Polska

Stronie Śląskie – Atrakcje Dla Dzieci 2024

fot. Jacek Halicki / Wikipedia

Stronie Śląskie są bardzo urokliwym miastem w Polsce, w województwie dolnośląskim. Mają one wiele niesamowitych miejsc, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Miasto jest idealną destynacją dla całych rodzin, na weekend lub na nieco dłuższy okres czasu. Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci w Stroniu Śląskim.

1. Park rozrywki Lądkolandia

Świetny park dla dzieci, gdzie będą mogły się nieco rozerwać, a ich opiekunowie – odpocząć (pamiętaj jednak, żeby swojej pociechy nie spuszczać z oka, dzieci miewają różne pomysły, z całą pewnością o tym wiesz). W Lądkolandii na najmłodszych gości czekają różnego rodzaju atrakcje, trampoliny, zjeżdżalnie, dmuchane zamki. Każde dziecko na pewno poczuje się tutaj jak w raju. Lądkolandia znajduje się pod adresem Moniuszki 1, 57-540 Lądek-Zdrój.

2. Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Miejscowość znajduje się niedaleko Stronia Śląskiego, a kopalnię warto odwiedzić wraz z całą rodziną będąc tak blisko. Kopalnia jest centrum rozrywki oraz wiedzy na temat kruszca i górnictwa. W ofercie tego miejsca jest nie tylko zwiedzanie Kopalni Złota, ale również Sztolni Ochrowej oraz średniowiecznej osady górniczej. Na terenie kopalni można odlać swoją własną, złotą sztabkę, wybić monetę, poszukiwać diamentów i wiele innych! Dzieciaki na pewno będą zachwycone tymi możliwościami oraz całym terenem kopalni i jej historią. Miejsce znajduje się pod adresem Złota 7, 57-250 Złoty Stok.

3. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia to kolejna, świetna atrakcja dla dzieciaków, które uwielbiają poznawać nowe miejsca, całkowicie dla nich wcześniej nieznane. Przed wybraniem się do jaskini należy jednak pamiętać o tym, aby swoją pociechę przygotować do zwiedzania. Warto wspomnieć jej o tym, że podczas przechadzki po jaskini należy zachować ciszę, nie dotykać wszystkiego. Do Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie trzeba się również dobrze ubrać, na co dzieciaki czasem trzeba wcześniej nastawić. Na terenie tego miejsca panuje stała temperatura 6 stopni Celsjusza, więc nie jest tam najcieplej. Jaskinia znajduje się pod adresem Kletno 18, 57-550 Kletno.

4. Tężnia solankowa w Stroniu Śląskim

Jest to mała altanka, na której ścianach znajduje się sól. Miejsce warto odwiedzić nie tylko w celach zobaczenia atrakcji, ale również w celach zdrowotnych. Wokoło tężni solankowej warto pochodzić przez pewien czas, ponieważ sól świetnie działa na ludzki organizm. Nie bójcie się, że Wasze pociechy będą znudzone. Dzieci bardzo chętnie tutaj przychodzą i ciekawi ich sama altanka z solą, niektórzy z najmłodszych nawet nie chcą stąd odchodzić, kiedy przyjdzie na to pora. Tężnia znajduje się pod adresem Kościuszki 39/1b, 57-550 Stronie Śląskie i czynna jest całą dobę.

5. Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim

Dzieciaki uwielbiają wybierać się do muzeów, ciekawe są eksponatów oraz historii, często bardzo uważnie słuchają i zadają wiele pytań. Właśnie dlatego na naszej liście znalazło się Muzeum Minerałów, które atrakcją będzie zarówno dla najmłodszych, jak i dla najstarszych. Budynek znajduje się pod adresem Kościuszki 40a, 57-550 Stronie Śląskie.