Polska

20 Atrakcji dla Dzieci w Gdańsku 2024

Most zwodzony nad Motławą

Gdańsk to nie tylko jedno z najpiękniejszych polskich miast polecanych do zwiedzania przez zagraniczne przewodniki, ale też mnóstwo atrakcji turystycznych dla najmłodszych w razie niepogody. Miasto znajduje się w województwie pomorskim. Jakie są ciekawe miejsca w Gdańsku dla młodzieży? Przedstawiamy najciekawsze atrakcje dla dzieci, które znajdziemy w Gdańsku i okolicach w 2024 roku.

Zobacz też -> 18 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Trójmieście

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

kucyki

Mini Zoo Zwierzaki Nad Potokiem, położone w malowniczym Żukczynie niedaleko Gdańska, to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą blisko zaznajomić się z przyjaznymi zwierzętami. To tutaj mają szansę na bezpośredni kontakt z różnorodnymi gatunkami – mogą je karmić, głaskać, a nawet przytulać. To ciekawa przestrzeń dla rodzin szukających relaksu, gdzie dzieci z radością angażują się w karmienie zwierzaków, które dorastały wśród ludzi i są do nich przyzwyczajone. W weekendy dla odwiedzających rozpalane są ogniska, przy których można grillować własne przysmaki. Do tego jazda na kucyku dla najmłodszych. (Zobacz na mapie)

2. Hevelianum

Hevelianum Gdańsk

To centrum nauki umiejscowione w dawnych fortyfikacjach Grodzisko na Górze Gradowej. Wystawy stałe pozwalają na atrakcyjne poznawanie wiedzy z zakresu geografii, przyrody, energii, matematyki i historii. Do tego widoki, jakie rozciągają się z Góry Gradowej, pozwalają na obejrzenie przepięknej panoramy Gdańska. (Zobacz na mapie)

3. Ośrodek Kultury Morskiej

żuraw

Gdańsk bez morza nie miałby swojego charakteru, nic więc dziwnego, że właśnie tutaj powstało centrum edukacyjne przybliżające tajemnice i specyfikę życia na morzu. Dzieci i młodzież mogą tutaj posterować modelami statków pływających w wielkim basenie, założyć marynarskie stroje lub poznać specyfikę portowego życia, a jedną z największych atrakcji jest możliwość samodzielnego wywołania tsunami. (Zobacz na mapie)

4. Rejs na Westerplatte

Czarna Perła

Wyprawa statkiem wycieczkowym na Westerplatte to nie tylko znakomita lekcja historii, ale także możliwość zobaczenia zabytków Gdańska od strony rzeki Motławy. Oglądana z tej perspektywy stocznia gdańska, statki oraz dźwigi robią niesamowite wrażenie nie tylko na najmłodszych. (Zobacz na mapie)

5. Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw

Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw

To z kolei lekcja historii XX wieku przekazywana najmłodszym w przystępnej formie interaktywnych zabaw zorganizowanych w Wydziale Zabaw, gdzie można budować wieże z gigantycznych klocków lub majstrować przy wielkich sterach i przyciskach. Młodzież może zainteresować z kolei atrakcyjna, interaktywna wystawa przybliżająca specyfikę powstania ruchu Solidarności i strajków w stoczni gdańskiej. (Zobacz na mapie)

6. Park w Oliwie

Park w Oliwie

To wyjątkowo urokliwe miejsce, w którym można odpocząć wśród pięknie zaaranżowanej przyrody. Znajdziemy tutaj bowiem parki w stylu angielskim, francuskim czy japońskim, a także palmiarnię i lipową aleję. Dzieci uwielbiają przeprawiać się przez Potok Oliwski czy oglądać zwierzęta w ogrodzie zoologicznym położonym na skraju parku. Najmłodsi mogą tu skorzystać z wożenia w drewnianych, stylowych wózkach, które są dodatkową atrakcją tego miejsca. (Zobacz na mapie)

7. ZOO Gdańskie

zoo Gdańsk Oliwa

Piękne przestrzenie, ogromne wybiegi, mnóstwo wspaniałych, egzotycznych zwierząt, o które naprawdę dobrze się troszczą. Można spędzić tutaj kilka godzin spacerując. Nie ma zbyt wiele zwierząt, ale bardzo różne gatunki. Naprawdę miła wycieczka z dziećmi. (Zobacz na mapie)

8. Stadion Energa Gdańsk i Playground Arena

gokarty

Nowoczesny, duży, urozmaicony i czysty plac zabaw dla dzieci i młodzieży w pobliżu Stadionu w Gdańsku. Znajdują się tutaj gokarty oraz jest możliwość skoku na bungee. Również przystępne ceny. Dobre możliwości parkowania w pobliżu. (Zobacz na mapie)

9. Kraina Zabawy

Kraina Zabawy

Atrakcją są liczne zjeżdżalnie, drabinki, piaskownice, i skate park. Jest to największy w Trójmieście plenerowy plac zabaw. Blisko znajduje się również siłownia pod gołym niebem. Obok natomiast są ścieżki rowerowe, tereny idealne do rekreacji i plaża. (Zobacz na mapie)

