Polska

18 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Trójmieście 2024⚓

Trójmiasto jest chętnie odwiedzanym miastem, które kryje w sobie wiele atrakcji. Przyjeżdżając do Trójmiasta z dziećmi, można zapewnić im całe dnie pełne ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Gdynia, Gdańsk i Sopot, potocznie zwane także Trójmiastem, to klejnot koronny polskiego Pomorza. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci i młodzieży w Trójmieście i okolicy.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

emu

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Dzieci uwielbiają karmienie, głaskanie i przytulanie się do zwierząt. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu. Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • Doświadczenie karmienia różnorodnych zwierząt takich jak alpaki, kucyki, imponujące strusie, sympatyczne krówki, daniele, emu, lamy oraz wiele innych gatunków.
  • Jazdy na kucyku w soboty i niedziele pomiędzy 11 a 15.
  • Spotkanie z egzotycznymi ptakami, w tym jaskrawymi papugami i pięknymi pawiami.
  • Możliwość potrzymania króliczka lub świnki morskiej po uprzednim zapytaniu personelu.
  • Obserwowanie codziennego życia takich zwierząt jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Klasyczny ciągnik dostępny dla dzieci do siedzenia.
  • Szeroki wybór zabawek dla najmłodszych, takich jak koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Rozległy, otwarty teren, idealny do organizacji pikników.
  • Leżaczki dostępne dla komfortowego wypoczynku.

kozy

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaki jedzą

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Plaża Gdańsk, Gdynia, Sopot

Plaża na stogach

Przystań rybacka

plaża

Jedną z najlepszych atrakcji Trójmiasta na sam początek jest oczywiście wizyta na plaży. Piękny jasny piasek na szerokiej plaży, zburzone fale i piękna pogoda, to wszystko co wystarczy dla zapewnienia wspaniałego dnia dla dzieci. Ponadto na trójmiejskich plażach bardzo często pojawiają się dodatkowe atrakcje takie jak trampoliny, balony, a nawet pyszne lody. Dzięki temu każdego dziecko będzie bardzo zadowolone i szczęśliwe podczas dnia spędzonego na plaży.

Lokalizacje:

Plaża Gdańsk Jelitkowo

Plaża i molo – Gdańsk Brzeźno

Plaża Gdańsk Stogi

Plaża Sopot

Plaża i molo – Gdynia Orłowo

Plaża Gdynia

3. Gdański Ogród Zoologiczny

zoo Gdańsk Oliwa

Będąc w Trójmieście wraz z dziećmi, obowiązkowo należy odwiedzić zoo znajdujące się w Oliwie. W zoo znajduje się wiele gatunków zwierząt, których nie mamy okazji widzieć na co dzień. Dla dzieci zoo stanowi niesamowitą atrakcję, która jest jednocześnie bardzo edukacyjna. Poznawanie świata zwierząt uczy dzieci nowych rzeczy. W zoo w Oliwie podziwiać można niespotykane gatunki takie jak pingwiny, słonie, lwy. Jest również możliwość karmienia owiec lub kóz specjalnym pokarmem.

Wszystkie dzieci uwielbiają ZOO. Możliwość zobaczenia lwa, tygrysa czy słonia nie tylko na dzieciach robi spore wrażenie. Gdański Ogród Zoologiczny jest jednym z największych w Polsce. Oznacza to, że Wasze pociechy zobaczą tutaj tak dużą różnorodność wśród zwierząt, że na pewno o tej atrakcji będą jeszcze wspominać nie raz. Obecnie na terenie ZOO przebywa ponad 180 gatunków zwierząt! Czyli mniej więcej 1000 sztuk. Słonie, tygrysy, lamparty, hipopotamy – są tu wszystkie zwierzęta, które Wasze dzieci mogą oglądać jedynie w telewizyjnych programach przyrodniczych.
Tego punktu programu nie może zabraknąć w Waszej wycieczce po Trójmieście. Adres: Karwieńska 3, Gdańsk

4. Aquapark Sopot

Aquapark

w Sopocie znajduje się jeden z najpopularniejszych parków wodnych. Posiada on wiele zjeżdżalni i wodnych atrakcji, a także baseny dla najmłodszych. Aquapark jest doskonałym miejscem na spędzenie dnia aktywnie i czerpanie radości ze wspólnych zabaw w wodzie. Płytsze baseny umożliwiają naukę pływania dla najmłodszych, które dopiero zapoznają się z wodą. Cała rodzina odnajdzie dla siebie interesujące i ciekawe atrakcje w parku wodnym. Podczas nieciekawej pogody, gdy wizyta na plaży nie jest możliwa, aquapark jest świetnym pomysłem na zapewnienie wrażeń i niesamowitych emocji dla dzieci.

