Polska

16 Najlepszych Atrakcji w Okolicy Sopotu

molo w Sopocie

Bałtyckie uzdrowisko Sopot, mieści się między Gdynią, a Gdańskiem. Co ciekawe, Sopot był azylem dla bogatych ludzi przez wiele stuleci.

Miasto w ostatnich latach przeżyło rozkwit. Sopocka plaża jest piękna. Co jednak kiedy chcemy coś zwiedzić niedaleko Sopotu? W sezonie jest dużo ludzi, ale wystarczy wyjechać trochę poza miasto by odwiedzić niesamowite atrakcje w okolicy Sopotu.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

kucyki

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17. Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

karmienie emu

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce. Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

alpaki jedzą

Specjalne atrakcje:

  • Karmienie różnorodnych zwierząt takich jak alpaki, kucyki, imponujące strusie, sympatyczne krówki, daniele, emu, lamy oraz wiele innych gatunków.
  • Jazdy na kucyku w soboty i niedziele pomiędzy 11 a 15.
  • Spotkanie z egzotycznymi ptakami, w tym jaskrawymi papugami i pięknymi pawiami.
  • Możliwość potrzymania króliczka lub świnki morskiej po uprzednim zapytaniu personelu.
  • Obserwowanie codziennego życia takich zwierząt jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Klasyczny ciągnik dostępny dla dzieci do siedzenia.
  • Szeroki wybór zabawek dla najmłodszych, takich jak koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Rozległy, otwarty teren, idealny do organizacji pikników.
  • Leżaczki dostępne dla komfortowego wypoczynku.

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczki i świnki morskie

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Stare miasto w Gdańsku

Stare Miasto przez wieki uznawane było za dzielnicę o wyraźnie produkcyjnym,  rzemieślniczym charakterze.

2. Molo Orłowo w Gdyni

molo

Ładne molo na uboczu z widokiem na klif. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Gdyni, wręcz wizytówka miasta. Piękny widok na klif orłowski i półwysep. Atrakcja jest bezpłatna.

3. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej to dobrze przygotowane muzeum ze sporą dawką wiedzy. Wystawa główna zrobiła na nas spore wrażenie. Ogrom pracy, ogrom wiedzy. Wartość sama w sobie.

4. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw

Miejsce jest piękne i prowokujące do myślenia. To fantastyczne interaktywne muzeum, które naprawdę nauczyło mnie o tym, co wydarzyło się w Polsce i Europie Wschodniej w latach 80.

5. Muzeum Zamkowe w Malborku

Zamek w Malborku

Spektakularne miejsce, godne polecenia. Ciekawe wycieczki tematyczne. Wokół zamku miejsca spacerowe. Super atrakcja. Fajny i funkcjonalny audio przewodnik.

6. Plaża w Gdyni

plaża

Świetne miejsce na spacery. Można też coś przekąsić. Dzieci mają tutaj atrakcyjny plac zabaw. Fajne miejsce na relaks.

7. Westerplatte

pomnik Westerplatte

Miejsce jednych z pierwszych walk w czasie II wojny światowej. Jest tutaj specyficzny „klimat”. Każdy powinien zobaczyć.

8. Wydmy Słowińskiego Parku Narodowego

Łeba

Jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Zachwycająca przyroda. Ruchome wydmy położone między jeziorem Łebsko a Bałtykiem. Piękna przyroda. Pomimo wielu turystów można odnaleźć tu spokój i ciszę.

9. Rezerwat Mewia Łacha

Mewia Łacha
źródło: Donmatteo / Wikipedia

Rezerwat przyrody faunistyczny ptaków na Pobrzeżu Gdańskim o powierzchni 150 ha nad Zatoką Gdańską przy ujściu Przekopu Wisły do Bałtyku. Przepiękne miejsce, nawet zimą. Klimatyczne miejsce na odpoczynek i relaks w obcowaniu z przyrodą. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

10. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Kazimierz Deyna Aleja Gwiazd
źródło: Goku122 / Wikipedia

W obecnym kształcie to ładne miejsce. Aleja gwiazd jest miejscem wyjątkowym szczególnie dla starszego pokolenia. Będąc we Władysławowie warto zobaczyć i przespacerować się Aleją Gwiazd – deptakiem w centrum miasta.

11. Muzeum Obrony Wybrzeża w Gdyni

Muzeum Marynarki Wojennej

Ciekawie zaaranżowane, w sporej mierze dzięki dawcom eksponatów. Polecam męskiej części populacji, pasjonatom militariów. Dzieci się tutaj dobrze bawią.

12. Muzeum Emigracji w Gdyni

Warto się wybrać, dla wystawy i dla widoków z tarasu. Piękna i mądra ekspozycja poświęcona trudnym tematom. Przecudowne miejsce z bardzo ciekawą ekspozycją stałą. Atrakcja dla starszych i młodszych.

13. Bunkry Bluechera w Ustce

bunkry

Dla fanów będzie ciekawym miejscem. Dzieci również mogą być zachwycone. Bunkry dobrze zachowane, wersja multimedialna dla dzieci jest atrakcyjna.

14. Plaża w Łebie

wydmy

Cudowna plaża z miękkim jak mąka, białym piaskiem. Można wejść z psem. Plaża zachodnia jest spokojniejsza i luźniejsza niż jej wschodnia część.

15. Klif Orłowski w Gdyni

klif

Piękne miejsce niezależnie od pory roku. Klimatyczny klif. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Wspaniałe widoki i kolory jak w tropikach.

16. Centrum Nauki Experyment w Gdyni

źródło: Krzychu025 / Wikipedia

Wystawa jest doskonała dla dzieci i jest opisana zarówno w języku angielskim jak i polskim. Parking jest dostępny przed budynkiem oraz w garażu podziemnym w akceptowalnych cenach. Jeśli zgłodniejesz, restauracja jest godna polecenia z niezłym wyborem. Idealne miejsce dla ciekawych świata dzieci.