10 najlepszych restauracji w Malborku

Jednym z najwspanialszych miast województwa pomorskiego jest Malbork. To miasto o niezwykłej historii, w którym można znaleźć wiele ciekawych zabytków. Najsłynniejszymi zabytkami tego miejsca jest Zamek Wielkich Mistrzów Krzyżackich, Brama Mariacka oraz Kościół Świętego Jana. Do Malborka warto się wybrać o każdej porze roku, cały czas kwitnie tu handel, turystyka a także gastronomia. Sprawdź też ciekawostki o Malborku oraz najlepsze atrakcje w Malborku i okolicach.

Przez to też można tu znaleźć wiele wspaniałych restauracji, które oferują potrawy kuchni z całego świata.

1. Gothic Restaurant & Cafe

Restauracja Gothic & Cafe mieści się na placu Zamku Krzyżackiego i zyskuje miano najlepszej restauracji w Malborku. To restauracja bardzo klimatyczna i nastrojowa, wnętrza przywodzą na myśl dawne sale biesiadne w zamkach. Restauracja serwuje kuchnię polską, europejską i międzynarodową, w menu można znaleźć zarówno tradycyjne potrawy naszej rodzimej kuchni, jak i wysmakowane potrawy dla jaroszy i wegetarian. Obsługa w lokalu jest miła i uprzejma.

2. Bar Bis

Bar Bis znajduje się przy ulicy Dworcowej w Malborku, niedaleko Zamku Krzyżackiego. To restauracja mała i przytulna, gdzie można zjeść smaczne śniadania i obiady, w stosunkowo niskiej cenie. Dania są proste i nieskomplikowane, czas oczekiwania na zamówienie jest bardzo krótki. Przy ładnej pogodzie można zjeść posiłek na zewnątrz.

3. Restauracja Karolinka

Restauracja Karolinka mieści się na ulicy Józefa Piłsudskiego. W miejscu tym serwowane są potrawy kuchni polskiej i europejskiej, także potrawy dla wegetarian. Obsługa jest miła i sympatyczna, zaś jedzenie przyrządzane dosyć szybko i starannie.

4. Restauracja Rotatoria

Restauracja Rotatoria mieści się tuż obok Zamku Krzyżackiego, jej lokalizacja jest więc bardzo korzystna dla turystów. Restauracja zaprasza do skosztowania potraw kuchni włoskiej, polskiej i europejskiej. Można w niej także zamówić jedzenie na wynos.

5. Jazz Club Spiżarnia

Jednym z bardziej niezwykłych miejsc na mapie Malborka, jest Jazz Club Spiżarnia. W tym miejscu można smacznie i niedrogo zjeść a także spędzić miło czas. Kucharz oferuje potrawy kuchni europejskiej, są one przygotowywane bardzo szybko. Miejsce jest klimatyczne i nastrojowe, można smacznie zjeść i przy okazji posłuchać dobrej muzyki.

6. Patrzalkowie

Patrzalkowie to restauracja leżąca w sercu Malborka, która idealnie nadaje się na romantyczną kolację i nie tylko. Kuchnia w tym miejscu jest mocno urozmaicona, dlatego też każdy może tu spróbować nowych smaków. Z pewnością atutem tego miejsca są pyszne herbaty, przygotowywane według starodawnych receptur.

7. Piwniczka Restaurant

Piwniczka Restaurant jak wiele miejsc w Malborku, ma wystrój nawiązujący do wnętrz zamku. Znajduje się na terenie Zamku Krzyżackiego, mimo tego ceny są dosyć umiarkowane. Jest to idealne miejsce na przerwę w zwiedzaniu. Restauracja ta jest klimatyczna a obsługa bardzo miła, ciekawą propozycją jest tu regionalne piwo, które wzbogaci każdy posiłek.

8. Restauracja Edmar

Restauracja Edmar w Malborku jest miejscem, gdzie można zjeść potrawy kuchni z całego świata. Menu jest mocno urozmaicone, zaś śniadania są podawane w postaci szwedzkiego stołu, można się tu porządnie najeść w rozsądnej cenie.

9. Pychotka

Jedną z najlepszych restauracji w Malborku, gdzie serwowana jest domowa kuchnia polska, jest restauracja Pychotka. Znajduje się na nieopodal Muzeum na Zamku Krzyżackim. Posiłki są tanie i bardzo smaczne, porcje są duże i syte.

10. Restauracja Groblanka

Restauracja Groblanka to stylowa i elegancka restauracja, którą można odwiedzić cały dzień. Potrawy serwowane w tym miejscu są efektownie podawane, obsługa jest miła a wokół obiektu znajduje się teren zielony z miejscem do zabawy dla dzieci.

Czytaj dalej: atrakcje dla dzieci w Malborku

3.6/5 - (liczba ocen: 7)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.