Polska

13 Najlepszych Atrakcji w Okolicy Trójmiasta

Gdańsk neptun

Trójmiasto – wyjątkowe i wciąż zaskakujące. Trzy aglomeracje połączone w jedno nie jest częstym zjawiskiem. Gdańsk – Gdynia – Sopot. Które piękniejsze, bardziej atrakcyjne? Próżno szukać odpowiedzi. Każde z nich ma swoją historię i coś co je wyróżnia na tle innych miast jak chociażby wyjątkowe okolice i miejsca, które warto zobaczyć. Przedstawiamy niezwykłe miejsca w okolicach Trójmiasta:

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

uśmiechnięte kucyki

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

alpaki

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce. Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

daniel

Na miejscu atrakcje:

  • Karmienie różnorodnych zwierząt takich jak alpaki, kucyki, imponujące strusie, sympatyczne krówki, daniele, emu, lamy oraz wiele innych gatunków.
  • Jazdy na kucyku w soboty i niedziele pomiędzy 11 a 15.
  • Spotkanie z egzotycznymi ptakami, w tym jaskrawymi papugami i pięknymi pawiami.
  • Możliwość potrzymania króliczka lub świnki morskiej po uprzednim zapytaniu personelu.
  • Obserwowanie codziennego życia takich zwierząt jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Klasyczny ciągnik dostępny dla dzieci do siedzenia.
  • Szeroki wybór zabawek dla najmłodszych, takich jak koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Rozległy, otwarty teren, idealny do organizacji pikników.
  • Leżaczki dostępne dla komfortowego wypoczynku.

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

owieczki

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Malbork (60 km od Gdańska)

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku to symbol miasta, znany każdemu. Największy zamek gotycki na świecie, a właściwie malowniczo usytuowany nad Nogatem kompleks trzech zamków, przez 150 lat był stolicą państwa krzyżackiego.

2. Hel (75 km od Gdyni)

Półwysep Helski

Sam półwysep jest jednym z najbardziej unikatowych półwyspów na świecie i jest jednym z najchętniej odwiedzanym miejsc przez polskich turystów od wielu lat. Tutejsze fokarium Jest częścią placówki akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego i jak sami założyciele podkreślają nie jest to ogród zoologiczny ani cyrk, gdzie zwierzęta popisują się sztuczkami.

3. Łeba (80 km od Gdyni)

ruchome piastki

Jednym z ważniejszych i piękniejszych miejsc leżących nad polskim morzem jest na pewno znajdująca się w obrębie Słowińskiego Parku Narodowego Łeba – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim. Jest to miejsce z wieloma atrakcjami dla całej rodziny, zwłaszcza w sezonie letnim. Słowiński Park Narodowy powstał w 1967 r. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi.

4. Krynica morska (75 km od Gdańska)

kutry

Jest to jeden z bardziej znanych morskich kurortów. Poza wieloma atrakcjami turystycznymi, miasto jest znane ze świetnej bazy noclegowej i gastronomicznej. Duży port znajdujący się na Zalewie Wiślanym obsługuje jednostki jachtowe, rybackie oraz te należące do pasażerskiej żeglugi. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów.

5. Reda (15 km od Gdańska)

Ratusz Reda
źródło: MOs810 / Wikipedia

Wypoczynek nad morzem musi wiązać się z wodą. Aquapark to świetne rozwiązanie, jeśli temperatura powietrza i wody, nie jest odpowiednia do kąpieli. Zlokalizowany w Redzie Aquapark oferuje multum wodnych atrakcji, takich jak nowoczesne zjeżdżalnie, hydromasaż, zjeżdżalnia z rekinami, zjeżdżalnie pontonowe. Jest to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu, zarówno najmłodszym ale także i starszym.

6. Władysławowo (40 km od Gdyni)

Władysławowo

Atrakcji nad morzem jest cała masa. Ciekawie położone miasteczko Władysławowo oferuje przybyszom dostęp do otwartego morza jak również do Zatoki Puckiej. Jeśli spędzasz swoje wakacje w okolicach Władysławowa to sprawdź naszą listę rzeczy które warto zrobić w tym miejscu i okolicach.

7. Jastrzębia Góra (45 km od Gdyni)

Jastrzębia Góra

Wzdłuż całej krawędzi klifowego brzegu poprowadzono atrakcyjny szlak turystyczny, którym warto się przejść i podziwiać widoki. Jest to również świetne miejsce dla miłośników nordic walkingu, na których czeka w Jastrzębiej Górze i jej okolicach ponad 30 kilometrów wyznaczonych tras.

8. Szymbark (45 km od Gdańsk)

Domek do góry nogami Szymbark

Szymbark to wieś typowo turystyczna położona na Pojezierzu Kaszubskim. Jest tutaj Centrum Edukacji i Promocji Regionu, którego częścią jest sam Hotel Szymbark. W okolicy jest dużo terenów rekreacyjnych.

9. Chałupy (50 km od Gdyni)

Chałupy - Plaża

Chałupy welcome to! Czasami się zdarza, że samo plażowanie to jednak za mało. Obecnie Chałupy zapraszają nie tylko do leniwego leżakowania na piasku. Fani aktywnego wypoczynku znajdą tu szkołę surfingu, gdzie pod okiem instruktorów można nauczyć się podstaw tego sportu.

10. Jastarnia (60 km od Gdyni)

plaża w Jastarni
źródło: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland / Mariusz Cieszewski / Flickr.com

W sezonie letnim Jastarnia jest miejscem szczególnie obleganym przez turystów. Tutejsze złociste plaże, piękne molo, krystalicznie czyste powietrze bogate w jod – oto to, co przyciąga tu ludzi z całego kraju, a także z zagranicy.

11. Dębki (75 km od Gdyni)

Dębki ujście Piaśnicy
źródło: Henryk Bielamowicz / Wikipedia

Dębki to kaszubska osada położona nad Bałtykiem. Poza sezonem letnim w Dębkach mieszka mniej niż 200 mieszkańców. Każdy rok w Dębkach obfituje w wiele imprez sezonowych tj. koncerty,  wystawy, czy festiwale.

12. Stegna (50 km od Gdańska)

stegna

Nadmorska miejscowość z uroczą plażą. W żuławskim domu kolekcja bursztynów i ciekawie przedstawiona historia Bursztynowej Komnaty. We wsi znajduje się między innymi morskie kąpielisko i przystań morska dla rybaków, jednak to nie jedyne atrakcje, które co roku przyciągają do tego miejsca osoby spragnione nadmorskiego wypoczynku. O popularności tego miejsca świadczy też położenie w stosunkowo bliskim sąsiedztwie Trójmiasta, Elbląga i Malborka, dzięki któremu możliwe jest łatwe dotarcie do największych atrakcji pomorza przy jednoczesnym uniknięciu sporych tłumów.

13. Jantar (40km od Gdańska)

plaża w Jantarze
źródło: Oliwier Brzezinski / Wikipedia

Miejscowość dobrze znana poszukiwaczom bursztynu. Co roku odbywają się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.