12 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci na Mazurach

Mazury

Spędziłem wiele lat na Mazurach i absolutnie kocham ten fantastyczny region w Polsce. Mazury, często pomijane przez wielu turystów, którzy wolą spędzać czas w Gdańsku, Warszawie czy Krakowie, mają wiele do zaoferowania. Oto najciekawsze atrakcje na Mazurach.

1. Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Super miejsce do zwiedzania całą rodziną. Można się trochę dowiedzieć o dzikich zwierzętach z okolic parku, Polski i świata. Duży teren, wiele ciekawych okazów zwierząt. Przyjemne miejsce, zorientowane na dzieciaki, można karmić zwierzęta, które są towarzyskie. Frajda nie tylko dla dzieci. Taka wycieczka bawi i uczy.

2. Galindia w pobliżu Mikołajek

To magiczne miejsce pełne niespodzianek. Odwiedzić tutaj można Bursztynową Komnatę, pieczary, lochy demonów oraz termy. Podczas wizyty w tym miejscu można nauczyć się odróżniać tropy zwierząt, grać na bębnach oraz kopać bursztyn. W okresie zimowym odbywają się tutaj kuligi. Działa także lodowisko. Istnieje również możliwość pojeżdżenia na nartach.

3. Park Etnograficzny w Olsztynku

Obowiązkowe miejsce dla przejeżdżających przez Olsztynek Jeden z ładniejszych skansenów w Polsce. Skansen zaskakuje ilością miejsc które można obejrzeć. Świetne miejsce dla osób lubiących połączenie przyrody z historią

4. Plenerowa inscenizacja bitwy pod Grunwaldem

Impreza to część obchodów Dni Grunwaldu. Zjeżdżają się tutaj miłośnicy historii z całej Europy. Każdego roku w inscenizacji bierze udział około 1400 miłośników średniowiecza. Całość dzieje się na oczach blisko 100 tysięcznego tłumu. To wydarzenie to wspaniała okazja do zapoznania się z historią tego miejsca oraz z poznaniem bliżej tej wspaniałej bitwy.

5. Muzeum Historyczne w Ełku i Ełcka Kolej Wąskotorowa

Ciekawe miejsce pełne rozrywki dla dużych i małych. Muzeum z dużą ilością eksponatów, większość w dobrym stanie. Można się dużo dowiedzieć nie tylko o kolei. Są lokomotywy, wagony, a do większości można wejść. W sezonie można przejechać się kolejką wąskotorową. Warto tu jednak zajrzeć o każdej porze roku.

6. Mazurskie Zoo Safari w Okrągłem koło Giżycka

Teren zoo obejmuje około 100 hektarów i żyje tutaj około 400 gatunków zwierząt. Zwierzęta mieszkają w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych. Spotkać tutaj można jelenie, daniele, dziki, muflony, kozy, konie wielkopolskie, kucyki. Co ciekawe zwiedzanie odbywa się z bryczek i samochodów terenowych. Istnieje możliwość wstawienia do nich fotelika dziecięcego. Zwiedzanie odbywa się także w okresie zimowym. Istnieje wtedy możliwość oglądania zwierząt z ciągników z saniami. Przed przyjazdem warto zadzwonić do właścicieli celem rezerwacji miejsca w przyczepie.

7. Wioska indiańska w Spytkowie

Na 10-hektarowym gospodarstwie nieopodal Giżycka zrekonstruowana została wioska indiańska z prawdziwymi tipi. Mieści się tutaj także Muzeum Indian. Na ekspozycjach podziwiać można stroje, broń, zabawki, indiańskie rękodzieła oraz przedmioty codziennego użytku.

8. Park Linowy Wiewióra

Bardzo fajne miejsce, kilka tras dla różnego wzrostu i wieku, każdy znajdzie coś dla siebie:

9. Zagroda żubrów

Przepiękne zwierzęta które warto zobaczyć. Bezpłatny parking i zwiedzanie. Na miejscu jest platforma widokowa, skąd żubry można oglądać z góry. Przesympatyczna Pani która opiekuje się zwierzętami, sklepik z pamiątkami i przede wszystkim wspaniałe zwierzęta.

10. Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie

Święta Bożego Narodzenia przez cały rok. Magia świąt jest wszechobecna, a tworzenie własnych bombek to nie lada gratka zarówno dla dużych i małych. Wspaniałe miejsce, pełne atrakcji dla dzieci. Odwiedzić to miejsce można w lato, a poczuć się jak w okresie świątecznym .

11. Park Wodny Wilkasy

Obiekt odpowiednio wyposażony, ceny przystępne. Zjeżdżalnia zakręcona. Krótkie tory ok. 15m. Jacuzzi na 8 osób i brodzik dla maluchów. Można również skorzystać z sauny.

12. Rejs Kanałem Elbląskim

Rejs po Kanale Ostródzko-Elbląskim to jedna z najwspanialszych i najbardziej ekscytujących atrakcji w regionie. Pozwala na odkrycie okolic z innej perspektywy. Bilety można zamówić online, co czyni to świetnym sposobem na spędzenie pięknego dnia w malowniczej scenerii.

4.7/5 - (liczba ocen: 23)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.