Polska

Najlepsze Bary Mleczne w Tychach

Najlepsze Bary Mleczne w Tychach

Tychy może nie powalają swoją wielkością jako miasto. Co jednak nie oznacza, że człowiek nie znajduje się w uroczym miejscu, gdzie można zjeść coś dobrego. W szczególności, jeżeli chodzi o bary mleczny. W samych Tychach jest ich kilka. W razie czego kilka lokali tego typu znaleźć można w okolicach, gdzie będzie można bez trudu dojechać. Gdzie szukać barów mlecznych w Tychach?

1. Andromeda

Fajne, nowoczesne wnętrze, jakie może nie może pochwalić się kilkudziesięcioletnią działalnością, ale jednak nic to nie oznacza. Wystarczy tylko przyjrzeć się opiniom innych klientów, którzy polecają tutejsze posiłki, jakie zawsze przyrządzone są z wielką starannością. Wnętrze przypomina nieco opuszczoną fabrykę, ale doskonale wpasowuje się to w styl industrialny, który w lokalach tego typu jest bardzo rzadko spotykany. Z pewnością przy jednym z drewnianych stolików będzie można zjeść smaczny, domowy obiad, którego na szczęście – po wizycie tutaj – nie trzeba będzie już samodzielnie przygotowywać. Lokal można znaleźć w Pasażu Kultury Andromeda.

Adres: plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2, Tychy

2. Bar Paprocański

Za to ten bar mleczny może pochwalić się wieloletnią działalnością na rynku. Są tu klienci, którzy przyznają, że jadali tu będąc dzieckiem i wciąż tu przychodzą. Zgodnie z ich słowami, potrawy są tu naprawdę znakomite i nic nie tracą ze smaku – pomimo tego, że upłynęło już tak dużo czasu. Jeżeli ktoś tylko zauważy witrynę w kolorze czerwonym, może być pewny tego, że trafił do odpowiedniego miejsca. W lecie można przekonać się, że tutejszy ogródek jest zawsze zatłoczony. Jednak nie ma się czemu dziwić, skoro karmią tutaj tak dobrze.

Adres: al. Niepodległości 33, Tychy

3. Bar Centrum

Jak sama nazwa mówi, jest to bar mleczny, który można znaleźć w centrum. Warto wejść do środka, aby przekonać się z czego słynie kuchnia polska. Właściwie to można by powiedzieć, że jeżeli ktoś chciałby się przekonać jak smakuje kuchnia śląska, to koniecznie musi tu zajrzeć. Tym bardziej że jest to miejsce, jakie znajduje się praktycznie pod ręką. Wszędzie stąd blisko i można tu wpaść na obiad wtedy, kiedy ktoś z pracy wraca do domu i wie, że nie ma tam nic dobrego do jedzenia.

Adres: Jana Pawła II 19, Tychy

4. Stołówka Dioda

Taka klasyczna stołówka, która pomaga powrócić pamięcią do dawnych dobrych czasów. Może ktoś powie, że właściciele powinni zainwestować w nowoczesny wystrój wnętrza, ale właśnie, że nie powinni tego robić. Chodzi bowiem o to, że na tym właśnie polega urok tego miejsca. Na tym sielskim klimacie, który pomaga powrócić myślami do czasów komuny. Wśród serwowanych tu dań można wyróżnić krokiety, ale także niesamowite pierogi. Dostępny jest także kotlet panierowany, udziec nadziewany, kotlety mielone i wiele innych. Można być pewnym tego, że w każdym przypadku, na talerzu pojawi się solidna porcja, która pozwoli się najeść.

Adres: Dąbrowskiego 95, Tychy

5. Grill Pub

Może nie jest to typowy bar mleczny, ale o takich miejscach i tak należy mówić. Tym bardziej że zawsze można liczyć tu na smakowite jedzenie. Warto się tu zgłosić, aby móc zjeść burgera solidnych rozmiarów. Podawane są one aż na dziesięć różnych sposobów, więc można być pewnym tego, że każda z osób jest w stanie zjeść coś naprawdę dobrego, co ją w odpowiedni sposób nasyci. Jeżeli ktoś jednak nie ma ochoty na burgera, to ma do dyspozycji również dania z grilla, czyli soczystą karkówkę, grillowanego fileta, stek wołowy. Nie brakuje tu także łakoci, więc po dobrym obiedzie będzie można zostać tutaj także na deser, który będzie stanowił idealne dopełnienie dla posiłku.

Adres: Nałkowskiej 31, Tychy

6. Swojska Przystań

Swojska nazwa i naprawdę swojski klimat. Nie ma w tym nic przesadzonego. Wystarczy bowiem spojrzeć na te sielskie koronki, jakie zwisają przy ladzie, które dopełniają uroku całego lokalu. Ty naprawdę można poczuć sielski klimat, który będzie sprzyjał jedzonym tutaj posiłkom. Wśród zup króluje tutaj rosół albo kapuśniak. Jeżeli chodzi o inne dania, to na wyróżnienie zasługują rolada wieprzowa, sznycel wieprzowy w sosie, karczek pod pierzynką. Jeżeli ktoś tylko będzie miał ochotę, to w menu znajdzie również polędwiczki drobiowe z migdałami, schabowy nadziewany serem i szynką, kotlet z piersi kurczaka. Wszystko to podawane jest z dodatkami, jakie można wybrać z karty dań.

Adres: al. Bielska 114, Tychy

7. Bistro Basen

Nazwa wzięła się stąd, że lokal faktycznie znajduje się na terenie basenu. Nie dziwi więc nikogo fakt, że można tu często spotkać zmęczonych sportowców, którzy chcą tu uzupełnić utracone kalorie. Nowoczesne wnętrze i smaczne potrawy stanowią dla siebie idealne dopełnienie. Oczywiście, można się tutaj zgłosić nawet, jeżeli ktoś wcześniej nie uczestniczył w zajęciach na basenie. Zawsze tu można liczyć na klasyczne, polskie potrawy, jakie podawane są z frytkami, ziemniakami lub z innymi dodatkami, które można samodzielnie wybrać. Takie bistro oraz obecność ośrodka sportowego stanowić może dla wszystkich dodatkową motywację do ruszenia się.

Adres: Edukacji 9, Tychy