16 najlepszych atrakcji dla dzieci w Trójmieście

Trójmiasto jest bardzo chętnie odwiedzanym miastem, które kryje w sobie wiele atrakcji. Przyjeżdżając do Trójmiasta z dziećmi, można zapewnić im całe dnie pełne ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Trójmiasto ma w sobie pewne tajemnice, które można stopniowo odkrywać i doceniać tym samym jego piękno i różnorodność.

Gdynia, Gdańsk i Sopot, potocznie zwane także Trójmiastem, to klejnot koronny polskiego Pomorza. Trzy połączone miasta obejmują powierzchnię aż 414, 38 km2. Kiedy Mieszko I zaczynał podbój i jednoczenie polskich ziem, pomorze gdańskie było pierwszym polskim Pomorzem w historii. Później obszar Trójmiasta przechodził przez wieki, doświadczając burzliwej historii. W 1939 roku to właśnie tutaj rozpoczęła się II Wojna Światowa, poprzez atak niemieckiego okrętu bojowego Szlezwik-Hoilstein.

Trójmiasto to świetne miejsce na wakacje z dziećmi. Gdańsk, Gdynia i Sopot aż huczą od atrakcji dla najmłodszych turystów.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk i grillowania.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

kucyki

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

kozy

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak i innych zwierząt
 • jazda na kucyku
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka

emu

CENNIK:

  • bilet normalny – 15 zł
  • bilet ulgowy – 10 zł (dzieci, młodzież, studenci do 25 roku życia, emeryci)
  • dzieci do lat 3 – wstęp wolny
  • bilet grupowy – 10 zł (grupy od 10 osób wzwyż)
  • przejażdżka na kucyku 10 minut – 10 zł

Kubeczek do karmienia zwierząt gratis

alpaki jedzą

Zobacz więcej szczegółów:

zwierzakinadpotokiem.pl

www.facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Zwierzaki Nad Potokiem Żukczyn
ul. Nad Potokiem 5
83-031 Żukczyn

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

króliczki i świnki morskie

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

tel. + 48 735 970 455

Mini Zoo jest otwarte od czwartku do niedzieli 10:00 do 20:00

1. Plaża Gdańsk, Gdynia, Sopot

Plaża na stogach

Przystań rybacka

plaża

Jedną z najlepszych atrakcji Trójmiasta na sam początek jest oczywiście wizyta na plaży. Piękny jasny piasek na szerokiej plaży, zburzone fale i piękna pogoda, to wszystko co wystarczy dla zapewnienia wspaniałego dnia dla dzieci. Ponadto na trójmiejskich plażach bardzo często pojawiają się dodatkowe atrakcje takie jak trampoliny, balony, a nawet pyszne lody. Dzięki temu każdego dziecko będzie bardzo zadowolone i szczęśliwe podczas dnia spędzonego na plaży.

2. Gdański Ogród Zoologiczny

gdańskie zoo

Będąc w Trójmieście wraz z dziećmi, obowiązkowo należy odwiedzić zoo znajdujące się w Oliwie. W zoo znajduje się wiele gatunków zwierząt, których nie mamy okazji widzieć na co dzień. Dla dzieci zoo stanowi niesamowitą atrakcję, która jest jednocześnie bardzo edukacyjna. Poznawanie świata zwierząt uczy dzieci nowych rzeczy. W zoo w Oliwie podziwiać można niespotykane gatunki takie jak pingwiny, słonie, lwy. Jest również możliwość karmienia owiec lub kóz specjalnym pokarmem.

Wszystkie dzieci uwielbiają ZOO. Możliwość zobaczenia lwa, tygrysa czy słonia nie tylko na dzieciach robi spore wrażenie. Gdański Ogród Zoologiczny jest jednym z największych w Polsce. Oznacza to, że Wasze pociechy zobaczą tutaj tak dużą różnorodność wśród zwierząt, że na pewno o tej atrakcji będą jeszcze wspominać nie raz. Obecnie na terenie ZOO przebywa ponad 180 gatunków zwierząt! Czyli mniej więcej 1000 sztuk. Słonie, tygrysy, lamparty, hipopotamy – są tu wszystkie zwierzęta, które Wasze dzieci mogą oglądać jedynie w telewizyjnych programach przyrodniczych.
Tego punktu programu nie może zabraknąć w Waszej wycieczce po Trójmieście.

