10 Najlepszych Atrakcji w Jastarnii Dla Dzieci

Port w Jastarnii
źródło: Jarosław Baranowski / Wikipedia

Jastarnia jest niewielkim miastem w Polce, które położone jest na Mierzei Helskiej. Jastarnia posiada pięć kąpielisk morskich czynnych latem, port morski i aż trzy przystanie morskie.

Do Jastarni każdego roku przyjeżdża wielu odwiedzających wraz z dziećmi, poszukującymi odpowiedniego miejsca na letni wypoczynek. Sama Jastarnia ma powierzchnię nieco ponad 4 kilometry kwadratowe, lecz oferuje wiele ciekawych miejsc i rozrywek dla całej rodziny. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci w Jastarni i okoliach.

Zwierzaki Nad Potokiem

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko czy grill.

Interaktywne Zoo w Żukczynie „Zwierzaki Nad Potokiem” to miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

emu

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Z kolei na wyspie znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Mieszka tu również gadający ptak Pipi. Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić.

alpaki

Co warto zrobić na miejscu:

 • nakarmić 2 metrowe emu, alpaki i inne zwierzęta
 • pojeździć na kucyku
 • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
 • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
 • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
 • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

2 kucyki

 • bilet normalny – 15 zł
 • bilet ulgowy dla dzieci – 10 zł
 • dzieci do lat 3 – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku 10 minut – 10 zł
 • dodatkowo spacer z alpakami 60 minut – 100 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczek

Mini Zoo jest otwarte od czwartku do niedzieli 10:00 do 17:00

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Plaża

Ze względu na wyjątkowe położenie Jastarni, każdy może dowolnie wybierać pomiędzy dwoma plażami. Jedna z nich znajduje się od strony morza, natomiast druga od Zatoki Gdańskiej. Dla dzieci znacznie lepsza jest plażą od strony Zatoki Gdańskiej. Woda jest cieplejsza i znacznie spokojniejsza, dzięki czemu umożliwia dzieciom kąpiel w bardziej bezpiecznych warunkach. Plaża w Jastarni to również dla dzieci ogromna piaskownica z bardzo przyjemnym piaskiem, w którym mogą powstawać nawet najbardziej wymyślne zamki i inne formy z piasku.

Adres: Kościuszki 2A

2. Latarnia morska

Obiekt znajdujący się w Jastarni jest wyjątkowy, ponieważ jest to najniższa w całym kraju latarnia morska. Pierwotnie latarnia była bardzo wysoka, lecz już po pierwszym roku swojej działalności została zdetonowana przez wojsko. Obecnie jej wysokość wynosi nieco ponad 13 metrów. Niestety nie jest udostępniona dla odwiedzających, ponieważ cały czas jest czynna. Sterowana jest automatycznie, a światło jakie się z niej rozlega sięga nawet do 18 kilometrów na morzu.

Adres: Zobacz dojazd

3. Ścieżki Przyrodnicze

Należą do Nadmorskiego Parku Narodowego i pozwalają na dokładne zapoznanie się z przyrodą w tutejszej okolicy. Wszystkich ścieżek jest aż trzy. Jedna z nich posiada wysokie wydmy, będące fragmentem wydmowego klifu w Jastarni. Jej szlak posiada długość aż 2 i pół kilometra. Kolejna ścieżka przechodzi przez plażę i daje możliwość zapoznania się z niezwykłymi gatunkami ptactwa nadmorskiego, a także zahacza o las dębowo-brzozowy. Ostatnia ścieżka wiedzie przez wyrobiska torfowe i przechodzą przez Wieżę Widokową.

Adres: Zobacz dojazd

4. Kino 6D

Bardzo wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny. Seanse filmowe 3D obecne są w większości kin w całym kraju, natomiast kino 6D stanowi niepowtarzalny obiekt, zapewniający wyjątkowe wrażenia. Kino to posiada bardzo bogatą ofertę filmową, która posiada pozycje dla każdego, nawet najbardziej wybrednego widza. Kino to jest doskonałą alternatywą podczas nieprzyjemnej pogody, gdy niemożliwe jest wybranie się na plażę lub spacer. Obiekt czynny jest wyłącznie w okresie letnim.

Adres: Portowa 10

5. Port Morski

Miasto posiada swój własny port, wybudowany w 1926 roku dla rybaków. Jedna cześć portu cały czas funkcjonuje dla rybaków i można tam podziwiać niezwykłe statki żeglugi przybrzeżnej, kutry i łodzie rybackie. W innej części portu obecna jest natomiast ośrodek sportów wodnych i baza dla płetwonurków. Warto wybrać się tutaj z dziećmi, dla których oglądanie łodzi rybackich jest doskonałą okazją do zapoznania się z ich pracą i codziennymi zajęciami.

Adres: Zobacz dojazd

6. Chata Rybaka

Niezwykły dom, który mieści w sobie wiele tajemnic rybaków. Chata została wybudowana w 1881 roku i zrobiona została z pozostałości rozbitych okrętów, których fragmenty zostały wyrzucone przez morze na brzeg. We wnętrzu można podziwiać oryginalny wystrój dawniejszych chat rybackich, gdy rybołówstwo było głównym zajęciem ludzi w tej okolicy. W środku znajdują się również bardzo ciekawe sprzęty ułatwiające dawniej pracę rybaków. Chata otwarta jest dla zwiedzających w okresie letnim od wtorku do niedzieli.

Adres: Rynkowa 10

7. Bunkry

Schrony wykonane są z betonu i stanowią wielką atrakcję Jastarni. W 1936 roku był to główny punkt oporu półwyspu helskiego. Bunkry służyły również jako schrony przeciwlotnicze i posterunki umożliwiające obserwację. Od roku 2000 bunkry są w rękach cywilnych i zostały uznane za zabytek. Odbywają się w nich różne prace konserwatorskie umożliwiające zachowanie ich w dobrym stanie, bez dewastacji.

Adres: Zobacz dojazd

8. Windsurfing i Kitesurfing

W Jastarni znajduje się szkoła sportów wodnych, która zapewnia niepowtarzalny widok na wodzie dla wszystkich obecnych przy brzegu. Szkółka znajduje się w okolicy Campingu Maszoperia i posiada własny dostęp do niezatłoczonej części wody. Sprzęt wykorzystywany do nauki tych sportów jest bardzo nowoczesny i każdego sezonu jest wymieniany. Możliwa jest nauka dla osób w różnym wieku i o bardzo zróżnicowanym poziomie posiadanych lub braku umiejętności.

Adres: Zobacz dojazd

9. Molo

Jest to obiekt, który w 2005 roku został wyremontowany i unowocześniony, dzięki czemu umożliwia przyjemne spacery dla wszystkich odwiedzających. Molo spacerowe jest przedłużeniem najbardziej turystycznej ulicy w całej Jastarni i posiada dostęp do licznych lokali gastronomicznych. Najprzyjemniejsze są spacery na molo podczas pięknej pogody, dzięki czemu podziwiać można wodę aż po horyzont oraz wiele gatunków ptactwa morskiego.

Adres: Zobacz dojazd

4.2/5 - (5 votes)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *