Europa

15 Najlepszych Basenów Termalnych na Słowacji

Park termalny Dunajská Streda | fot. Ing.Mgr.Jozef Kotulič / Wikipedia

Niewielki dystans dzielący Polskę oraz Słowację sprawia, że na odwiedziny u naszych południowych sąsiadów może pozwolić sobie niemalże każdy. Oto piętnaście najlepszych basenów termalnych, które warto odwiedzić podczas wakacji na Słowacji! Sprawdź też inne artykuły, gdzie piszemy o najważniejszych atrakcjach na Słowacji i jeszcze o ciekawostkach na temat Słowacji.

1. Aquarelax Dolný Kubín

Na terenie ośrodka w Dolným Kubínie zlokalizowanych jest kilkanaście atrakcji, takich jak na przykład baseny termalne, SPA, jacuzzi oraz basen pływacki. Dla dzieci udostępniono z kolei park wodny ze zjeżdżalniami i huśtawkami, które gwarantują wielogodzinną zabawę.

Adres: Športovcov 1182/5, Dolný Kubín-Veľký Bysterec

2. Park termalny Dunajská Streda

Park termalny położony jest na terenie Wyspy Żytnej, a swoją sławę zawdzięcza naturalnym źródłom wysoko nasyconej wody termalnej, której temperatura dochodzi do 40 stopni Celsjusza. Na terenie kompleksu znajdują się również zjeżdżalnie i park wodny, a usługi oferowane na miejscu obejmują szeroko rozumiane zabiegi SPA&wellness.

Adres: Gabčíkovská cesta 237/38, Dunajská Streda

3. Kąpielisko termalne Podhajska

Jedno z największych źródeł wód termalnych mieści się w okolicach Podhajskiej, co zostało wykorzystane przy budowie nowoczesnego i funkcjonalnego parku wodnego. Skład wody z pobliskich źródeł wykazuje wysoką zawartość organicznych związków mineralnych, a dodatkową atrakcją jest zlokalizowany na terenie kompleksu ogród botaniczny ze zwierzętami wodnymi.

Adres: Podhájska 493, Podhájska

4. Park termalny Corvinus Veľký Meder

Obiekt oferuje szereg atrakcji wodnych, do których zalicza się SPA, grotę solną, gorące źródła oraz usługi leczniczo-pielęgnacyjne. Dla poszukujących mocniejszych wrażeń z pewnością ciekawy będzie park linowy, do którego można zajrzeć po całodniowym wypoczynku w ciepłej wodzie na terenie kompleksu.

Adres: Promenádna 3221, Veľký Meder

5. Aquacity w Popradzie

Wbrew pozorom Aquacity to nie tylko nowoczesny park wodny, ale też kompleks stworzony na źródłach leczniczej wody termalnej. Na wyróżnienie zasługuje rozbudowany kompleks saun, a także solarium i jaskinia lodowa – miejsca te będą znakomitym przełamaniem dla wszechobecnych wodnych atrakcji.

Adres: Športová 1397/1, Poprad-Spišská Sobota

6. Vadaš Thermal Resort

Kompleks składa się z dziewięciu basenów termalnych, z których jeden umożliwia kąpiel w prawdziwej morskiej wodzie z pobliskiej zatoki. Zasłużone miejsce szóste!

Adres: Pri Vadaši 2584/2, Štúrovo

7. Aquapark Thermal Oravice

Z kolei na miejscu siódmym znalazł się kompleks w Oravicach, którego ogromną zaletą jest położenie tuż przy granicy z Polską. Woda z basenów termalnych wyróżnia się wysokim stopniem zmineralizowania, co jest wykorzystywane do świadczonych na miejscu zabiegów balneoterapii.

Adres: Oravice 109, Tvrdošín-Oravice

8. Gino Paradise Bešeňova

Źródła wód termalnych w ośrodku Gino Paradise sięgają kilka kilometrów w głąb Ziemi. W ofercie kompleksu można znaleźć kilkanaście basenów, park wodny oraz prężnie funkcjonujące centrum SPA&wellness, które stanowi doskonałe urozmaicenie całego pobytu.

Adres: Bešeňova 136

9. Tatralandia

Imponujące wrażenie wywierają rozmiary Tatralandii, na którą składa się kilkadziesiąt basenów z wodą termalną, ponad dwadzieścia zjeżdżalni oraz pokaźnej wielkości kompleks „saunowy”. Skorzystanie ze wszystkich atrakcji podczas jednego pobytu wydaje się wręcz niemożliwe!

Adres: Ráztocká 21, Liptovský Mikuláš

10. AquaSpa Gánovce

Pierwszą dziesiątkę zestawienia zamyka ośrodek w Gánovcach, gdzie wody termalne wykorzystywane były już w średniowieczu. Na terenie kompleksu zlokalizowanych jest kilkanaście basenów z wodami o różnych temperaturach, park zjeżdżalni, a na wyróżnienie zasługuje interesująca oferta zabiegów z zakresu fizjoterapii.

Adres: Hlavná 192, Gánovce

11. Park termalny Šírava

Park znajduje się na efektownie prezentującym się półwyspie, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach na okoliczne tereny. Kompleks powstał stosunkowo niedawno, dlatego jest jednym z najnowocześniejszych w całym zestawieniu.

Adres: Kaluža 780, Kaluža

12. Kąpielisko Vrbov

Kąpielisko Vrbov jest uważane za jedno z najciekawszych w całym kraju, czego zasługą jest nowoczesna infrastruktura części udostępnionej dla wypoczywających. Naturalne wody geotermalne, które mają swoje źródło w tym miejscu, osiągają temperaturę nawet do kilkudziesięciu stopni Celsjusza, z czego można korzystać podczas wypoczynku w gorących basenach.

Adres: Vrbov 299, Vrbov

13. Aquapark Senec

Aquapark Senec to coś więcej, niż tylko kąpielisko termalne! Ośrodek może pochwalić się rozwiniętą infrastrukturą wodną, czego można doświadczyć na własnej skórze w postaci zjeżdżalni oraz ślizgawek.

Adres: Slnečné jazerá – sever, Senec

14. Aphrodite Rajecké Teplice

Teplicki kompleks nawiązuje do klasyki uzdrowisk termalnych, zarówno pod względem swojej oferty, jak i wyglądu poszczególnych basenów. W tym miejscu można poczuć się dokładnie tak jak osoby, które wypoczywały w Teplicach ponad sto lat temu!

Adres: Centrum 1, Rajecké Teplice

15. Kováčová

Kováčová to klasyczny park wodny z sekcją wód geotermalnych. W naszym zestawieniu znalazł się na piętnastym miejscu, jednak pod wieloma względami nie ustępuje pozostałym wyróżnionym obiektom. Jest to zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia!

Adres: Kúpeľná, Kováčová – kúpele

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje dla dzieci na Słowacji