Skoro jesteśmy z dziećmi nad morzem, to jakże się nie kąpać! Aquapark Sopot oferuje wiele atrakcji wodnych i nie tylko.
Jacuzzi, zjeżdżalnie, obszary z prądem rzecznym, bicze wodne, aqua SPA, gdzie można skorzystać z różnych rodzajów saun. W podziemiach Aquaparku znajduje się nowoczesny klub bowlingowy. Dzieci na pewno pokochają kręgle.

Poza tym po takich atrakcjach mali odkrywcy często narzekają na głód, ale i to nie jest problemem, ponieważ w Aquaparku znajduje się restauracja i kawiarnia. Idealnie miejsce, żeby dzieci się wyszalały, a Wy odpoczęli w relaksującej wodnej kąpieli. Adres: Zamkowa Góra 3, Sopot

5. Akwarium Gdyńskie

Akwarium

w Gdańsku znajduje się Akwarium Morskie, w którym dzieci mogą poznawać nowe gatunki ryb i innych zwierząt morskich. Podwodny świat jest bardzo tajemniczy i nieczęsto mamy okazję poznawać jego tajniki. W Akwarium dostępna jest tak zwana Sala Bałtycka zdradzające niesamowite tajemnice naszego morza. Dla dzieci wielką atrakcją może być podziwianie rafy koralowej, której nie mają okazji zobaczyć w żadnym innym miejscu. Akwarium pobudza wyobraźnię dzieci i zachęca je do poznawania nowych tajemnic podwodnego życia. Adres: al. Jana Pawła II 1, Gdynia

6. AmberSky Koło Widokowe

Obok tej atrakcji ciężko przejść obojętnie nawet dorosłemu, pewnie ze względu na nostalgię. Koło widokowe zlokalizowane jest na Targu Węglowym. Wymiary są naprawdę imponujące: 11, 5 metra wysokości, 12 metrów średnicy. Ilość miejsc także zdumiewa, ponieważ koło jest w stanie pomieścić aż 78 pasażerów!

Jest wykonana w stylu vintage i korzystać z niej mogą zarówno dzieci, jak i dorośli, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś cieszył się jak dziecko razem ze swoimi dziećmi. Koło widokowe zostało zaprojektowane i wykonane specjalnie dla Gdańska, na podobieństwo Koła Widokowego w Weneckiej. Zdobią ją ręcznie malowane rzeźby koni, rydwanów, ławek i filiżanek. Warto zaznaczyć, że wszystkie figury są ruchome, co na pewno sprawi, że Twoje pociechy nie będą chciały schodzić z tego pięknego koła. Adres: Targ Rybny, Gdańsk

7. Loopy’s World w Gdańsku

Loopy's World

Jest to największa sala zabaw w całym Trójmieście. Powierzchnia liczy aż kilkaset metrów kwadratowych i zapewnia moc atrakcji i rozrywki. Plac zabaw liczy aż kilka poziomów i jest bardzo nowoczesny. Znajdują się tutaj między innymi tajemnicze tunele, zjeżdżalnie, ciekawe tory przeszkód, boiska do gry, a nawet ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych. Dla najmniejszych dzieci wydzielona jest osobna strefa malucha, w której mogą bawić się pociechy nieuczęszczające jeszcze nawet do przedszkola. Loopy’s World to doskonała alternatywa, gdy pogoda nie sprzyja wizytom na plaży i spacerom na zewnątrz. Adres: aleja Grunwaldzka 229, Gdańsk

