16 atrakcji dla dzieci w Gdańsku 2022

Most zwodzony nad Motławą

Gdańsk to nie tylko jedno z najpiękniejszych polskich miasta polecanych do zwiedzania przez zagraniczne przewodniki, ale też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych w razie niepogody, która uniemożliwi plażowanie nad Bałtykiem. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje dla dzieci które znajdziemy w Gdańsku i okolicach.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

kucyki

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk i grillowania.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

krowa jersey

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie deszczu można się schować.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

alpaka przy ognisku

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Dużo zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

W Mini Zoo dostępne są następujące atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia
 • minikoparka dla kilkuletnich dzieci

alpaka i lama

CENNIK:

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

daniel

Mini zoo mieści się na ul. Nad Potokiem 5, Żukczyn

Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

(Zobacz na mapie)

2. Hevelianum

Hevelianum

To centrum nauki umiejscowione w dawnych fortyfikacjach Grodzisko na Górze Gradowej. Wystawy stałe pozwalają na atrakcyjne poznawanie wiedzy z zakresu geografii, przyrody, energii, matematyki i historii. Do tego widoki, jakie rozciągają się z Góry Gradowej pozwalają na obejrzenie przepięknej panoramy Gdańska.

(Zobacz na mapie)

3. Ośrodek Kultury Morskiej

żuraw

Gdańsk bez morza nie miałby swojego charakteru, nic więc dziwnego, że właśnie tutaj powstało centrum edukacyjne przybliżające tajemnice i specyfikę życia na morzu. Dzieci mogą tutaj posterować modelami statków pływających w wielkim basenie, założyć marynarskie stroje lub poznać specyfikę portowego życia, a jedną z największych atrakcji jest możliwość samodzielnego wywołania tsunami.

(Zobacz na mapie)

4. Rejs na Westerplatte

Czarna Perła

Wyprawa statkiem wycieczkowym na Westerplatte to nie tylko znakomita lekcja historii, ale także możliwość zobaczenia zabytków Gdańska od strony rzeki Motławy. Oglądana z tej perspektywy stocznia gdańska, statki oraz dźwigi robią niesamowite wrażenie nie tylko na najmłodszych.

(Zobacz na mapie)

5. Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw

Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw

To z kolei lekcja historii XX wieku przekazywana najmłodszym w przystępnej formie interaktywnych zabaw zorganizowanych w Wydziale Zabaw, gdzie można budować wieże z gigantycznych klocków lub majstrować przy wielkich sterach i przyciskach. Starsze dzieci może zainteresować z kolei atrakcyjna, interaktywna wystawa przybliżająca specyfikę powstania ruchu Solidarności i strajków w stoczni gdańskiej.

(Zobacz na mapie)

6. Park w Oliwie

Park w Oliwie

To wyjątkowo urokliwe miejsce, w którym można odpocząć wśród pięknie zaaranżowanej przyrody. Znajdziemy tutaj bowiem parki w stylu angielskim, francuskim czy japońskim, a także palmiarnię i lipową aleję. Dzieci uwielbiają przeprawiać się przez Potok Oliwski czy oglądać zwierzęta w ogrodzie zoologicznym położonym na skraju parku. Najmłodsi mogą tu skorzystać z wożenia w drewnianych, stylowych wózkach, które są dodatkową atrakcją tego miejsca.

(Zobacz na mapie)

7. ZOO

zoo Gdańsk Oliwa

Piękne przestrzenie, ogromne wybiegi, mnóstwo wspaniałych, egzotycznych zwierząt, o które naprawdę dobrze się troszczą. Można spędzić tutaj kilka godzin spacerując. Nie ma zbyt wiele zwierząt, ale bardzo różne gatunki. Naprawdę miła wycieczka z dziećmi.

(Zobacz na mapie)

8. Stadion Energa Gdańsk i Playground Arena

gokarty

Nowoczesny, duży, urozmaicony i czysty plac zabaw dla dzieci w pobliżu Stadionu w Gdańsku. Znajdują się tutaj gokarty oraz jest możliwość skoku na bungee. Również przystępne ceny. Dobre możliwości parkowania w pobliżu.

