10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Malborku 2022

Planujesz urlop w okolicy Malborka, a może mieszkasz w pobliżu i zastanawiasz się, jak spędzić w nim czas z dziećmi? Zapoznaj się z poniższymi propozycjami, a gwarantujemy, że nie zaznacie nudy. Sprawdź też ciekawostki o Malborku oraz najlepsze restauracje w Malborku.

1. Zamek krzyżacki

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku to symbol miasta, znany każdemu. Największy zamek gotycki na świecie, a właściwie malowniczo usytuowany nad Nogatem kompleks trzech zamków, przez 150 lat był stolicą państwa krzyżackiego. Na zwiedzanie Zamku powinniśmy przeznaczyć sporo czasu, nawet kilka godzin. Cały kompleks jest olbrzymi, a odwiedzającym udostępniono bardzo dużą liczbę pomieszczeń. Polecamy zwiedzanie z przewodnikiem lub „audio-przewodnikiem”. Na zamku odbywają się również różnego rodzaju imprezy historyczne, między innymi turnieje rycerskie czy widowiskowe Oblężenie Malborka. Organizowane jest też nocne zwiedzanie oraz spektakle typu „światło i dźwięk”. Warto zainteresować się lekcjami muzealnymi, warsztatami i grami edukacyjne, których scenerią są tereny zamkowe.

2. Dinopark

Malbork to nie tylko rycerze ale też… dinozaury! W Dinoparku dzieci zachwycą się ruchomymi dinozaurami i smokami, młodsze mogą podziwiać je z ogólnodostępnego dinowózka. Znajdziemy tu również mniej krwiożercze zwierzęta – mini ZOO z króliczkami i innymi puchatymi zwierzakami to miła odmiana od wielkich kłów dinozaurów. Ścieżka edukacyjna gwarantuje naukę poprzez zabawę. Ciekawą atrakcją jest laserowy tor przeszkód, na którym można poczuć się jak tajny agent.

3. Park Linowy

Jumpy Park – dobrze dobrana nazwa, gdyż park linowy w Malborku to zabawa gwarantowana dla dzieci jak i dorosłych. Zbudowany na świeżym powietrzu, wśród drzew, na których zawieszone są drewniane podesty połączone w trasy stalowymi linami. W parku znajduje się 10 tras o łącznej długości ponad 2500m. Na trasach można spotkać różnego rodzaju przeszkody: mosty, kładki, siatki czy zjazdy ukośną liną. Zamek zabaw, dmuchańce, strzelnica – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na nas w parku. Bilet ulgowy z instruktażem to koszt 25zł.

4. Rejs po Nogacie

Malbork to piękne miasto, które można zwiedzić w nietypowy sposób – ze statku. Z przystani przy zamku wypływają rejsy po Nogacie. Jest to idealna wycieczka dla rodzin z dziećmi poszukujących chwili relaksu oraz miłośników pięknych widoków w otoczeniu natury. Dzieci do lat 4 płyną bezpłatnie. Pozostali płacą ok 25zł.

5. Kąpielisko miejskie

Do morza kawał drogi, a dzieci chcą skorzystać z letnich kąpieli? Kąpielisko miejskie nad rzeką Nogat to miejsce, gdzie od piątku do niedzieli można się popluskać. Ratownicy WOPR pilnują bezpieczeństwa, możesz więc bez obaw zabrać tam swoje dzieci. Na terenie kąpieliska znajdują się: wypożyczalnia sprzętów wodnych – kajaków lub rowerków wodnych, zjeżdżalnie dla dzieci oraz piaszczysta plaża.

6. Muzeum Miasta Malborka

Na siedzibę Muzeum przeznaczona została przepiękna willa z końca XIX wieku. Warto wybrać się tu z dziećmi, by poznały historię miasta i zapoznały się z kulturą i sztuką. Odbywają się tu lekcje muzealne, warsztaty, organizowane są wakacje i ferie w muzeum – nie jest to więc nudne miejsce.

7. Escape Room

Co prawda nie w samym Malborku, ale bardzo blisko, w Tczewie, można poznać wraz z dziećmi niesamowitą formę rozrywki, która cieszy się zawrotnie rosnącą popularnością na całym świecie! Czy marzyliście kiedyś o tym, aby przenieść się do krainy z książki lub filmu i na własnej skórze doświadczyć przygód? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, pozwólcie się zamknąć całą rodziną w Komnacie Króla Artura lub Bazie Szpiega i wydostańcie się z nich rozwiązując łamigłówki i szukając wskazówek. Taka wspólna aktywność bardzo was zbliży do siebie i zapewni świetną rozrywkę, niezależnie od pogody.

8. Malborskie Centrum Kultury i Edukacji

Piracki Dzień Dziecka, Czy Magia to Nauka, Konkurs Piosenki – to tylko niektóre aktywności oferowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Prowadzone są tu zajęcia z zakresu edukacji artystycznej, warsztaty rzemiosła, zajęcia naukowe, muzyczne, krajoznawcze. Zabierz tam dzieci i zapoznaj się z ofertą i aktualnościami, a na pewno znajdziecie coś zgodnego z Waszymi zainteresowaniami.

9. Lodowisko

Kryte lodowisko z wypożyczalnią łyżew, kijów i krążków do hokeja przy ul. Mickiewicza to idealne rozwiązanie na każdą pogodę. Jeśli sam nie potrafisz jeździć na łyżwach nie martw się – na miejscu są organizowane lekcje jazdy, profesjonalni instruktorzy mogą nauczyć wszystkiego Twoje dzieci. Wstęp płatny – 8zł, wypożyczenie łyżew – 6zł.

10. Sala Zabaw „Latawiec”

Tu każde dziecko znajdzie dla siebie mnóstwo atrakcji. Sala Zabaw w Malborki zapewnia pełną szaleństwa, bezpieczną i niezapomnianą zabawę pod czujnym okiem Animatorów. Najmłodsze dzieci – poniżej 2 roku życia, mogą się tu bawić z rodzicami w specjalnych pokojach z bezpiecznymi zabawkami, jeżdżącymi pojazdami i zjeżdżalnią. Sala cieszy się bardzo dobrymi opiniami wystawianymi przez rodziców. Jest to miejsce dopasowane dla różnych grup wiekowych, czyste, pełne bezpiecznych zabawek pod gdzie pod czujnym okiem animatorów maluchy mogą zatracić się w zabawie. Starszym dzieciom można tu zorganizować urodziny.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Malborku

4.3/5 - (liczba ocen: 19)1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 29 lipca 2021 o 11:16

    Ponoć warty zwiedzenia jest też gmach poczty. Sprawdzimy to już niedługo

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.