Co warto zobaczyć w Gdańsku

Co warto zobaczyć w Gdańsku

Jeżeli wybierasz się na dzień lub weekend do Gdańska, koniecznie zaplanuj spacer po Starym Mieście. Niewiele jest w Polsce miast tak pięknych, kipiących życiem i bogactwem wspaniałych zabytków. Bez względu na to, czy spędzasz tu czas urlopu, czy załatwiasz sprawy biznesowe, szybki wypad na Gdańską Starówkę jest obowiązkowym punktem programu. Co warto zobaczyć w Gdańsku w jeden dzień lub na weekend. Sprawdź najtańsze noclegi w Gdańsku.

Wkraczamy na Drogę Królewską

Brama Wyżynna

Najprostszą metodą zwiedzania gdańskiej starówki będzie spacer wzdłuż historycznej Drogi Królewskiej. Wejdziemy na nią przestępując renesansową Bramę Wyżynną, w której dziś mieści się Centrum Informacji Turystycznej. Tuż za nią znajduje się Barbakan Gdański, czyli słynne Katownia i Wieża Więzienna – obecnie siedziba Muzeum Bursztynu.

6 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdańsku

Idąc dalej dotrzemy do Złotej Bramy. W zasięgu wzroku znajduje się Dwór bractwa św. Jerzego, Teatr Wybrzeże i Targ Węglowy – na co dzień parking, w sezonie będący przestrzenią dla licznie organizowanych tu imprez kulturalnych. Ponad głowami spacerowiczów góruje 80-metrowa wieża najważniejszego ze świeckich zabytków Gdańska, czyli gotycki Ratusz Głównego Miasta.

Długi Targ Gdański

Pomnik Neptuna

Na Długim Targu znajdziemy najbardziej rozpoznawalny symbol miasta, czyli słynną Fontannę Neptuna. Warto zwrócić uwagę na znajdujący się tuż za nią Dwór Artusa i poszukać wzrokiem Nowego Domu Ławy, w którego szczytowym oknie, codziennie o 13.03 pojawia się figurka młodej gdańszczanki z XVII wieku.

Rodzinna wycieczka do Gdańska – 7 atrakcji dla dzieci

Zielona Brama

Zielona Brama

Trakt Królewski zamyka Zielona Brama, budowana jako rezydencja królewska, mieszcząca dziś oddział Muzeum Narodowego. Przechodząc na jej drugą stronę kończymy spacer po Drodze Królewskiej. Patrząc przed siebie, w oddali widzimy już najstarszy europejski dźwig portowy, czyli Żurawia, którego sylwetka wskazuje nam cel dalszego zwiedzania Trójmiasta.

Przez cały rok przyjeżdżają do Gdańska osoby z całego kraju i zza granicy, które po pierwszej wizycie w Gdańsku wiedzą, że będą tu często wracać. Dla zwiedzających Trójmiasto zwykły spacer po Starówce jest źródłem niesamowitego zaskoczenia; nagromadzenie pięknych okazów zabytkowej architektury w połączeniu z nowoczesnymi sposobami jej zagospodarowania, nie może wywołać innego efektu.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć w Gdańsku w jeden dzień lub na weekend według Ciebie. Jakie najbardziej podobają się Tobie atrakcje turystyczne?

Najtańsze noclegi w Gdańsku

Czytaj dalej: Gdańskie zabytki które warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Gdańsku
4.5 (90.25%) 203 głosów3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany

Będę za miesiąc w Gdańsku to zobaczę te obiekty

Iwona

Właśnie wróciłam z rodziną z Gdańska i artykuł bardzo nam pomógł 😀

Kruszwil

Długie Pobrzeże wzdłuż Motławy

To jedno z popularniejszych miejsc w całym Gdańsku, o czym świadczą wieczne tłumy. Mimo wszystko warto tu pospacerować – widoki zrekompensują wszelkie niewygody.

Zobacz też

Sprawdź też:
Znany jako jeden z najlepszych ośrodków turystycznych, Azerbejdżan słynie z…