6 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdańsku

żuraw Gdański

Gdańsk to nie tylko jedno z najpiękniejszych polskich miasta polecanych do zwiedzania przez zagraniczne przewodniki, ale też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych w razie niepogody, która uniemożliwi plażowanie nad Bałtykiem.

1. Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum

To centrum nauki umiejscowione w dawnych fortyfikacjach Grodzisko na Górze Gradowej. Wystawy stałe pozwalają na atrakcyjne poznawanie wiedzy z zakresu geografii, przyrody, energii, matematyki i historii. Do tego widoki, jakie rozciągają się z Góry Gradowej pozwalają na obejrzenie przepięknej panoramy Gdańska.

2. EduPark

Kolejna atrakcja edukacyjna dla starszych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pozwalająca na poznanie tajemnic z zakresu chemii lub fizyki i ciekawe spędzenie czasu przez całą rodzinę. Dzięki interaktywnej wystawie można tu bowiem samodzielnie przeprowadzać eksperymenty w pięciu dziedzinach nauki.

3. Ośrodek Kultury Morskiej

Gdańsk bez morza nie miałby swojego charakteru, nic więc dziwnego, że właśnie tutaj powstało centrum edukacyjne przybliżające tajemnice i specyfikę życia na morzu. Dzieci mogą tutaj posterować modelami statków pływających w wielkim basenie, założyć marynarskie stroje lub poznać specyfikę portowego życia, a jedną z największych atrakcji jest możliwość samodzielnego wywołania tsunami.

4. Rejs na Westerplatte

Wyprawa statkiem wycieczkowym na Westerplatte to nie tylko znakomita lekcja historii, ale także możliwość zobaczenia zabytków Gdańska od strony rzeki Motławy. Oglądana z tej perspektywy stocznia gdańska, statki oraz dźwigi robią niesamowite wrażenie nie tylko na najmłodszych.

5. Europejskie Centrum Solidarności

To z kolei lekcja historii XX wieku przekazywana najmłodszym w przystępnej formie interaktywnych zabaw zorganizowanych w Wydziale Zabaw, gdzie można budować wieże z gigantycznych klocków lub majstrować przy wielkich sterach i przyciskach. Starsze dzieci może zainteresować z kolei atrakcyjna, interaktywna wystawa przybliżająca specyfikę powstania ruchu Solidarności i strajków w stoczni gdańskiej.

6. Park i ZOO w Oliwie

To wyjątkowo urokliwe miejsce, w którym można odpocząć wśród pięknie zaaranżowanej przyrody. Znajdziemy tutaj bowiem parki w stylu angielskim, francuskim czy japońskim, a także palmiarnię i lipową aleję. Dzieci uwielbiają przeprawiać się przez Potok Oliwski czy oglądać zwierzęta w ogrodzie zoologicznym położonym na skraju parku. Najmłodsi mogą tu skorzystać z wożenia w drewnianych, stylowych wózkach, które są dodatkową atrakcją tego miejsca.

6 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdańsku
4.3 (86.22%) 45 głosówSprawdź też:
Choć na pierwszy rzut oka Gdynia może być nieco mniej…