Polska

11 najlepszych atrakcji dla dzieci w Malborku 2024

Planujesz urlop rodzinny w Malborku lub okolicy, a może mieszkasz w pobliżu i zastanawiasz się, jak spędzić w nim czas z dziećmi? Zapoznaj się z poniższymi propozycjami, a gwarantujemy, że nie zaznacie nudy. Sprawdź też ciekawostki o Malborku oraz najlepsze restauracje w Malborku.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

alpaki

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17. Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

karmienie emu

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce. Większość zwierząt jest oswojona. Można do nich podejść i nakarmić.

Specjalne atrakcje:

  • Doświadczenie karmienia różnorodnych zwierząt takich jak alpaki, kucyki, imponujące strusie, sympatyczne krówki, daniele, emu, lamy oraz wiele innych gatunków.
  • Jazdy na kucyku w soboty i niedziele pomiędzy 11 a 15.
  • Spotkanie z egzotycznymi ptakami, w tym jaskrawymi papugami i pięknymi pawiami.
  • Możliwość potrzymania króliczka lub świnki morskiej po uprzednim zapytaniu personelu.
  • Obserwowanie codziennego życia takich zwierząt jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Klasyczny ciągnik dostępny dla dzieci do siedzenia.
  • Szeroki wybór zabawek dla najmłodszych, takich jak koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Rozległy, otwarty teren, idealny do organizacji pikników.
  • Leżaczki dostępne dla komfortowego wypoczynku.

kucyki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczki i świnki morskie

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Zamek krzyżacki

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku to symbol miasta, znany każdemu. Największy zamek gotycki na świecie, a właściwie malowniczo usytuowany nad Nogatem kompleks trzech zamków, przez 150 lat był stolicą państwa krzyżackiego. Na zwiedzanie Zamku powinniśmy przeznaczyć sporo czasu, nawet kilka godzin. Cały kompleks jest olbrzymi, a odwiedzającym udostępniono bardzo dużą liczbę pomieszczeń. Polecamy zwiedzanie z przewodnikiem lub „audio-przewodnikiem”. Na zamku odbywają się również różnego rodzaju imprezy historyczne, między innymi turnieje rycerskie czy widowiskowe Oblężenie Malborka. Organizowane jest też nocne zwiedzanie oraz spektakle typu „światło i dźwięk”. Warto zainteresować się lekcjami muzealnymi, warsztatami i grami edukacyjne, których scenerią są tereny zamkowe.

2. Dinopark

Malbork to nie tylko rycerze ale też… dinozaury! W Dinoparku dzieci zachwycą się ruchomymi dinozaurami i smokami, młodsze mogą podziwiać je z ogólnodostępnego dinowózka. Znajdziemy tu również mniej krwiożercze zwierzęta – mini ZOO z króliczkami i innymi puchatymi zwierzakami to miła odmiana od wielkich kłów dinozaurów. Ścieżka edukacyjna gwarantuje naukę poprzez zabawę. Ciekawą atrakcją jest laserowy tor przeszkód, na którym można poczuć się jak tajny agent.

3. Park Linowy

Jumpy Park – dobrze dobrana nazwa, gdyż park linowy w Malborku to zabawa gwarantowana dla dzieci jak i dorosłych. Zbudowany na świeżym powietrzu, wśród drzew, na których zawieszone są drewniane podesty połączone w trasy stalowymi linami. W parku znajduje się 10 tras o łącznej długości ponad 2500m. Na trasach można spotkać różnego rodzaju przeszkody: mosty, kładki, siatki czy zjazdy ukośną liną. Zamek zabaw, dmuchańce, strzelnica – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na nas w parku. Bilet ulgowy z instruktażem to koszt 25zł.

4. Rejs po Nogacie

Malbork to piękne miasto, które można zwiedzić w nietypowy sposób – ze statku. Z przystani przy zamku wypływają rejsy po Nogacie. Jest to idealna wycieczka dla rodzin z dziećmi poszukujących chwili relaksu oraz miłośników pięknych widoków w otoczeniu natury. Dzieci do lat 4 płyną bezpłatnie. Pozostali płacą ok 25zł.

