Polska

Toruń najlepsze atrakcje dla dzieci! Co zwiedzać z dziećmi?

W wakacje dzieci mają dużo wolnego czasu, który powinny spędzić aktywnie, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie. Nie należy pozwalać dzieciom na oglądanie przez cały dzień telewizji, bądź granie przez cały dzień na komputerze bądź konsoli, co może prowadzić do uzależnień oraz powodować agresję.

To od rodziców zależy jak dziecko spędzi swoje wakacje. W ich obowiązku jest zapewnienie mu rozrywki, gdyż jeżeli pozwoli im się samym decydować większość czasu spędzą bawiąc się telefonem komórkowym. Jeżeli mieszkamy w Toruniu, bądź wybieramy się do tego miasta, jest tam wiele atrakcji, z których można skorzystać, a nie zrujnują one domowego budżetu.

Toruń najlepsze atrakcje dla dzieci

Całą rodziną warto wybrać się np. do planetarium, w którym są trzy sale, w których można zobaczyć seanse. Do dyspozycji są również wystawy dotyczące układu planetarnego. Jest to tania rozrywka i dobre źródło wiedzy, które pomoże poznać Układ Słoneczny. Taka wiedza na pewno przyda się w szkole.

Jak wiadomo Toruń słynie z pierników, warto zatem pójść do Żywego Muzeum Piernika, gdzie pozna się jak przygotowuje się ten pyszny smakołyk. Można również degustować przygotowane tam pierniki, bądź wykonać je samemu pod okiem mistrzów cukiernictwa. Ta atrakcja na pewno zachwyci małych łasuchów.

Młyn Wiedzy to miejsce do którego warto pójść z dzieckiem, także w trakcie wakacji. Rozwinie to wyobraźnie dzieci i będą mogły poznać wiele tajemnic nauki. Można pójść na wystawy stałe i zobaczyć m. in. Wahadło Foucaulta, dzięki czemu zrozumie się ruch Ziemi wokół własnej osi, a także pozna się siłę bezwładności. Warto również skorzystać z PrzeŻycia. To możliwość doświadczenia przygód oraz zaznania kreatywnej zabawy.

Można wziąć udział w wyścigach ciężarówek czy zbudować kolorowy tor dla piłeczki. To rozwój psychoruchowy dla dzieci. Uczy także logicznego myślenia oraz udoskonala umiejętności manualne. Warto zauważyć, że sala jest dostosowana nawet do najmłodszych dzieci. Ciekawym pomysłem jest także wystawa pt. O obrotach, która nawiązuje do rewolucyjnej tezy Mikołaja Kopernika. Każdy mieszkaniec Polski powinien ją zwiedzić. Można poznać Układ Słoneczny, jak i zrozumieć zjawiska oraz podróże kosmiczne.

Jeżeli dzieci interesują się klockami, dobrze jest pójść do pracowni kreatywnej pt. PrzeBudowa, gdzie można układać klocki, tworzyć dowolne budowle, zamki, mosty, co na pewno zadowoli każde dziecko. Toruń to szeroki wybór ofert, które zadowolą każde dziecko, niezależnie od wieku oraz ich zainteresowań. To również doskonała rozrywka dla całej rodziny.