Polska

8 Najlepszych Barów w Londynie w 2024

owocowy napój

Londyn to stolica Anglii i przy okazji jedno z tych miast, które nigdy nie zasypiają. Przyciąga zarówno entuzjastów historii, jak i miłośników wielkich miast z doskonale rozbudowaną ofertą kulturalną.

Główną atrakcją tej wielkiej metropolii jest oczywiście imponujący Pałac Buckingham, znajdujący się w pobliżu Big Ben oraz sąsiadujący z nim budynek brytyjskiego parlamentu.

To energetyzujące miasto może jednak poszczycić się również wieloma innymi miejscami, które można wziąć pod uwagę po całym dniu intensywnego zwiedzania.

Rewelacyjne bary i puby to niemal domena miasta. Które bary cieszą się największym uznaniem? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Bradley’s Spanish Bar

Bradley’s Spanish Bar znajduje się przy  42-44 Hanway St. To niesamowicie klimatyczne miejsce, w którym dobrej jakości alkohol i świetna atmosfera grają pierwsze skrzypce. Jest urządzony w iście londyńskim klimacie. Ściany pokryte są czystą cegłą i ogromną ilością fotografii oraz ilustracji, które wprowadzają przytulny i swojski klimat. Goście mają do dyspozycji zarówno stoliki, jak i wygodne loże obite miękkim welurem.

Na najwyższe słowo uznania zasługuje świetne wyposażony bar oraz personel, który zawsze staje na wysokości zadania, a przede wszystkim zna się na swojej pracy. To jedno z tych miejsc, w których będzie można doświadczyć doskonale przygotowanych drinków, a także różnego rodzaju piw z najlepszych browarów.

2. Bar Polski

Bar Polski działa prężnie od 1997 roku. Znajduje się przy 6 Little Turnstile i jest miejscem, w którym można doświadczyć polskiej tradycji. Przychodzą tutaj tłumnie zarówno Polacy, jak i turyści oraz Anglicy. Lokal urządzono w nowoczesnym stylu, aczkolwiek zadbano również o oryginalne akcenty w postaci ciekawych ilustracji na ścianach.

Goście mają do dyspozycji wygodne siedzenia w środku, choć latem można również skorzystać z niewielkiego ogródka znajdującego się tuż przed wejściem. Świetnie wyposażony bar oraz rewelacyjna obsługa sprawiają, iż każdy wychodzi stąd w pełni usatysfakcjonowany. Dodatkowym atutem jest rozbudowana oferta kulinarna, a w niej tradycyjne pierogi ruskie czy pajdy swojskiego chleba ze smalcem.

3. Cahoots London

Cahoots London znajduje się przy 13 Kingly Ct. To przestronne i odznaczające się zachwycającym przytulnym klimatem miejsce. Piękne oświetlenie, wygodne siedzenia rozmieszczone w różnych częściach lokalu oraz podłużny bar z ogromnym wyborem doskonałych alkoholi to tylko namiastka tego, co czeka na nas w środku. Na słowo uznania zasługuje również bardzo dobrze dopracowana oferta kulinarna.

4. The Connaught Bar

The Connaught Bar znajduje się przy  16 Carlos Pl. To ekskluzywny bar z tradycją o najwyższych standardach. Jest urządzony w elegancki sposób, a jego wnętrza przywodzą na myśl najpiękniejsze wiedeńskie pałace. Zdecydowanie jest to miejsce, które przypadnie do gustu wymagającym klientom. Goście mają do dyspozycji fantastycznie wyszkolony personel, który zawsze staje na wysokości zadania. Na słowo uznania zasługują perfekcyjnie przygotowane drinki.

5. Bar Termini

Bar Termini znajduje się przy  7 Old Compton St. To bezpretensjonalnie urządzony lokal, w którym nie sposób nie czuć się dobrze. Na dosyć dużej powierzchni znajdziemy sporo miejsc siedzących przy stylowych okrągłych stolikach oraz średniej wielkości bar z przemiłą obsługą. To tutaj będzie można zamówić najbardziej wymyślne drinki oraz prawdziwe klasyki, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających koneserów. Bar Termini to idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółki, choć nic nie stoi również na przeszkodzie, by zorganizować tutaj spotkanie biznesowe.

6. Punch Room

Punch Room znajduje się przy  10 Berners St. To kolejne miejsce na londyńskiej mapie, które po prostu warto odwiedzić. Lokal odznacza się zachwycającym wystrojem. Niemal zawsze panuje tutaj przyjemny pólmrok, a delikatnie oświetlenie nadaje całości przytulnego klimatu.

Drewniane elementy przeplatają się tutaj z wystrojem przywodzącym na myśl barokowe pałace. Dodać do tego należy fantastycznie zaopatrzony bar oraz doświadczony personel i otrzymujemy miejsce, któremu po prostu nie sposób się oprzeć. Jest to bez cienia wątpliwości lokal, który zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów. Atutem są także przepyszne drinki przygotowywane na bazie najlepszych alkoholi świata.

7. The Alchemist St Martin’s Lane

The Alchemist St Martin’s Lane znajduje się przy  63-66 St Martin’s Ln. To nowocześnie urządzone przestronne miejsce, choć z wyraźnym nawiązaniem do staroświeckich i unikatowych pod każdym względem barów. Królują drewniane elementy oraz loże ze skórzanym obiciem.

Sercem lokalu jest oczywiście wspaniale wyposażony bar, przy którym będzie można nie tylko skosztować wyjątkowych drinków, ale i obserwować spektakularny proces przygotowania i uzyskać wiele cennych informacji na temat poszczególnych marek. To doskonałe miejsce na weekendowy wieczór z przyjaciółmi czy randkę z ukochaną osobą.

8. Salsa – Soho

Anglia przyzwyczaiła swoich mieszkańców do zmiennej pogody, która często oznacza niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne. Salsa – Soho to lekarstwo na angielską pogodę i miejsce, w której słoneczna i rajska atmosfera jest chlebem powszednim. Lokal znjaduje się przy 96 Charing Cross Rd.

Inspiracją do stworzenia tego miejsca były najpiękniejsze zakątki świata, w których lato trwa niemal przez cały rok. Elementami wystroju są wobec tego bujne zielone liście palmy oraz jaskrawa kolorystyka. Goście mają do dyspozycji sporo przestrzeni, która regularnie przeistacza się w parkiet oraz rewelacyjnie zaopatrzony bar. Miejsce z pewnością przypadnie do gustu osobom, które jak powietrza potrzebują słonecznej i pozytywnej energii.