3. Aquapark Sopot

Aquapark

w Sopocie znajduje się jeden z najpopularniejszych parków wodnych. Posiada on wiele zjeżdżalni i wodnych atrakcji, a także baseny dla najmłodszych. Aquapark jest doskonałym miejscem na spędzenie dnia aktywnie i czerpanie radości ze wspólnych zabaw w wodzie. Płytsze baseny umożliwiają naukę pływania dla najłodszych, które dopiero zapoznają się z wodą. Cała rodzina odnajdzie dla siebie interesujące i ciekawe atrakcje w parku wodnym. Podczas nieciekawej pogody, gdy wizyta na plaży nie jest możliwa, aquapark jest świetnym pomysłem na zapewnienie wrażeń i niesamowitych emocji dla dzieci.

Skoro jesteśmy z dziećmi nad morzem, to jakże się nie kąpać! Aquapark Sopot oferuje szeroki wachlarz atrakcji wodnych i nie tylko.
Jacuzzi, zjeżdżalnie, obszary z prądem rzecznym, bicze wodne, aqua SPA, gdzie można skorzystać z różnych rodzajów saun. W podziemiach Aquaparku znajduje się nowoczesny klub bowlingowy. Dzieci na pewno pokochają kręgle.

Poza tym po takich atrakcjach, mali odkrywcy często narzekają na głód, ale i to nie jest problemem, ponieważ w Aquaparku znajduje się restauracja i kawiarnia. Idealnie miejsce, żeby dzieci się wyszalały, a Wy odpoczęli w relaksującej wodnej kąpieli.

4. Akwarium Gdyńskie

Akwarium

w Gdańsku znajduje się Akwarium Morskie, w którym dzieci mogą poznawać nowe gatunki ryb i innych zwierząt morskich. Podwodny świat jest bardzo tajemniczy i nieczęsto mamy okazję poznawać jego tajniki. W Akwarium dostępna jest tak zwana Sala Bałtycka zdradzające niesamowite tajemnice naszego morza. Dla dzieci wielką atrakcją może być podziwianie rafy koralowej, której nie mają okazji zobaczyć w żadnym innym miejscu. Akwarium pobudza wyobraźnię dzieci i zachęca je do poznawania nowych tajemnic podwodnego życia.

5. Karuzela Gdańska

Koło Widokowe

Obok tej atrakcji ciężko przejść obojętnie nawet dorosłemu, pewnie ze względu na nostalgię. Karuzela zlokalizowana jest na Targu Węglowym. Jej wymiary są naprawdę imponujące: 11, 5 metra wysokości, 12 metrów średnicy. Ilość miejsc także zdumiewa, ponieważ karuzela jest w stanie pomieścić aż 78 pasażerów!
Jest wykonana w stylu vintage i korzystać z niej mogą zarówno dzieci, jak i dorośli, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś cieszył się jak dziecko razem ze swoimi dziećmi. Karuzela została zaprojektowana i wykonana specjalnie dla Gdańska, na podobieństwo Karuzeli Weneckiej. Zdobią ją ręcznie malowane rzeźby koni, rydwanów, ławek i filiżanek. Warto zaznaczyć, że wszystkie figury są ruchome, co na pewno sprawi, że Twoje pociechy nie będą chciały schodzić z tej pięknej karuzeli.

6. Loopy’s World w Gdańsku

Loopy's World

Jest to największa sala zabaw w całym Trójmieście. Powierzchnia liczy aż kilkaset metrów kwadratowych i zapewnia moc atrakcji i rozrywki. Plac zabaw liczy aż kilka poziomów i jest bardzo nowoczesny. Znajdują się tutaj między innymi tajemnicze tunele, zjeżdżalnie, ciekawe tory przeszkód, boiska do gry, a nawet ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych. Dla najmniejszych dzieci wydzielona jest osobna strefa malucha, w której mogą bawić się pociechy nie uczęszczające jeszcze nawet do przedszkola. Loopy’s World to doskonała alternatywa, gdy pogoda nie sprzyja wizytom na plaży i spacerom na zewnątrz.

