19 najlepszych atrakcji dla dzieci w Sopocie w 2023 roku

Zobaczcie, jakie miejsca odwiedziliśmy w Sopocie razem z dziećmi. Przedstawiamy najlepsze miejsca dla turystów. Przedstawiamy najlepsze atrakcje dla dzieci w Sopocie i okolicy. Zobacz też co warto zobaczyć w Sopocie w jeden dzień lub weekend

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

alpaka przy ognisku

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Sopotu. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Zwierzaki Nad Potokiem otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

karmienie emu

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie deszczu można się schować.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona.

alpaki jedzą

Atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, strusia, alpak, lam i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • minikoparka
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci

2 kucyki

Ceny:

  • dorośli– 20 zł
  • dzieci – 10 zł
  • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
  • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczki i świnki morskie

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn (Dojazd)

2. Monte Cassino (Monciak)

Monte Cassino

Ulica bohaterów Monte Cassino. Reprezentacyjna deptak przy ulicy w Sopocie, prowadząca od al. Niepodległości do placu Zdrojowego czasami spotykamy tam aktorów oraz malarzy. Znajdują się tam restauracje, sklepy i kawiarnie oraz inne atrakcje. Cała ulica prowadzi na najdłuższe molo w Europie oraz piękne plaże prowadzące do morza. Promenadę zdobią zabytkowe kamieniczki. Piękne miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Można tutaj spotkać ulicznych animatorów. Jest tutaj również multikino gdzie można iść na film z najmłodszymi.

Adres: Bohaterów Monte Cassino (Dojazd)

3. Kolejowy Odjazd

Kolejowy Odjazd Sopot to park kolei miniaturowej, w którym wszyscy (od 0 lat) możemy jeździć na pociągach. Rozrywka ta jest szczególnie popularna w USA oraz UK. Do naszego kraju jakoś nie miała okazji zawitać w szerszym wydaniu, ale od sierpnia 2021 roku, możemy przetestować miniaturowe pociągi na naszym trójmiejskim podwórku. Pomysł, podpatrzony właśnie w Wielkiej Brytanii, został zrealizowany w Sopocie przez grupę zapaleńców, którzy stworzyli nie tylko pociągi i wagony, ale też całą kolejową infrastrukturę towarzysząca.

Na działce o wielkości 4000 m2 znajdziemy 800 metrów torów oraz semafory, rozjazdy, mosty, tunel i małą architekturę kolejową. Park cały czas się rozbudowuje i do końca tego sezonu ma powstać sporo nowych elementów. Od 5 sierpnia dostępna będzie strefa urodzinowa, która wykorzystywana będzie także podczas roku szkolnego do prowadzenia zajęć dla grup szkolnych z bezpieczeństwa na kolei.

Warto dodać ze pociągi, wagony i wszystko co możemy zobaczyć w parku to prawdziwy hand-made. Modele zostały wykonane własnoręcznie przez załogę parku i nie ma takich drugich na całym świecie. Wzorowaliśmy się na amerykańskich kolejach i w tym samym kierunku zmierza stylistyka parku. Obecnie mamy 3 składy po 2-3 wagony każdy. W parku nie ma dużych tłumów, a czas oczekiwania póki co wynosi najczęściej 0-15 minut.

Organizatorzy projektują wagon dla dzieci niepełnosprawnych na wózkach, cała trasa w tym mosty zostały tak zaprojektowane aby KAŻDY mały miłośnik pociągów mógł skorzystać z przejażdżki.

Ceny biletów:
bilet normalny: 30 zł
bilet ulgowy: 20 zł
dzieci do lat 3: za darmo (pod opieką dorosłego)
bilet grupowy: 15 zł
zniżki: – 20% z kartą mieszkańca Gdańska, Sopotu lub Dużej Rodziny

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 19:00 (do końca wakacji, potem zgodnie z informacją na naszej stronie i FB).

