6 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdańsku

żuraw Gdański

Gdańsk to nie tylko jedno z najpiękniejszych polskich miasta polecanych do zwiedzania przez zagraniczne przewodniki, ale też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych w razie niepogody, która uniemożliwi plażowanie nad Bałtykiem.

1. Centrum Hewelianum – to centrum nauki umiejscowione w dawnych fortyfikacjach Grodzisko na Górze Gradowej. Wystawy stałe pozwalają na atrakcyjne poznawanie wiedzy z zakresu geografii, przyrody, energii, matematyki i historii. Do tego widoki, jakie rozciągają się z Góry Gradowej pozwalają na obejrzenie przepięknej panoramy Gdańska.

2. EduPark Gdańsk – kolejna atrakcja edukacyjna dla starszych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pozwalająca na poznanie tajemnic z zakresu chemii lub fizyki i ciekawe spędzenie czasu przez całą rodzinę. Dzięki interaktywnej wystawie można tu bowiem samodzielnie przeprowadzać eksperymenty w pięciu dziedzinach nauki.

3. Ośrodek Kultury Morskiej – Gdańsk bez morza nie miałby swojego charakteru, nic więc dziwnego, że właśnie tutaj powstało centrum edukacyjne przybliżające tajemnice i specyfikę życia na morzu. Dzieci mogą tutaj posterować modelami statków pływających w wielkim basenie, założyć marynarskie stroje lub poznać specyfikę portowego życia, a jedną z największych atrakcji jest możliwość samodzielnego wywołania tsunami.

4. Rejs na Westerplatte – wyprawa statkiem wycieczkowym na Westerplatte to nie tylko znakomita lekcja historii, ale także możliwość zobaczenia zabytków Gdańska od strony rzeki Motławy. Oglądana z tej perspektywy stocznia gdańska, statki oraz dźwigi robią niesamowite wrażenie nie tylko na najmłodszych.

5. Europejskie Centrum Solidarności – to z kolei lekcja historii XX wieku przekazywana najmłodszym w przystępnej formie interaktywnych zabaw zorganizowanych w Wydziale Zabaw, gdzie można budować wieże z gigantycznych klocków lub majstrować przy wielkich sterach i przyciskach. Starsze dzieci może zainteresować z kolei atrakcyjna, interaktywna wystawa przybliżająca specyfikę powstania ruchu Solidarności i strajków w stoczni gdańskiej.

6. Park i ZOO w Oliwie – to wyjątkowo urokliwe miejsce, w którym można odpocząć wśród pięknie zaaranżowanej przyrody. Znajdziemy tutaj bowiem parki w stylu angielskim, francuskim czy japońskim, a także palmiarnię i lipową aleję. Dzieci uwielbiają przeprawiać się przez Potok Oliwski czy oglądać zwierzęta w ogrodzie zoologicznym położonym na skraju parku. Najmłodsi mogą tu skorzystać z wożenia w drewnianych, stylowych wózkach, które są dodatkową atrakcją tego miejsca.

6 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdańsku
4.3 (85.24%) 42 głosówDodaj komentarz

Sprawdź też:
Choć na pierwszy rzut oka Gdynia może być nieco mniej…