7. Papugarnia w Gdańsku

papuga ara

Jeśli Twoje dziecko po wizycie w ZOO nadal czuje niedosyt, to świetnym pomysłem będzie odwiedzenie Gdańskiej Papugarni. Jest to największe tego typu miejsce w Polsce. W przeciwieństwie do ZOO Twoje dziecko będzie mogło zobaczyć z bliska i nawet dotknąć, te przepiękne ptaki. Jeśli jesteśmy wystarczająco odważni możemy dostać kubeczek z karmą i wtedy na pewno papuga siądzie nam na ramieniu. A zdjęcie z takim egzotycznym zwierzęciem, które siedzi nam na ramieniu, będzie niezapomnianym przeżyciem. Co ciekawe, Gdańska Papugarnia posiada wiele gatunków bardzo rzadkich, egzotycznych ptaków, jak na przykład tukan. Papugarnia organizuje też imprezy okolicznościowe, więc jeśli Twoje dziecko ma urodziny w czasie waszego wyjazdu, to już wiesz gdzie je zorganizować!

8. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
źródło: Krzychu025 / Wikipedia

centrum znajduje się w Gdyni i jest to miejsce do interaktywnego poznawania tajemnic świata nauki. Wystaw jest kilka i wszystkie umożliwiają eksperymentowanie i samodzielne poznawanie najciekawszych zagadek. W centrum odbywają się ciekawe warsztaty dla najmłodszych i spotkania tematyczne dla dzieci oraz dorosłych. Dzieci są pełne zapału do nauki dzięki interaktywnym zagadkom i zadaniom do wykonania.

Twoje dziecko zadaje mnóstwo pytań i jest głodne wiedzy? To miejsce będzie idealną atrakcją podczas waszej wycieczki po Trójmieście. Jest to interaktywna wystawa, której głównym celem jest nauka poprzez zabawę i rozbudzanie w dzieciach głodu wiedzy i chęci poznania nauki. Twoje dziecko ma dość fizyki, którą uczą je w szkole? Tutaj, po jednej wizycie może zmienić zdanie! Centrum Nauki EXPERYMENT stawia na fascynacje nauką i pokazywanie dzieciom, że nauka, wcale nie oznacza tylko i wyłącznie siedzenia nad książkami i odrabiania żmudnych zadań domowych.

Wystawy które możemy zobaczyć i ich doświadczyć noszą bardzo ciekawe i intrygujące nazwy, jak kierunek zdrowie, hydroświat, drzewo życia, niewidoczne siły, wynalazki Leonarda da Vinci. To tylko parę wystaw z wielu dostępnych w tym niesamowitym miejscu. Zaraź swoje dziecko bakcylem nauki!

9. Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

muzeum zabawek

Każdy z nas, tak naprawdę w duszy przez całe życie pozostaje dzieckiem. Tą dziecięcą radość i kreatywność zabija często rutyna i trudy dnia codziennego.
Ale dlaczego by nie pokazać naszym dzieciom, jakimi zabawkami bawili się mama i tata? Idealnym miejscem na to, będzie Galeria Starych Zabawek, która znajduje się w Gdańsku. Wystawa posiada w swoich witrynach kolekcje starych zabawek pochodzących z lat 1920-1989, więc znajdą się tam także zabawki dziadków i nawet pradziadków. To świetna okazja, żeby pokazać dzieciom w jaki sposób zmienia się nawet podejście do dziecięcych zabawek. Wśród eksponatów możemy zobaczyć prawdziwą perełkę, którą rozpoznają być może i wasze pociechy – Miś Kolargol! Oryginalna figurka, która brała udział w kręceniu bajek, znajduje się właśnie tutaj. Można zobaczyć z bliska z jakim kunsztem została wykonana ta zaledwie 18 centymetrowa figurka.