Adres: ul. Jana z Kolna 18, Sopot (przy stadionie rugby Ogniwa Sopot)”

Adres: Jana z Kolna 18 (Dojazd)

4. Krzywy domek

Krzywy domek

Wizytówka miasta Sopot. Ciekawe miejsce architektoniczne które jest warte odwiedzenia przez dzieciaki w celu zrobienia sobie ciekawych zdjęć. Cały budynek nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Szancera oraz Pera Dahlberga. Znajduje się tam sporo kawiarenek, zakładów gastronomicznych, sklepów i miejsc rozrywek. W budynku jest też ściana sławnych podpisów nazywana „ścianą sławy” polega na tym że, każda odwiedzająca osoba może się podpisać na ścianie.

Adres: Bohaterów Monte Cassino 53 (Dojazd)

5. Najdłuższe na świecie drewniane molo

molo w Sopocie

jachty

widok na miasto

Część spacerowa rozciąga się na długości 511 metrów. Jest blisko centrum i fajnie jest się przejść na miły spacer w ciepły dzień. Ciesz się słońcem, wspaniałymi widokami i wodą.  Poza sezonem, wstęp jest darmowy. (Dojazd)

6. Plaża w Sopocie

plaża w Sopocie

Morze to nie tylko piękne zabytki i atrakcje danego miasta, ale przede wszystkim piękne plaże z mnóstwem piasku i muszelkami. Można tu po prostu odpocząć zażywając słonecznych i orzeźwiających morskich kąpieli. (Dojazd)

7. Plac zabaw w parku Sopot Dolny

plac zabaw

Bardzo duży plac zabaw dla mniejszych i większych pociech. Można tam mile spędzić czas z całą rodziną. Do tego morze jest bardzo blisko.

(Dojazd)

8. Jazda rowerem wzdłuż morza

ścieżka rowerowa
Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych poprowadzić może nas w kierunku Gdyni Orłowa lub Gdańska Brzeźna.

9. Aquapark Sopot

Aquapark

Genialne miejsce dla osób w każdym wieku. Kilka zjeżdżalni wewnętrznych są one łagodne lub szybkie. Działa też dzika rzeka która ma aż 6 poziomów. Dla rodziców jest jacuzzi aby mogli się odprężyć. Ciekawą atrakcją jest zjeżdżalnia pontonowa na której możemy zjechać z dzieckiem. Zjeżdżalnia z efektami multimedialnymi pozwoli nam znaleźć się w ciekawych miejscach. W krytym basenie znajdziemy armatki wodne tryskające wodą.

Adres: Zamkowa góra 3 (Dojazd)

10. Skansen Archeologiczny

Skansen Archeologiczny

Grodzisko w Sopocie

Grodzisko w Sopocie. Dużo różnych bardzo starych rzeczy używanych w starożytności które warto pokazać dzieciakom. Jest to muzeum na wolnym powietrzu położony w scenerii zieleni oraz szumiących strumyków. Pokazane są zrekonstruowane zabudowania grodu takie jak chaty, bramy. Ogrodzenia z drewnianych pali. Skanseny mają na celu ochronę zabytków. Prowadzone są lekcje żywej historii dla dzieci. W warsztatach dawniejszych rzemiosł odbywają się pokazy walk na miecze i topory, strzelanie z łuków, tańce celtyckie oraz koncerty dawnej muzyki. Zaraz przy skansenie wybudowany został pawilon wystawienniczo-edukacyjny, ma tam miejsce wystawa najstarszych zabytków Sopotu. Możemy na miejscu przeczytać też o pradziejach południowej strefy obszarów morza Bałtyckiego. Mieszczą się tam pracownie dla dzieci gdzie mogą spróbować odtworzyć średniowieczne rzemiosła.

Adres: Jana Jerzego Haffnera 63 (Dojazd)

11. Muzeum figur woskowych

Muzeum figur woskowych

Bardzo dobrze odwzorowane figury, ciekawe miejsce i co najważniejsze figury wyglądają realistycznie. Kilkadziesiąt oryginalnych figur wyglądających jak zupełnie żywe osoby. Podziwiać można gwiazdy takie jak: Cristiano Ronaldo, Marka Zuckerberga, Angelina Jolie, Brada Pitta oraz wiele więcej. Jeżeli dziecko lubi oglądać bajki będzie mogło zobaczyć stworki na żywo m. in. Flinstonów, Spidermana, Pinokia i wiele innych. Aby zapamiętać tą atrakcję możemy zrobić sobie zdjęcia na ściance 3D lub obok ulubionych sławnych artystów takich jak Lady Gaga czy Michael Jackson. Gałki oczne robione są pod specjalne zamówienia przez co może nas to zmylić.

