Polska

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Mikołajkach

łódki nad jeziorem

Mikołajki to niezwykle urokliwa miejscowość znajdująca się w województwie warmińsko-mazurskim.

Malowniczość miejscowości i mnogość atrakcji sprawiają, że każdego roku do Mikołajek przybywają turyści z różnych stron Polski. Nic w tym jednak dziwnego.

Miasteczko doskonale nadaje się na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, a szereg atrakcji dla najmłodszych powoduje, że każdy ma szansę tutaj naprawdę wypocząć.

Zobacz też -> Najważniejsze atrakcje dla dzieci na Mazurach

1. Lodowisko

Bez względu na to, czy wybieramy się do Mikołajek w sezonie zimowym czy też letnim, lodowisko działa tutaj przez okrągły rok. To dobra wiadomość dla młodych miłośników jazdy na łyżwach i fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu.

2. Wioska Żeglarska

Wioska Żeglarska to z kolei miejsce, którego nie wolno pominąć w sezonie letnim. Żeglarstwo to coś, co przyciąga ludzi najmocniej, gdy w grę wchodzą Mikołajki.

3. Gród Galindów

Znajduje się kilka kilometrów od Mikołajek w Puszczy Piskiej. W tak pięknej scenerii zaaranżowano gród, który ma być świadectwem obecności mieszkańców ówczesnych Prus. To świetna edukacyjna wycieczka, która pozwoli dzieciom zagłębić się w historię mieszkańców Mazur.

4. Park Wodny Tropicana

To miejsce, które warto odwiedzić. Mnogość wodnych atrakcji przyprawia o zawrót głowy. Trzeba przyznać, że to idealne miejsce na aktywny i pełen wrażeń wypoczynek.

5. Klub Jeździecki „Stajnia”

Miłośnicy zwierząt powinni również rozważyć wycieczkę do Klubu Jeździeckiego „Stajnia”. To niepowtarzalna okazja do tego, by zobaczyć w akcji piękne konie i być może skusić się na przejażdżkę w towarzystwie instruktora.

6. Rezerwat Przyrody Jezioro Łukajno

Mali miłośnicy zwierząt powinni się uda również do Rezerwatu Przyrody Jezioro Łukajno. Z całą pewnością będzie to dobry pomysł dla całej rodziny, która pragnie nieco wypocząć od miejsc zatłoczonych.

7. Port Linowy Tajty

To źródło niemałej adrenaliny i ekstremalne przeżycie, na które po prostu warto się zdecydować. Z pewnością przyniesie wiele radości naszym pociechom.

8. Przejażdżki rowerowe

Mikołajki to również miejsce, w którym zakochają się entuzjaści przejażdżek rowerowych. Doskonałych tras tutaj nie brakuje, a zatem warto rozważyć wycieczkę rodzinną, gdy do dyspozycji mamy tak piękne okolice.

9. Jezioro Mikołajskie

Nasze dzieci z pewnością docenią również Jezioro Mikołajskie oraz możliwość wypożyczenia kajaków. To bez wątpienia atrakcja, z której warto skorzystać w sezonie letnim.

10. Park Dzikich Zwierząt

Niespełna kilkanaście kilometrów od centrum Mikołajek znajduje się Park Dzikich Zwierząt. Możliwość przebywania w towarzystwie niespotykanych gatunków zwierząt to atrakcja sama w sobie. Warto się w tam wybrać w każdym wieku!

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Mikołajkach