10. Plac zabaw na plaży

Plac zabaw na plaży

W Gdyni znajduje się plac zabaw na samej plaży. Co ciekawe plac zabaw otwarty jest przez cały rok, również w okresie zimowym. Na placu znajdują się liczne drabinki i konstrukcje do wspinaczki, huśtawki, zjeżdżalnie, domki, lokomotywy, piramidy wspinaczkowe i inne zabawki. Ogromnym plusem placu zabaw na plaży jest wszechobecny piasek co stanowi jedną, wielką piaskownicę.

11. Park Linowy w Brzeźnie

 park linowy

Jest to park rozrywki, który umożliwia spędzenie alternatywnego czasu dla całej rodziny. W parku znajdują sie 3 trasy o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy znajdują się na wysokości i zapewniają pewną dawkę adrenaliny. Dla najmłodszych dzieci udostępniona jest Strefa Zabaw Mini Park, w której znajdują się tory przeszkód, tunele i mostki. Park otwarty jest w okresie od wiosny do końca lata i zapewnia moc atrakcji dla każdego.

12. Fun Arena w Gdańsku

stadion

Centrum Sportowo – Rekreacyjne FUN ARENA w Gdańsku to idealne miejsce na wyszalenie się dla dzieci i dorosłych. Czekają tam na Ciebie i Twoje pociechy takie atrakcje jak, gokarty elektryczne i spalinowe, bungee, tyrolka, tor parkour, paintball i wiele innych! Jest też miejsce w którym możemy się posilić po wypoceniu siódmych potów.

13. Jump City Gdynia

jumpcity

Dzieci zawsze mają dużo energii. Jeśli dałoby się tę energię magazynować, to spokojnie zasilałaby wieczorami miasta. Dlatego też Jump City Gdynia będzie świetnym miejscem, żeby tę energię rozładować.

Ogromne trampoliny, trampoliny z koszami, ścieżki akrobatyczne, boisko do zbijaka. Brzmi kusząco? To miejsce, tak naprawdę jest świetne dla całej rodziny, nie tylko dla najmłodszych!

14. Miejski Teatr Miniatura

Teatr Miniatura

Kto powiedział, że sztuka jest tylko i wyłącznie dla dorosłych? Ten wyjątkowy teatr dla dzieci udowadnia, że najmłodsza publiczność rozumie czasami ze sztuki więcej niż nie jeden zapracowany, zaganiany dorosły. W repertuarze teatru jest wiele sztuk skierowanych do dzieci, m. in. ,,Alicja w krainie Czarów’’, ,,Czerwony Kapturek’’itp.

15. Centrum Hewelianum

Hevelianum

Jest to nowoczesne centrum nauki, które uczy i bawi. Wszystkie wystawy dostępne w centrum są interaktywne i porywają dziecko w świat nauki pełen niesamowitych ciekawostek i atrakcji. Dzieci mogą poznać tutaj wszelkie tajemnice świata, takie jak proces powstawania eskimoskiego igloo, pochodzenie ludzkich części ciała czy procesu wytwarzania diamentów. Zagadki i ciekawe zadania pobudzają dziecięcą wyobraźnię i zachęcają do poznawania naukowych ciekawostek. Dla najbardziej aktywnych dzieci dostępny jest plac zabaw pełen kreatywnych rozwiązań lub interesujące Laboratorium Pana Kleksa.

16. Kraina Zabawy

Kraina Zabawy

Jest to plac zabaw, który jest największym takim obiektem na całym Pomorzu. Plac zabaw zajmuje powierzchnię aż hektara i znajduje się bardzo blisko plaży, co jest zdecydowanie jedną z jego głównych zalet. Konstrukcje znajdujące się na placu zabaw to między innymi liczne huśtawki, drabinki i karuzele. W okresie letnim na terenie Krainy Zabawy odbywają się liczne festyny oraz pikniki rodzinne, które zapewniają dodatkową rozrywkę dla całej rodziny.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *