11 najważniejszych atrakcji dla dzieci w Rzeszowie 2023

Rzeszów

Chcesz wybrać się na wycieczkę do Rzeszowa razem z dziećmi? Wszystkie interesujące miejsca są wymienione tutaj.

Zobacz też -> Co warto zobaczyć w centrum Rzeszowa

Rzeszów jest największym miastem w południowo-wschodniej Polsce, z populacją nieco poniżej 200 tys.osób. Rzeszów ma jeden z najpiękniejszych rynków Starego Miasta w całej Polsce i znajduje się w województwie podkarpackim, które graniczy od wschodu z Ukrainą, a od południa ze Słowacją. W obrębie historycznego miasta Rzeszowa znajdują się fascynujące rzeczy do zobaczenia i zrobienia razem z dziećmi.

Jak wszystkie polskie miasta, główną atrakcją jest Rynek Starego Miasta. Nieco różniący się od swojego pierwotnego układu, plac miejski ma kształt nieregularnego prostokąta. Po zachodniej stronie rynku znajduje się imponujący XVI-wieczny ratusz, natomiast po pozostałych stronach znajdują się piękne i zabytkowe dwupiętrowe domy mieszkalne.

1. Brzezóvka kusi nowościami i mocą orzeźwienia w upalne dni

Znasz najlepsze miejsce na zabawę i odpoczynek dla całych rodzin?

Oczywiście Kompleks Turystyczny- Brzezóvka w Domatkowie koło Kolbuszowej!

To największy Park Dinozaurów na Podkarpaciu, Strefa Wodna, tropikalna
wyspa, bezpieczne brodziki, park trampolin, park linowy w Parku
Historycznym, gastronomia, darmowy parking i wiele, wiele innych, a dla
stałych Klientów Karty Rabatowe.

Brzezóvka to także miejsce przyjazne dla grup zorganizowanych.

W takim razie do zobaczenia na BRZEZÓVCE!

Cennik, godziny otwarcia i inne ważne informacje znajdziesz na stronie
internetowej www.brzezovka.pl

2. Fontanna multimedialna

Fontanna została otwarta w 2013 roku. To trzecia co do wielkości fontanna tego typu w Polsce. Odbywające się tu pokazy to mieszanina efektów świetlnych, laserowych, wodnych, dymu, a także obrazów, które są wyświetlane na obecnym tu ekranie wodnym. Wszystkie efekty są doskonale zsynchronizowane z muzyką i dźwiękiem. Co ciekawe to miejsce jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie w całej Europie. W bliskim sąsiedztwie fontanny zostało posadzone blisko 4 tysiące drzew. W pobliżu znajduje się również amfiteatr na 300 miejsc.

3. Exitmania Escape room

To świetne miejsce, w którym dobrze będą się bawić zarówno dorośli, jak i dzieci. Dostępne są tu dwa pokoje zagadek: Zaczarowany las oraz Szpital Psychicznie chory. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie zagadek umożliwiające wydostanie się z pokoju.

4. Park Linowy Linoskoczek

Ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu dla rodzin z dziećmi jest wizyta w Parku Linowym. To największa tego rodzaju atrakcja w południowej Polsce. Korzystać można z takich atrakcji jak zjazdy na trapezie, szalone belki, linki, wózki do podciągania, sieci. Trasy są przygotowane tak, aby ćwiczenia na siłę nóg i rąk przeplatały się z ćwiczeniami na równowagę. Jednocześnie nie są one zbyt przemęczające.