8. Papugarnia w Gdańsku

papuga ara

Jeśli Twoje dziecko po wizycie w ZOO nadal czuje niedosyt, to świetnym pomysłem będzie odwiedzenie Gdańskiej Papugarni. Jest to największe tego typu miejsce w Polsce. W przeciwieństwie do ZOO Twoje dziecko będzie mogło zobaczyć z bliska i nawet dotknąć, te przepiękne ptaki. Jeśli jesteśmy wystarczająco odważni, możemy dostać kubeczek z karmą i wtedy na pewno papuga siądzie nam na ramieniu. A zdjęcie z takim egzotycznym zwierzęciem, które siedzi nam na ramieniu, będzie niezapomnianym przeżyciem. Co ciekawe, Gdańska Papugarnia posiada wiele gatunków bardzo rzadkich, egzotycznych ptaków, jak na przykład tukan. Adres: Marynarki Polskiej 59, Gdańsk

9. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
źródło: Krzychu025 / Wikipedia

centrum znajduje się w Gdyni i jest to miejsce do interaktywnego poznawania tajemnic świata nauki. Wystaw jest kilka i wszystkie umożliwiają eksperymentowanie i samodzielne poznawanie najciekawszych zagadek. W centrum odbywają się ciekawe warsztaty dla najmłodszych i spotkania tematyczne dla dzieci oraz dorosłych. Dzieci są pełne zapału do nauki dzięki interaktywnym zagadkom i zadaniom do wykonania.

Twoje dziecko zadaje mnóstwo pytań i jest głodne wiedzy? To miejsce będzie idealną atrakcją podczas waszej wycieczki po Trójmieście. Jest to interaktywna wystawa, której głównym celem jest nauka poprzez zabawę i rozbudzanie w dzieciach głodu wiedzy i chęci poznania nauki. Twoje dziecko ma dość fizyki, którą uczą je w szkole? Tutaj, po jednej wizycie może zmienić zdanie! Centrum Nauki EXPERYMENT stawia na fascynacje nauką i pokazywanie dzieciom, że nauka, wcale nie oznacza tylko i wyłącznie siedzenia nad książkami i odrabiania żmudnych zadań domowych.

Wystawy, które możemy zobaczyć i ich doświadczyć noszą bardzo ciekawe i intrygujące nazwy jak kierunek zdrowie, hydroświat, drzewo życia, niewidoczne siły, wynalazki Leonarda da Vinci. To tylko parę wystaw z wielu dostępnych w tym niesamowitym miejscu. Zaraź swoje dziecko bakcylem nauki! Adres: aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia

10. Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

muzeum zabawek

Każdy z nas, tak naprawdę w duszy przez całe życie pozostaje dzieckiem. Tą dziecięcą radość i kreatywność zabija często rutyna i trudy dnia codziennego. Ale dlaczego by nie pokazać naszym dzieciom, jakimi zabawkami bawili się mama i tata? Idealnym miejscem na to, będzie Galeria Starych Zabawek, która znajduje się w Gdańsku. Wystawa posiada w swoich witrynach kolekcje starych zabawek pochodzących z lat 1920-1989, więc znajdą się tam także zabawki dziadków i nawet pradziadków. To świetna okazja, żeby pokazać dzieciom w jaki sposób zmienia się nawet podejście do dziecięcych zabawek. Wśród eksponatów możemy zobaczyć prawdziwą perełkę, którą rozpoznają być może i wasze pociechy – Miś Kolargol! Oryginalna figurka, która brała udział w kręceniu bajek, znajduje się właśnie tutaj. Można zobaczyć z bliska z jakim kunsztem została wykonana ta zaledwie 18 centymetrowa figurka. Adres: Piwna 19/21, Gdańsk

11. Plac zabaw na plaży w Gdyni

Plac zabaw na plaży

W Gdyni znajduje się plac zabaw na samej plaży. Co ciekawe plac zabaw otwarty jest przez cały rok, również w okresie zimowym. Na placu znajdują się liczne drabinki i konstrukcje do wspinaczki, huśtawki, zjeżdżalnie, domki, lokomotywy, piramidy wspinaczkowe i inne zabawki. Ogromnym plusem placu zabaw na plaży jest wszechobecny piasek co stanowi jedną, wielką piaskownicę. Adres: 81-980 Gdynia

