Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Grzybowie

Przystanek kolejowy na Grzybowie | Fot. Tomasz Żakowski / Wikipedia

Grzybowo to mała miejscowość nadmorska położona 300 km od brzegu morza i 6 km od Kołobrzegu. Ciekawostką jest, że Zatoka Grzybowska to obszar depresyjny, czyli 0,3- 1,00 m poniżej poziomu morza, a wcięcie w ląd ma 800 m długości.  W związku z tym najważniejsze atrakcje tej miejscowości to unikalne warunki klimatyczne oraz bliskość morza. Oto najlepsze atrakcje w Grzybowie.

1. Kąpiel

Kąpiel w ciepłej wodzie. Woda jest tu cieplejsza niż w innych nadmorskich kąpieliskach, toteż jest to idealne miejsce dla amatorów kąpieli zarówno morskich jak i słonecznych przez 4 miesiące w roku.

2. Strefa Chronionego Krajobrazu

Strefa Chronionego Krajobrazu. Wydmy otulone pięknym nadmorskim lasem dębowo-sosnowym, a w nim wspaniałe trasy spacerowe i możliwość obserwowania niezwykłej przyrody. Jednocześnie rekreacja oraz spacery lecznicze dla osłabionych miejskim powietrzem płuc.

3. Ścieżki rowerowe

Ścieżki rowerowe przez najpiękniejsze tereny Grzybowa i okolicy: 1. wokół jeziora Resko Przymorskie – 52 km, 2. nadmorska trasa rowerowa – 49 km z Dźwirzyna przez Grzybowo, 3. przyrodniczo-historyczna trasa rowerowa – Ku Słońcu – 40 km.

4. Spacery Nordic Walking

Spacery Nordic Walking wzdłuż pięknej plaży Grzybowa nadmorskim lasem pełnym leczniczego jodu. Proponowane są trzy wspaniałe trasy o różnym stopniu trudności. Kijki można wypożyczyć na miejscu.

5. Jezioro Resko

Jezioro Resko 580 – 620 ha. Można je podziwiać w czasie spacerów szlakiem położonym na wale przeciwpowodziowym. Naturalne siedlisko i miejsce lęgowe ptactwa wodnego daje okazję do obserwacji rzadkich gatunków ptaków, w tym 4 zagrożonych wyginięciem.

6. Plaża

Plaża inna niż wszędzie. Nowoczesne wejście z tarasem widokowym i kamerą pozwalającą zobaczyć się w Internecie. Błękitna flaga oznacza, że woda jest czysta. Jedna z najpiękniejszych plaż na całym polskim Wybrzeżu.

7. Wędkowanie

Wędkowanie na jeziorze Resko Pomorskie. Jest to jezioro sandaczowe. Można tu także łowić takie ryby jak: leszcz, krąp, płoć, szczupak pospolity. Wędkarzom trafiają się również sandacze, liny, wzdręgi oraz ukleje .

8. Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej, czyli Marina Błękitna nad jeziorem Resko w Dźwirzynie. Bardzo nowoczesna przystań. Możliwość sportów wodnych jak: żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wymarzone miejsce dla entuzjastów sportów wodnych.

9. Pałac Myśliwski w Budzistowie

Pałac Myśliwski w Budzistowie. Dawna rezydencja myśliwska z XIX i XX w. w stylu eklektycznym z tarasem widokowym. Budynek zachował swoją dawną bryłę i elewacje co warte jest obejrzenia.

10. Park Rozrywki Zieleniewo

Park Rozrywki Zieleniewo to kilka krain tematycznych. Znajdziemy tu obiekty takie jak:
Wioska Indiańska, Western City, Lunapark, Motopark i Mini ZOO.

Moc trakcji przyprawiających o zawrót głowy! Życie Dzikiego Zachodu, udział w strzelaniu z łuku, napad na bank, możliwość przejażdżki konnej lub bryczką, jazda na grzbiecie kucyka Luka, labirynt Szoszonów. I wiele innych przygód.