Polska

5 najlepszych miejsc na wakacje w Polsce

wakacje z rocznym dzieckiem

Marzysz o wakacjach? Brakuje Tobie pieniędzy? Nie przejmuj się, jest przecież pożyczka na raty Saverium. Taka pomoc finansowa sprawdza się doskonale i jest najlepszym wsparciem. Polacy mogą pożyczyć pieniądze i wybrać się na tydzień lub dwa na cudowne wakacje. Polska to piękny kraj, miejsc do zwiedzenia jest sporo.

Wakacje w mieście – dlaczego nie?

Jeśli lubisz zwiedzać i chcesz poznać wspaniałe muzea, doskonałe restauracje, wyjątkowe parki to Warszawa będzie dobrym wyborem. Nie są to tanie wakacje, stolica jest droga, ale zawsze można zdecydować się na pożyczkę na raty w Saverium. Z pożyczką można wybrać się na wakacje marzeń w Warszawie. Jeśli to miasto nie jest dla Ciebie interesujące to dobrze jest pojechać do Gdańska. Tam można zwiedzać i opalać się na plaży, ponieważ plaża jest blisko i pozwala znakomicie odpocząć. Piękne Stare Miasto, pomnik Neptuna, mnóstwo sklepików z bursztynem, doskonałe bary i restauracje. Nad morzem warto skosztować pysznej ryby prosto z kutra. Wypad nad morze jest doskonałym relaksem dla każdej osoby.

Co jeszcze można robić w Polsce?

Miejsc jest wiele, ale warto wybrać któreś na Dolnym Śląsku. Karpacz jest wspaniałym miasteczkiem, małym, posiada zaledwie 5000 mieszkańców. Warto jednak pojechać tam, pochodzić po górach, zjeść pyszne jedzenie w Duchu Gór, znanej restauracji, a relaksowi oddać się w hotelu Gołębiewski. Wyjątkowy relaks jest gwarantowany. Nie ma lepszego odpoczynku od wyjazdu do hotelu Gołębiewski – drogiego, ale luksusowego. W takim hotelu odpoczywa się naprawdę rajsko. Mniej zasobni turyści mogą skorzystać z licznych hoteli, pensjonatów i pokojów gościnnych. Zdecydowanie w Karpaczu ich nie brakuje. Miasto ma klimat, magię i przyciąga tysiące turystów przez cały rok.

Spa i relaks

Atrakcje spa oferuje hotel Trzebieszowice, miejsce luksusowe, położone niedaleko Wałbrzycha. W tym miejscu można skorzystać ze spa, odpocząć, ale też wybrać się na długie piesze wycieczki w okolicy, zajrzeć do Wałbrzycha, miasta, które bardzo wyładniało, a jego wielką atrakcją jest Stara Kopalnia, czyli kopalnia przekształcona w rodzaj parku kulturowego, czy też Muzeum Porcelany z bogatymi i bardzo interesującymi zbiorami. W pobliżu jest Zamek Książ, piękny, historyczny zamek, którego ostatnią właścicielką była słynna księżna Daisy von Pless. Do tej pory krążą legendy o kilkumetrowym sznurze pereł, który zniknął w tajemniczy sposób. Sama Daisy zmarła podczas II wojny światowej w biedzie i zapomnieniu.

Wrocławskie zabytki

Wrocław, czyli stolica Dolnego Śląska, oferuje wiele atrakcji: kina, teatry, piękny Rynek i wyjątkowe Stare Miasto, na dodatek Panorama Racławicka i ogród zoologiczny z wyjątkowym Afrykarium. Jest to naprawdę piękne, nowoczesne, bogate miasto, do którego przyjeżdżają miliony turystów z całego świata. Zdecydowanie warto poznać to wyjątkowe miasto, stolicę Dolnego Śląska. Z niego można wyjechać na pół dnia do pobliskich winnic, browarów, zamków. Na pewno warto miło spędzić czas na zwiedzaniu, ale wypoczynek też jest konieczny. We Wrocławiu można cudownie odpocząć, jest to gwarantowane.