5. Muzeum Dobranocek

Muzeum zostało utworzone ze zbiorów Wojciecha Jamy. Powstało z myślą o dzieciach, ale również dorosłych. Miejsce to wspaniale łączy pokolenia. Spotkać tutaj można bohaterów pierwszej emitowanej w Polsce dobranocki „Jacek i Agatka”. Była ona wyświetlana już od 1962 roku. Pierwotnie muzeum mieściło się w małym lokalu przy ulicy Słowackiego 8. W tej lokalizacji było odwiedzone przez blisko 46 tysięcy osób. W związku z rosnącym zainteresowaniem siedziba muzeum została przeniesiona do lokalu przy ulicy Mickiewicza 13, co pozwoliło na rozbudowę ekspozycji. Na wystawach obecne są oryginalne lalki z produkcji Se-Ma-For. Spotkać tutaj można między innymi bohaterów: Plastusiowego Pamiętnika, Przygód Misia Colargola, Misia Uszatka, Trzech Misiów. Obejrzeć można także maszynopisy scenariusza Jacka i Agatki, projekty postaci m. in. Pyzy, Gapiszona oraz plansz, które były wyświetlane przed i po dobranockach. W muzeum można także obejrzeć filmy na szpulach, kasetach oraz płytach, a także modele telewizorów, zestawy slajdów oraz modele projektorów. Możliwe jest również posłuchanie płyt winylowych ze słuchowiskami, kołysankami oraz piosenkami na oryginalnym gramofonie. Organizowane są tutaj również pokazy filmowe. Na miejscu znajduje się także sklepik, w którym można nabyć pamiątki związane z bajkowymi postaciami.

6. Podziemna Trasa Turystyczna

Trasa została otwarta w 2007 roku i składa się z 40 pomieszczeń, które są połączone ze sobą. Umiejscowione są one na trzech kondygnacjach. W piwnicach znajduje się wystawa edukacyjno-historyczna, gdzie zobaczyć można repliki broni palnej, białej, zbroi rycerskich, przedmioty codziennego użytku oraz dawną ceramikę użytkową. W Korytarzu Herbowym znajdują się także herby dawnych właścicieli ziemskich, a także herby Rzeszowa.

7. Centrum Zabaw Fantazja

Dzieci mogą się tutaj bawić na wielopoziomowej konstrukcji, która składa się z przejść, labiryntów, rur, mostków, sal luster itp. W strefie malucha dodatkowo znajdują się kuchnia, stanowisko dla majsterkowiczów, książeczki, bujaczki, klocki, zabawki i maty. Możliwa jest tutaj organizacja przyjęć urodzinowych

8. Zamek Lubomirskich

To jeden z głównych zabytków Rzeszowa. Został wybudowany w latach 1902-1906. Pierwsza konstrukcja obecna na tym terenie powstała prawdopodobnie w XVI wieku. Od 1637 roku obecny tu dworek był własnością Lubomirskich. W 1820 roku miejsce to zostało przejęte przez władze austriackie. Obiekt pełnił wtedy rolę więzienną i sądowniczą. Do czasów obecnych zachowała się wieża, pozostałości fosy oraz wieżyczki bastionów.

9. Laserowa Twierdza

To świetne miejsce na rodzinne spędzenie czasu. Miejsce to mieści się w centrum Rzeszowa. Możliwe jest tutaj przyjście z grupą i odbycie rozgrywki w paitball laserowy.
Organizowane są również imprezy urodzinowe, wieczory panieńskie oraz firmowe eventy.

10. Żwirownia

Pierwotnie w tym miejscu był wydobywany żwir. Po zakończeniu eksploatacji kruszywa miejsce to zostało wypełnione wodą, tworząc zbiornik wodny. Miejsce to znajduje się w dawnym dorzeczu Wisłoka. Od 2003 roku miejsce to pełni funkcję miejskiego kąpieliska. W sezonie letnim nad bezpieczeństwem przebywających tu osób czuwają ratownicy. Na plaży znajduje się także plac zabaw i boisko do piłki siatkowej. W pobliżu Żwirowni znajduje się przestronny parking.

11. Rezerwat Przyrody- Lisia góra

Rezerwat jest położony w dolnej części miasta, nad rzeką Wisłok. Obecne tutaj jest największe skupisko dębu szypułkowego. Podziwiać można aż 100 egzemplarzy tego gatunku. Występuje tutaj także bluszcz pospolity, centuria pospolita, kopytnik pospolity, kalina koralowa oraz kruszyna pospolita. Spotkać tutaj można również 176 gatunków ptaków.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w okolicach Rzeszowa

4.6/5 - (liczba ocen: 27)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.