(Zobacz na mapie)

9. Kraina Zabawy

Kraina Zabawy

Atrakcją są liczne zjeżdżalnie, drabinki, piaskownice, i skate park. Jest to największy w Trójmieście plenerowy plac zabaw. Blisko znajduje się również siłownia pod gołym niebem. Obok natomiast są ścieżki rowerowe, tereny idealne do rekreacji i plaża.

(Zobacz na mapie)

10. Dom Uphagena

Tutaj możesz pokazać swojemu dziecku, jak przed wiekami żyli zamożni mieszczanie Gdańska. Jest to jedna z niewielu w Europie kamienic mieszczańskich z XVIII wieku dostępnych dla turystów do zwiedzania. Klatka schodowa prowadzi do kilku pokoi, na parterze jest dostęp do pomieszczeń domowych, a na drugim piętrze jest więcej atrakcji. Grzejniki kaflowe były cechą rzadko spotykaną w tamtych czasach. Odwiedziny są bezpłatne we wtorek. Wystrój był uderzająco nowoczesny. Miejsce to ma inny styl niż większość innych miejsc w Gdańsku. Opłaca się odwiedzić.

(Zobacz na mapie)

11. Hipodrom

konie na hipodromie

Warto zobaczyć, czy może odbywają się zawody na Hipodromie na granicy Gdańska i Sopotu. Znajdziemy tutaj kilka szkółek konnych, w których możemy wykupić lekcje jazdy konnej lub po prostu nasza pociecha może przejechać się na koniu lub kucyku.

(Zobacz na mapie)

12. Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu

Ciekawe miejsce do odwiedzenia. Bursztyn będzie dostępny w sprzedaży w całym Gdańsku, więc warto dowiedzieć się o nim więcej w Muzeum Bursztynu, które znajduje się w centrum Starego Miasta. Informacje, ciekawostki i wspaniałe eksponaty. Warto odwiedzić muzeum w deszczowy dzień.

(Zobacz na mapie)

13. Teatr Miniatura

Teatr Miniatura

Teatr Miniatura to jeden z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Realizuje on repertuar dla całej rodziny. Co roku odbywa się tutaj około 300 spektakli.

(Zobacz na mapie)

14. Trakt Królewski – Ulica Długa

stare miasto

Piękna ulica z mnóstwem restauracji, sklepami z pamiątkami, czy pokazami muzycznymi. Ulica ta została mocno zbombardowana w czasie II wojny światowej, ale została przebudowana, aby wyglądać tak jak przedtem. Przy wejściu na ulicę przy Złotej Bramie znajdują się fotografie tego, jak wyglądała w 1945 roku. Ulica, szczególnie przy Fontannie Neptuna, jest pełna pieszych.

(Zobacz na mapie)

15. Koło Widokowe

Koło Widokowe

Przejażdżka trwa 15 minut i jest fantastycznym sposobem na uzyskanie lepszego widoku na miasto. Każdy obrót zajmuje kilka minut. Świetna okazja zrobienia wspaniałych zdjęć.

(Zobacz na mapie)

16. Napis GDAŃSK

Wielki napis Gdańsk

Tutaj możemy zrobić zdjęcie naszym pociechom. Napis jest naprawdę wielki, a niedaleko znajduje się most który jest podnoszony co również jest nie lada atrakcją. Zobaczycie go spacerując wzdłuż Motławy. Znajduje się niedaleko Filharmonii Gdańskiej, na wyspie Ołowianka.

(Zobacz na mapie)

Znasz inne ciekawe atrakcje dla dzieci w Gdańsku? Podziel się nimi w komentarzu na dole.

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje w Gdańsku

4.3/5 - (liczba ocen: 98)1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 9 września 2020 o 11:24

  Wypożyczalnia sprzętu wodnego do różnych eskapad wodnych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.