12 Najlepszych Atrakcji w Londynie 2023

Londyn to stolica Anglii i Wielkiej Brytanii. Piękne miasto, warte zwiedzenia, aczkolwiek nie najtańsze dla zwiedzających. Są jednak miejsca, które zobaczyć trzeba koniecznie. Jeśli ma to być tylko weekendowy wypad, warto wcześniej opracować plan zwiedzania.

1. Sky Garden

Sky garden

Mieści się na 36 piętrze wieżowca przy Fenchurch Street. Niektórzy nazywają go „Walkie- Talkie” ponieważ wyglądem przypomina właśnie to urządzenie. Widok z tak dużej wysokości naprawdę oszałamia. Można ogarnąć wzrokiem prawie całe miasto. W dodatku jest to darmowe, ale wcześniej konieczna jest rezerwacja biletów. (Zobacz na mapie)

2. London Eye

London Eye

Jedna z wizytówek miasta – diabelski młyn. Ogromne koło wynosi nas na odległość 135 metrów. Prędkość karuzeli jest na tyle mała, że koło bez zatrzymywania się wysadza i przyjmuje nowych pasażerów. Diabelski młyn został zbudowany aby uczcić koniec XX wieku Wspaniałe widoki, sięgające przy dobrej widoczności nawet na odległość 50 kilometrów i półgodzinna zabawa gwarantowana. (Zobacz na mapie)

3. Pałac Buckingham

Pałac Buckingham

Podczas pobytu w Londynie, koniecznie trzeba go zobaczyć. Jak na królową przystało, jej siedziba jest największym na świecie pałacem. To tu odbywają się najważniejsze państwowe uroczystości Wewnątrz turyści mogą zwiedzić 19 przepięknych sal. Warto również zatrzymać się na chwilę i zobaczyć zmianę warty przed królewskim pałacem. Codziennie o 11. 30 wartownicy maszerują pod królewski pałac i odbierają klucze. Zwiedzanie możliwe jest tylko od lipca do września i wymaga wcześniejszego zakupu biletów. (Zobacz na mapie)

4. Pałac Westminsterski

Westminster

Miejsce gdzie od 1066 roku koronowani są brytyjscy królowie. Przepiękny budynek zachwyca swą wielkością. Jeśli wierzyć legendom, za czasów rzymskich swoją siedzibę w tym miejscu miał bóg Apollon. Dzisiaj odbywają się tu obrady Parlamentu Wielkiej Brytanii. I największa atrakcja tego miejsca –wieża zegarowa Big Ben. (Zobacz na mapie)

5. Camden Town

Camden Town
źródło: J.Ligero & I.Barrios / Wikipedia

Najbardziej kolorowa i zarazem oryginalna dzielnica Londynu. To miejsce zwłaszcza dla osób uwielbiających zakupy i głośną muzykę. Pasaże handlowe zostały tak podzielone aby klient od razu wiedział gdzie znaleźć to czego szuka. Tematyczny podział na dział techno, rocka czy metalu, dodatkowo z wystrojem nawiązującym do stylu robi wrażenie. Na miejscu można też dobrze zjeść, zabawić się w dyskotece albo posiedzieć w pubie. (Zobacz na mapie)

6. Soho i Chinatown

china town

Jest to najważniejsza, zwłaszcza dla młodych ludzi część Londynu. Ta dzielnica nie śpi nigdy. Mnóstwo knajpek, barów, restauracji, dyskotek i klubów zaprasza przez całą dobę. Z kolei China Town to kawałek Chin w środku Anglii. Można tu kupić wyroby prosto z Chin, popróbować azjatyckiej kuchni, przy dźwiękach orientalnej muzyki i zrobić tanie zakupy. „Małe Chiny” w Londynie cieszą się dużą popularnością i warto się tam wybrać. Szczególnie ciekawie jest tam podczas chińskiego Nowego Roku. Bajeczne kolory i niesamowity wystrój zostają w pamięci na długo. (Zobacz na mapie)

7. Galeria Narodowa

national gallery

Galeria Narodowa znajduje się przy placu Trafalgar Square. Jest największą londyńską galerią sztuki. W ogromnych zbiorach malarstwa znajdziemy dzieła Rembrandta, Vincentego van Gogha, Leonarda da Vinci, Pierra- Augusta Renoir, Tycjana i wielu innych mistrzów pędzla. Ponad 2, 5 tysiąca eksponatów to gratka dla miłośników sztuki. (Zobacz na mapie)

8. Muzeum Brytyjskie

National Museum

Warto go zwiedzić, chociażby dlatego, że jest najbardziej znanym na świecie i co roku zwiedza je ponad 5 milionów osób. Można tu poznać historię i kulturę od najdawniejszych czasów aż do współczesności. Zbiory muzeum liczą prawie 75 tysięcy eksponatów. (Zobacz na mapie)

9. Tower Bridge

Tower Bridge

Najważniejszy most w Anglii. Jego konstrukcja od początku uznana zostało za dzieło ówczesnej inżynierii. Most przewieszony jest nad Tamizą a został tak zaprojektowany, że po podniesieniu mogą pod nim przepływać nawet duże statki pasażerskie. Na moście ulokowano muzeum, które opowiada o historii i etapach jego powstania. Na górnym pomoście znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać Tamizę. (Zobacz na mapie)

10. Katedra św. Pawła

Katedra św Pawła

Najbardziej znany w Wielkiej Brytanii kościół. Jego 108 metrów wysokości i ogromna, ważąca 700 ton kopuła, robią wrażenie. Majestatycznie wznosząca się budowla pochodzi z lat 1675- 1710. Świetna akustyka w świątyni sprawia, że odbywają się tam ważne koncerty. (Zobacz na mapie)

11. Hyde Park

hyde park

Jeden z wielu królewskich parków w Londynie. Jest miejscem, w którym każdy, niezależnie od swoich przekonań, może publicznie wypowiedzieć się. Gościł tu Karol Marks, Lenin i wiele innych, można powiedzieć kontrowersyjnych osób. W parku odbywają się również koncerty znanych muzyków. Grali tam The Rolling Stones, Depeche Mode, Pink Floyd i inne gwiazdy. (Zobacz na mapie)

12. Borough Market

borough market

Znany wszystkim Londyńczykom, spożywczy targ. Tutaj kupimy wszystko, taniej niż w sklepie a w dodatku możemy się targować. Są też miejsca gdzie kupimy, odzież używaną, antyki a nawet towary prosto z Afryki. (Zobacz na mapie)

Londyn to miasto bardzo przyjazne dla turystów. Mieszkańcy chętnie podpowiadają, gdzie się zatrzymać, co zwiedzić i jak spędzić czas żeby jak najwięcej zobaczyć.

4.8/5 - (liczba ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.