10. Dom Uphagena

Tutaj możesz pokazać swojemu dziecku, jak przed wiekami żyli zamożni mieszczanie Gdańska. Jest to jedna z niewielu w Europie kamienic mieszczańskich z XVIII wieku dostępnych dla turystów do zwiedzania. Klatka schodowa prowadzi do kilku pokoi, na parterze jest dostęp do pomieszczeń domowych, a na drugim piętrze jest więcej atrakcji. Grzejniki kaflowe były cechą rzadko spotykaną w tamtych czasach. Odwiedziny są bezpłatne we wtorek. Wystrój był uderzająco nowoczesny. Miejsce to ma inny styl niż większość innych miejsc w Gdańsku. Opłaca się odwiedzić. (Zobacz na mapie)

11. Hipodrom

konie na hipodromie

Co zobaczyć w Gdańsku z dziećmi? Z pewnością Hipodrom, który jest pełen koni! Warto zobaczyć, czy może odbywają się zawody na Hipodromie na granicy Gdańska i Sopotu. Znajdziemy tutaj kilka szkółek konnych, w których możemy wykupić lekcje jazdy konnej lub po prostu nasza pociecha może przejechać się na koniu, lub kucyku. (Zobacz na mapie)

12. Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu

Ciekawe miejsce do odwiedzenia. Bursztyn będzie dostępny w sprzedaży w całym Gdańsku, więc warto dowiedzieć się o nim więcej w Muzeum Bursztynu, które znajduje się w centrum Starego Miasta. Informacje, ciekawostki i wspaniałe eksponaty. Warto odwiedzić to muzeum dla dzieci w deszczowy dzień. (Zobacz na mapie)

13. Teatr Miniatura

Teatr Miniatura

Teatr Miniatura to jeden z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Realizuje on repertuar dla całej rodziny. Co roku odbywa się tutaj około 300 spektakli. (Zobacz na mapie)

14. Trakt Królewski – Ulica Długa

Piękna ulica z mnóstwem restauracji, sklepami z pamiątkami, czy pokazami muzycznymi. Ulica ta została mocno zbombardowana w czasie II wojny światowej, ale została przebudowana, aby wyglądać tak jak przedtem. Przy wejściu na ulicę przy Złotej Bramie znajdują się fotografie tego, jak wyglądała w 1945 roku. Ulica, szczególnie przy Fontannie Neptuna, jest pełna pieszych. (Zobacz na mapie)

15. Koło Widokowe

Przejażdżka trwa 15 minut i jest fantastycznym sposobem na uzyskanie lepszego widoku na miasto. Każdy obrót zajmuje kilka minut. Świetna okazja zrobienia wspaniałych zdjęć. Naprawdę dobra atrakcja turystyczna dla młodzieży. (Zobacz na mapie)

16. Park Linowy w Brzeźnie

Wspaniałe miejsce dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu, którzy szukają przygody i adrenaliny. Park oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym 63 przeszkody linowe o różnym stopniu trudności, podzielone na 5 tras o różnej wysokości. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od swojej sprawności fizycznej oraz wieku. (Zobacz na mapie)

17. Park Jelitkowski

Jeden z najpiękniejszych parków w Gdańsku, który warto odwiedzić o każdej porze roku. Park jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie plaży jelitkowskiej i ujścia Potoku Oliwskiego do Zatoki Gdańskiej, co czyni go doskonałym miejscem na spacery oraz relaks nad wodą. (Zobacz na mapie)

18. Napis GDAŃSK

Wielki napis Gdańsk

Tutaj możemy zrobić zdjęcie naszym pociechom. Napis jest naprawdę wielki, a niedaleko znajduje się most, który jest podnoszony, co również jest nie lada atrakcją turystyczną. Zobaczycie go, spacerując wzdłuż Motławy. Znajduje się niedaleko Filharmonii Gdańskiej, na wyspie Ołowianka. (Zobacz na mapie)

19. Molo w Brzeźnie

Drewniane molo znajdujące się w gdańskiej dzielnicy Brzeźno, nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Obecnie molo w Brzeźnie ma długość około 500 metrów i ciągnie się od wejścia na plażę od numeru 49 do 52. Na jego końcu znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama Zatoki Gdańskiej. (Zobacz na mapie)

20. Karuzela Gdańska

Zlokalizowana w centrum miasta, ta interaktywna karuzela zachwyca dzieci. Karuzela została zaprojektowana w stylu retro, a jej unikalny wygląd przyciąga uwagę przechodniów. Wokół karuzeli zorganizowana została także strefa relaksu z miejscami do siedzenia oraz specjalnie zaprojektowaną zielenią, co czyni to miejsce idealnym na odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu miasta. (Zobacz na mapie)

Znasz inne ciekawe miejsca i atrakcje dla dzieci w Gdańsku? Co zwiedzić w Gdańsku z dziećmi? Podziel się nimi w komentarzu na dole.

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje w Gdańsku