5. Kąpielisko miejskie

Do morza kawał drogi, a dzieci chcą skorzystać z letnich kąpieli? Kąpielisko miejskie nad rzeką Nogat to miejsce, gdzie od piątku do niedzieli można się popluskać. Ratownicy WOPR pilnują bezpieczeństwa, możesz więc bez obaw zabrać tam swoje dzieci. Na terenie kąpieliska znajdują się: wypożyczalnia sprzętów wodnych – kajaków lub rowerków wodnych, zjeżdżalnie dla dzieci oraz piaszczysta plaża.

6. Muzeum Miasta Malborka

Na siedzibę Muzeum przeznaczona została przepiękna willa z końca XIX wieku. Warto wybrać się tu z dziećmi, by poznały historię miasta i zapoznały się z kulturą i sztuką. Odbywają się tu lekcje muzealne, warsztaty, organizowane są wakacje i ferie w muzeum – nie jest to więc nudne miejsce.

7. Escape Room

Co prawda nie w samym Malborku, ale bardzo blisko, w Tczewie, można poznać wraz z dziećmi niesamowitą formę rozrywki, która cieszy się zawrotnie rosnącą popularnością na całym świecie! Czy marzyliście kiedyś o tym, aby przenieść się do krainy z książki lub filmu i na własnej skórze doświadczyć przygód? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, pozwólcie się zamknąć całą rodziną w Komnacie Króla Artura lub Bazie Szpiega i wydostańcie się z nich rozwiązując łamigłówki i szukając wskazówek. Taka wspólna aktywność bardzo was zbliży do siebie i zapewni świetną rozrywkę, niezależnie od pogody.

8. Malborskie Centrum Kultury i Edukacji

Piracki Dzień Dziecka, Czy Magia to Nauka, Konkurs Piosenki – to tylko niektóre aktywności oferowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Prowadzone są tu zajęcia z zakresu edukacji artystycznej, warsztaty rzemiosła, zajęcia naukowe, muzyczne, krajoznawcze. Zabierz tam dzieci i zapoznaj się z ofertą i aktualnościami, a na pewno znajdziecie coś zgodnego z Waszymi zainteresowaniami.

9. Lodowisko / Rolkowisko

Kryte lodowisko z wypożyczalnią łyżew, kijów i krążków do hokeja przy ul. Mickiewicza to idealne rozwiązanie na każdą pogodę. Jeśli sam nie potrafisz jeździć na łyżwach nie martw się – na miejscu są organizowane lekcje jazdy, profesjonalni instruktorzy mogą nauczyć wszystkiego Twoje dzieci. Latem możemy jeździć tutaj na rolkach.

10. Sala Zabaw „Latawiec”

Tu każde dziecko znajdzie dla siebie mnóstwo atrakcji. Sala Zabaw w Malborki zapewnia pełną szaleństwa, bezpieczną i niezapomnianą zabawę pod czujnym okiem Animatorów. Najmłodsze dzieci – poniżej 2 roku życia, mogą się tu bawić z rodzicami w specjalnych pokojach z bezpiecznymi zabawkami, jeżdżącymi pojazdami i zjeżdżalnią. Sala cieszy się bardzo dobrymi opiniami wystawianymi przez rodziców. Jest to miejsce dopasowane dla różnych grup wiekowych, czyste, pełne bezpiecznych zabawek pod gdzie pod czujnym okiem animatorów maluchy mogą zatracić się w zabawie. Starszym dzieciom można tu zorganizować urodziny.

11. Smokolandia

W Malborku znajdziecie się cały park rozrywki poświęcony smokom. Dzieci będą bawić się na placu zabaw, zagrają w mini golfa i poskakaczą na trampolinach. W sezonie odbywają się tu różne inscenizacje. Ciekawe miejsce, z interesującymi atrakcjami.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Malborku