12. Park Linowy w Brzeźnie

 park linowy

Jest to park rozrywki, który umożliwia spędzenie alternatywnego czasu dla całej rodziny. W parku znajdują sie 3 trasy o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy znajdują się na wysokości i zapewniają pewną dawkę adrenaliny. Dla najmłodszych dzieci udostępniona jest Strefa Zabaw Mini Park, w której znajdują się tory przeszkód, tunele i mostki. Park otwarty jest w okresie od wiosny do końca lata i zapewnia moc atrakcji dla każdego. Adres: Park Reagana, Ścieżka Alicji i Daniela Pelczarskich, Gdańsk

13. Fun Arena w Gdańsku

stadion

Centrum Sportowo – Rekreacyjne FUN ARENA w Gdańsku to idealne miejsce na wyszalenie się dla dzieci i dorosłych. Czekają tam na Ciebie i Twoje pociechy takie atrakcje jak, gokarty elektryczne i spalinowe, bungee, tyrolka, tor parkour, paintball i wiele innych! Jest też miejsce, w którym możemy się posilić po wypoceniu siódmych potów. Adres: Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Gdańsk

14. Jump City Gdynia

jumpcity

Dzieci zawsze mają dużo energii. Jeśli dałoby się tę energię magazynować, to spokojnie zasilałaby wieczorami miasta. Dlatego też Jump City Gdynia będzie świetnym miejscem, żeby tę energię rozładować. Ogromne trampoliny, trampoliny z koszami, ścieżki akrobatyczne, boisko do zbijaka. Brzmi kusząco? To miejsce, tak naprawdę jest świetne dla całej rodziny, nie tylko dla najmłodszych! Adres: Inżyniera, Tadeusza Wendy, Gdynia

15. Miejski Teatr Miniatura

Teatr Miniatura

Kto powiedział, że sztuka jest tylko i wyłącznie dla dorosłych? Ten wyjątkowy teatr dla dzieci udowadnia, że najmłodsza publiczność rozumie czasami ze sztuki więcej niż nie jeden zapracowany, zaganiany dorosły. W repertuarze teatru jest wiele sztuk skierowanych do dzieci, m. in. ,,Alicja w krainie Czarów’’, ,,Czerwony Kapturek’’ itp. Adres: aleja Grunwaldzka 16, Gdańsk

16. Centrum Hewelianum

Jest to nowoczesne centrum nauki, które uczy i bawi. Wszystkie wystawy dostępne w centrum są interaktywne i porywają dziecko w świat nauki pełen niesamowitych ciekawostek i atrakcji. Dzieci mogą poznać tutaj wszelkie tajemnice świata, takie jak proces powstawania eskimoskiego igloo, pochodzenie ludzkich części ciała czy procesu wytwarzania diamentów. Zagadki i ciekawe zadania pobudzają dziecięcą wyobraźnię i zachęcają do poznawania naukowych ciekawostek. Dla najbardziej aktywnych dzieci, dostępny jest plac zabaw pełen kreatywnych rozwiązań lub interesujące Laboratorium Pana Kleksa. Adres: Gradowa 6, Gdańsk

17. Kraina Zabawy

Kraina Zabawy

Jest to plac zabaw, który jest największym takim obiektem na całym Pomorzu. Plac zabaw zajmuje powierzchnię aż hektara i znajduje się bardzo blisko plaży, co jest zdecydowanie jedną z jego głównych zalet. Konstrukcje znajdujące się na placu zabaw to między innymi liczne huśtawki, drabinki i karuzele. W okresie letnim na terenie Krainy Zabawy odbywają się liczne festyny oraz pikniki rodzinne, które zapewniają dodatkową rozrywkę dla całej rodziny. Adres: Park Prezydenta Ronalda Reagana, Gdańsk

18. Karuzela

Świetna atrakcja nie tylko dla odwiedzających, ale i dla lokalnych mieszkańców. Karuzela położona w malowniczym miejscu z przepięknym widokiem. 3 minuty czystej radości, dzieci do 3 lat jeżdżą bezpłatnie, a standardowy bilet kosztuje kilkanaście zł. Adres: Targ Rybny, Gdańsk

Czytaj dalej: atrakcje dla dzieci w Gdańsku lub atrakcje dla dzieci w Gdyni