12 najlepszych atrakcji w Międzyzdrojach i okolicach

wybrzeże

Międzyzdroje to miasto położone na wschód od Świnoujścia w województwie zachodniopomorskim, powiecie kamieńskim (Kamień Pomorski). Jest to typowe miasto turystyczne, które funkcjonuje głównie w okresie letnim.

W większości miasta od 1 maja do 30 września obowiązuje strefa płatnego parkowania niestrzeżonego.

W mieście ponadto rozbudowana jest oferta gastronomiczno-usługowa, zwłaszcza w sezonie.

Poza sezonem trzeba być przygotowanym na to, że część atrakcji, zwłaszcza tych na otwartym powietrzu, może być nieczynna.

Poniżej przedstawiamy 12 najpopularniejszych atrakcji turystycznych znajdujących się w Międzyzdrojach oraz jego okolicach. Kolejność przypadkowa.

1. Aleja Gwiazd

Założona została w 1996 roku. W 2018 roku przeszła większy remont oraz rozbudowę. Jest to chyba najsłynniejsza atrakcja turystyczna w tym mieście, jednakże nie warto z niej robić głównej atrakcji naszej wycieczki. W tym miejscu najsłynniejszy Polacy, głównie artyści, zostawiają odciski swoich dłoni.

2. Gabinet figur woskowych

Możemy tam zobaczyć dosyć sporą, jak na warunku, kolekcję figur woskowych – czy to prawdziwych postaci czy też bohaterów animowanych seriali. Również najmłodsze pociechy znajdą coś tutaj dla siebie. Bilety wstępu nie należą do najdroższych. Czas zwiedzania to ok. 15 minut.

3. Molo

Obecne molo w Międzyzdrojach wybudowane zostało w 1994 roku. Jego długość wynosie prawie 400 metrów i posiada status przystani morskiej. Miejsce polecane na spacer oraz jako atrakcyjny punkt widokowy, skąd widać część polskiego wybrzeża oraz gazoport w Świnoujściu. Na molo znajdują się ponadto liczne punkty gastronomiczno-usługowe.

4. Oceanarium

Atrakcja dla każdego. Dla najmłodszych organizuje liczne warsztaty i atrakcyjne zajęcia. Liczy ponad 3. 000 metrów kwadratowych powierzchni i wypełnione jest ponad 220 tonami wody. Każdy zbiornik liczy od 3. 000 do nawet 80. 000 litrami wody. Otwarte jest codziennie w godzinach 10:00 – 17:30. Na miejscu działa również bufet.

5. Planetarium

Międzyzdroje mają nawet swoje własne planetarium! Wybudowane zostało w 2011 roku, tuż obok Alei Gwiazd. Sala jednorazowo jest w stanie pomieścić ponad 50 osób. Kopuła ma wysokość 7 metrów. Repertuar jest zawsze bardzo szeroki i często aktualizowany. Planetarium otwarte jest codziennie w godzinach do 12:00 do 20:00.

6. Park Linowy „Bluszcz” w Międzyzdrojach

Park linowy liczy sobie 3 zróżnicowane trasy od 3 do 12 m. Nawet najmłodsi znajdą tutaj dla siebie bardzo atrakcyjne trasy. Park linowy zlokalizowany jest trochę na uboczu Międzyzdrojów, poza centrum, i funkcjonuje już ponad 10 lat. Ceny zaczynają się już od 15 złotych za dwa przejścia.

7. Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy utworzony został w 1960 roku i zlokalizowany został w środkowo-zachodniej części wyspy Wolin, położony jest ok. 1 km od ścisłego centrum Międzyzdrojów. Jego powierzchnia przekracza prawie 11. 000 hektarów. Przez Woliński Park Narodowy przebiega 4 szlaki turystyczne (czerwony, niebieski, zielony oraz czarny). Punkty widokowe z których rozpościera się piękny widok to: Grodzisko Lubin, Piaskowa Góra, Kawcza, Gosań oraz Zielonka. Najpiękniejszy jest prawdopodobnie widok na Jezioro Turkusowe, którego głębokość wynosi ponad 21 metrów. Na terenie Parku znajdują się liczne, mniejsze atrakcje, których przynajmniej część może każdego zaciekawić. Między innymi znajdują się tutaj bunkry z okresu II wojny światowej, które zlokalizowane są na terenie byłego tajnego poligonu doświadczalnego. Zobaczyć tam można między innymi ekspozycje pocisków V3 (a konkretniej ich atrapy).

8. Plaża w Międzyzdrojach

Można śmiało stwierdzić, że to jest chyba obowiązkowe miejsce dla każdego kto tutaj przyjedzie. Szeroka i czysta plaża, gdzie w okresie maj/czerwiec oraz we wrześniu nie ma wielkich tłumów ludzi.

9. Bałtycki Park Miniatur

Otwarty został w 2015 roku. Możemy tutaj zobaczyć miniatury budowli, które leżą nad Morzem Bałtyckim. Warto zaznaczyć, że nie chodzi tu tylko o polskie wybrzeże, lecz również Niemieckie, Duńskie, Szwedzkie, Fińskie, Rosyjskie, Litewskie, Łotewskie czy Estońskie. Wszystkie budowle wiernie odwzorowują oryginały w skali 1:25. Możemy tutaj zobaczyć między innymi miniatury: Żurawia portowego z Gdańska, katedry w Helsinkach, Bramy Holsztyńskiej z Lubeki czy Zamku Książąt Pomorskich ze Szczecina. Obiekt jest otwarty przez cały rok, czynny jest codziennie od godziny 10:00 do godziny 17:00. Ceny biletów zaczynają się już od 17, 00 zł. Dla dzieci do lat trzech wstęp wolny. Park stanowi prywatną własność.

10. Zagroda pokazowa żubrów

Atrakcja ta wprawdzie położona jest na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, lecz warto poświęcić jej osobny punkt. Położona jest niecałe 2 kilometry od ścisłego centrum Międzyzdrojów. Zagroda potocznie nazywana jest „Żubrowiskiem” i została założona w 1976 roku. Sprowadzono tutaj żubry z Puszczy Białowieskiej oraz Boreckiej. W zagrodzie możemy na co dzień obserwować około dziesięć osobników żubra. Jest to niewątpliwie wspaniałą atrakcja dla dzieci, bowiem najbliższe żubry, poza ogrodami zoologicznymi, można podziwiać tylko na Podlasiu.

11. Latarnia Morska w Świnoujściu

Latarnia Morska jest jedną z najwyższych w Europie. Po gruntownym remoncie została udostępniona turystom. Z wysokości 68 metrów możemy podziwiać widok na Świnoujście, port i okolice.

12. Wioska Słowian i Wikingów

Wioska ta przeniesie nas w czasy kiedy na Wyspie Wolin panowali Wikingowie i Słowianie. W skansenie położonym nad rzeką Dziwną znajduje się kilkanaście chat z okresu wczesnego średniowiecza, bramy z umocnieniami oraz nabrzeże portowe. W chatach znajdują się wierne kopie mebli i narzędzi z przed 1000 lat, możemy tez wziąć udział w warsztatach kowalstwa, garncarstwa, czy nauki strzelania z łuku. Nie lada gratką jest coroczny Festiwal Słowian i Wikingów, na tą jedną z największych imprez tego typu zjeżdżają setki wojów z całej Europy.

3.7/5 - (liczba ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.