Adres: Bernadowska 1 (Dojazd)

12. Latarnia morska

Latarnia Morska

Niesamowite widoki na trójmiasto, wygodne schody dla dzieci. Wieża obserwacyjna ze światłem jest udostępniona do zwiedzania. Jej wysokość wynosi 30 metrów a zasięg padającego z niej światła to 7 mil morskich. Dla tak wspaniałego widoku warto wejść na górę.

Adres: Plac zdrojowy 3 (Dojazd)

13. Przystań rybacka

Przystań rybacka

łódki

Niedaleko Mola w Sopocie możemy wybrać się na przyjemny spacer i rozkoszować się matką naturą. Świetne miejsce do oglądania świata. Warto zrobić tutaj swoim pociechom zdjęcia przy łódkach.

Adres: 769, Aleja Wojska Polskiego 11 (Dojazd)

14. Kolibki adventure park

Adventure park

Na granicy Sopotu i Gdyni znajduje się jeden z ciekawszych parków przygody w Trójmieście. Są tutaj atrakcje wysokościowe tj. parki linowe, quady, paintball, konie, strzelnica czy jazda autami terenowymi. Dostępne są pakiety rodzinne w przystępnych cenach.

Adres: Bernadowska 1 (Dojazd)

15. Trójmiejski Park Krajobrazowy

ławka w lesie

ścieżka

Trójmiejski Park Krajobrazowy ma powierzchnię aż 19 tysięcy hektarów. Można tutaj spotkać można wiele rzadkich gatunków roślin takich jak poryblin kolczasty, przetacznik górski, mannę gajową,  czy podrzeń żebrowiec. Znajduje się tutaj ponad 60 gatunków roślin chronionych. Możemy tutaj spotkać sarny, jelenie, łosie, zające wiewiórki, borsuki czy lisy.

(Dojazd)

16. Hipodrom

konie na hipodromie

Sprawdź, czy może akurat odbywają się zawody na Hipodromie. Jest tutaj kilka szkółek konnych, w których można wykupić godzinne lekcje jazdy konnej.

Adres: Polna 1 (Dojazd)

17. Ogród Jordanowski

Ogród Jordanowski

Super odnowiony duży teren do zabaw dla dzieci oraz miejsce do odpoczynku oraz spaceru dla starszych. Teren dla dzieci jest bardzo ekologiczny ponieważ materiały wykorzystywane to tunele, liny, głazy, betonowe rury kanalizacyjne oraz inne ekologiczne materiały. Dla młodzieży znajdzie się też boisko do gry w koszykówkę i piłkę nożną.

Adres: Armii Krajowej 76 – 82 (Dojazd)

18. Ergo Arena

ergo arena

Hala widowiskowa w Sopocie. Bogata oferta imprez kulturalnych i sportowych, fantastyczny obiekt, duża nowoczesna hala. Mogą odbywać się zawody lekkoatletyczne, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa, sportów walki oraz innych. Przystosowany jest również do spektakli teatralnych, kinowych, koncertów i wystaw.

Adres: Plac Dwóch Miast 1 (Dojazd)

19. Rejsy tramwajem wodnym do Gdańska i na Hel

Żegluga

Dzieci na pewno bardzo się ucieszą z wycieczki tramwajem wodnym który wypływa z mola w Sopocie. Mogą oszczędzić wiele czasu podróżującym. Zapewniają wspaniałe widoki oraz pozwalają nam poczuć morski klimat. Będzie to niezapomniana wycieczka.

Adres: tramwaj wodny wypływa z mola w Sopocie. (Dojazd)

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w okolicy Sopotu

4.5/5 - (liczba ocen: 71)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.