10 ciekawostek o Pruszczu Gdańskim

rzeźba przedstawiająca rower

Pruszcz Gdański to miasto leżące w województwie pomorskim i należy do Aglomeracji Trójmiejskiej. Pruszcz Gdański jest ciekawym miejscem na wypad urlopowy z całą rodziną. Nie brakuje tu atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, jest tu wiele zabytków i ciekawych miejsc do zwiedzenia. Także baza noclegowa i gastronomiczna, jest tu porządnie rozwinięta.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem blisko Pruszcza Gdańskiego

alpaki

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko. Dzieci uwielbiają karmienie, głaskanie i przytulanie się do zwierząt.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić. Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

alpaki

Co można zrobić na miejscu?

  • karmić 2 metrowe emu, alpaki, lamy i inne zwierzęta
  • pojeździć na kucyku w sobotę i niedzielę
  • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
  • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
  • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
  • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

alpaka przy ognisku

  • dorośli– 20 zł
  • dzieci – 10 zł
  • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
  • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Strona www: zwierzakinadpotokiem.pl

Facebook: facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Zwierzaki Nad Potokiem
ul. Nad Potokiem 5
Żukczyn

Tel: + 48 735 970 455

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj

1. Do największych atrakcji Pruszczu Gdańskiego, należy Szlak Bursztynowy. Miejsce to nawiązuje do dawnych wykopalisk archeologicznych, w czasie których odnaleziono setki cennych dla miasta przedmiotów. Warto również zobaczyć pobliskie mini zoo Zwierzaki Nad Potokiem oraz Faktorię która przybliża odległą historię tutejszej osady handlowej.

2. Dawniej Pruszcz Gdański pełnił funkcję centrum. To tu urzędowały władze i odbywały się wszystkie ważne wydarzenia w rejonie.

3. Pierwsi osadnicy pojawili się w tym rejonie już w VIII wieku przed naszą erą. Największą zaletą tego obszaru był bliski dostęp do Morza Bałtyckiego.

4. W okresie Średniowiecza, obszarem tym zarządzali Książęta Pomorscy. W tym czasie też miastem zawładnęli Krzyżacy.

5. W czasie wojen miasto to dosyć mocno ucierpiało, ale zostało szybko odbudowane. Na szczęście zachowało się wiele zabytków, które przetrwały do dziś.

6. Do najbardziej znanych zabytków tego miasta należy: pomnik upamiętniający więźniarki obozu koncentracyjnego, XVI wieczny ołtarz Ukrzyżowania z kościoła Podwyższenia Krzyża oraz Cukrownia.

7. Centrum miasta zostało w ostatnich latach porządnie odnowione, obecnie jest to jedno z ulubionych miejsc spotkań miejscowych i miejsce chętnie odwiedzane przez turystów.

8. Odwiedzając Pruszcz Gdański, koniecznie też trzeba odwiedzić Kanał Raduni. To zabytek tego miasta, bardzo znany i ceniony. Ma on długość 13,5 km i uchodzi do Mołtawy płynącej przez Gdańsk. Kanał ten pochodzi z 1338 roku.

9. W mieście znajduje się wiele budynków, które są uważane za cenne zabytki tego miasta. Wśród nich znajduje się budynek prokuratury, budynek elektrowni wodnej, dom młynarza, Dwór Russotschin czy budynek Starostwa Powiatowego.

10. Pruszcz Gdański nieustannie się rozwija i ewoluuje. Obecnie trwają tam liczne inwestycje, które mają usprawnić gospodarkę miasta i nie tylko.

4/5 - (liczba ocen: 7)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.