atrakcji w Sopocie

Niezależnie od pory roku warto tu przyjechać ze względu na liczne atrakcje w trójmieście. Trójmiasto to idealny pomysł na weekendowy wypad, krótki urlop albo dłuższe wczasy.

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje w Trójmieście dla dzieci