Polska

12 Najlepszych Restauracji w Lesku i okolicy

Każdy, kto przynajmniej raz wybrał się na trekkingi po Bieszczadzkich szlakach doskonale wie, że to właśnie Lesko jest „bramą”, po której przekroczeniu rozpoczyna się prawdziwie bieszczadzki klimat. Również pod względem zaplecza gastronomicznego Lesko nie ma powodów do wstydu, bowiem w tym niewielkim mieście można znaleźć przynajmniej kilkanaście jakościowych restauracji. Oto dwanaście najlepszych z nich!

1. Pizzeria Roma

Pizzeria „Roma” wyróżnia się bogatym wyborem włoskich placków, do których można dobrać dodatkowo zupy, makarony oraz kilka rodzajów sałatek. Całość jest podawana w estetyczny sposób, a obsługa lokalu dba o komfort każdego klienta. Zdecydowanie jedna z najlepszych włoskich knajp w tej części Polski!

Adres: plac Konstytucji 3 Maja, Telefon: 13 469 65 66

2. Kurna Chata Lesko PIZZERIA&PUB

Ta restauracja o chwytliwie brzmiącej nazwie to prawdziwa gwarancja pysznego jedzenia! W menu można znaleźć placki po węgiersku, pizze, burgery oraz gulasze, natomiast niewątpliwą zaletą samego miejsca jest też doskonały asortyment trunków. Jedno jest pewne – wejście do „Kurnej Chaty” to nie tylko świetny sposób na zaspokojenie głodu po całodniowym trekkingu, ale też i zasłużona chwila relaksu po czasie spędzonym na świeżym powietrzu.

Adres: Bieszczadzka 4, Telefon: 731 080 555

3. Halo Obiad

„Halo Obiad” od lat cieszy się wśród mieszkańców Leska mianem miejsca kultowego. To właśnie tutaj serwowane steki, placki po bieszczadzku, różne rodzaje pierogów oraz przepyszne zupy. Niech nikogo nie zmyli minimalistyczny wygląd lokalu z zewnątrz – każde danie, jakie znajduje się w menu baru, jest warte skosztowania, a nie od dziś wiadomo, że piękne widoki dodatkowo podkreślają bukiet smaku każdej potrawy. Polecamy z całego serca!

Adres: Marszałka Józefa Piłsudzkiego 62, Telefon: 534 162 978

4. Restauracja Szelców

„Restauracja Szelców” jest częścią większego kompleksu wypoczynkowego, w skład którego wchodzi również hotel. Lokal serwuje tatary wołowe, wątróbki, burgery oraz dania główne oparte na polędwicach, cielęcinach i żeberkach. Również wegetarianie znajdą interesujące dla siebie opcje, jednak ze względu na charakterystykę okolicy przeważają potrawy mięsne. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Bieszczady są ważnym punktem na gastronomicznej mapie Polski, której kultura od lat jest zdominowana przez potrawy mięsne!

Adres: Marszałka Józefa Piłsudzkiego 37, Telefon: 695 561 999

5. Restauracja Royal Palace

Niech nikogo nie zmyli ekskluzywny wygląd lokalu! „Royal Palace” prezentuje się znakomicie, natomiast ceny wybranych dań w restauracji można z pełną świadomością zaliczyć do przystępnych. Pobyt w Bieszczadach warto okrasić jakościowych tatarem wołowym, schabowym z kością lub stekiem z polędwicy, a dla skosztowania tych przysmaków opłaca wybrać się do pobliskiego Sanoka!

Adres: Witkiewicza 10, Sanok, Telefon: 13 440 37 78

6. Stodoła Bistro

Ciekawym miejscem na gastronomicznej mapie Bieszczad jest również „Stodoła Bistro”, czyli lokal położony w miejscowości Glinne. „Stodoła” specjalizuje się we wszelkiego rodzaju zestawach – od śniadaniowych po obiadowe, a serwowane w tym miejscu zupy przywołują wspomnienia dań, które doskonale pamiętamy z czasów swojego dzieciństwa. Bieszczady to nie tylko wycieczka w góry, ale też prawdziwa podróż w czasie!

Adres: Glinne 64, Glinne, Telefon: 578 900 579

7. Tęczowy Pstrąg – Smażalnia Pstrąga

Każdy przyjezdny musi w Bieszczadach zrobić kilka rzeczy. Obok wejścia na Tarnicę i zobaczenia na żywo połonin, kluczowym elementem każdej wycieczki powinno być zjedzenie przepysznej ryby! Tej przyjemności można oddać się w „Tęczowym Pstrągu”, który położony jest w pobliskich Łączkach. Gwarantujemy – nie zawiedziecie się!

Adres: Łączki 22, Telefon: 607 452 624

8. Restauracja Pierwsze Piętro

„Pierwsze Piętro” położone jest w centralnej części Leska, a dokładniej na ulicy Śliżyńskiego. Sama restauracja już pod względem wystroju wnętrza prezentuje się imponująco, a samo menu stanowi rewelacyjne dopełnienie całego klimatu. Polecamy szczególnie kartę deserów, które w tym miejscu są przepyszne!

Adres: Śliżyńskiego 1, Telefon: 785 043 842

9. Mąka i Wino

„Mąka i Wino” to restauracja serwująca lokalne dania w odświeżonej europejskiej formie. Całość komponuje się na tyle dobrze, że po jednorazowym przekroczeniu progu, każdy podróżny wraca tu ponownie!

Adres: Ossolińskich 2, Telefon: 458 448 777

10. Skarbiec Bistro Bar

Poszukując tradycyjnych potraw można również zajrzeć do „Skarbca”, czyli bistro baru z prawdziwego zdarzenia. Czas w tym miejscu zatrzymał się, bowiem zarówno wystrój, jak i serwowane dania przywołują na myśl klimat dzieciństwa większości Polaków. Jest pysznie i tanio!

Adres: Ossolińskich 1, Telefon: 13 492 74 68

11. Karczma – Jadło Karpackie

Dla spragnionych tradycyjnych smaków interesująca będzie z pewnością wizyta w „Jadle Karpackim”. Dania mięsne, pierogi i kilkanaście rodzajów zup – jest w czym wybierać!

Adres: Rynek 12, Sanok, Telefon: 13 464 67 00

12. Pychotka

Dania jarskie czy może sałatka? Schab czy pieczony kurczak? Ostateczny wybór nie ma znaczenia, bowiem w każdym przypadku będzie smakowicie! Nazwa restauracji jest całkowicie trafiona – tak pyszne potrawy można zjeść tylko w Bieszczadach!

Adres: Mickiewicza 29, Sanok, Telefon: 733 001 213