Europa

20 Najlepszych Restauracji na Gran Canaria

Hiszpańska Gran Canaria to jedna z najpiękniejszych wysp, która leży na Oceanie Atlantyckim. Trzeba przyznać, że stanowi ona nie lada pokusę dla turystów z całego świata, w tym również dla Polaków. Można tutaj do woli korzystać z pięknych plaż, gdzie zawsze świeci słońce. Oceaniczne wody dają przyjemne ochłodzenie. To także ciekawa propozycja dla tych osób, które chcą aktywnie spędzić wakacje. Na wyspie można znaleźć także liczne restauracje, gdzie będzie można zjeść smacznie i pożywnie. Jakie restauracje na Gran Canaria zasługują na wyróżnienie?

The West End

fot. fb.com/TheWestEnd2019

Nie można odmówić sobie świeżych potraw. Zawsze można liczyć na nie w The West End. Wiele osób chwali sobie sałatkę Tropical Islands. Jednak nie jest to jedyna potrawa, której tam trzeba spróbować. Na gości czekają nachosy, burgery, ananasy z grilla oraz wiele innych smakowitości. Restaurację można znaleźć pod adresem Av. de Italia, 10, San Bartolomé de Tirajana.

Restaurante La Guagua Blanca

fot. fb.com/p/La-Guagua-Blanca-100046220575127

Już sama nazwa stanowić może nie lada pokusę, aby przekonać się, jakich smakowitości będzie można spróbować w tym miejscu. Gustownie urządzona, ma niesamowity klimat. Wśród serwowanych potraw znaleźć można te, jakie nawiązują do klasycznej, domowej kuchni. Adres to Gran Canaria, C. Felo Monzon, 45,  Montaña la Data.

Restaurant Columbus

Zdjęcie ilustracyjne fot. Annie Spratt | Unsplash

Tu trzeba być po to, aby cieszyć się niesamowitym widokiem na ocean. Jedzenie tak smakowitych potraw i piękne obrazy za oknem to idealne zestawienie dla osób, jakie z wakacji na Gran Canaria chcą przywieźć cudowne wspomnienia. W Columbus można znaleźć menu, jakie nawiązuje do owoców morza. Nie zabraknie tu też mięs, jak również smakowitych deserów, jakie są w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich łasuchów. Adres: P.º Costa Canaria, 3, Local 2B, San Bartolomé de Tirajana.

Restaurante Majuga

fot. fb.com/restaurantemajuga

Czy to restauracja, czy jednak prawdziwa galeria sztuki? Właściwie to można powiedzieć, że jest to 2 w 1. Miejsce, gdzie można podziwiać nie tylko niesamowite obrazy, ale także dania, które stanowią niesamowitą kompozycję na talerzach. Aby odwiedzić tą restaurację, należy udać się pod adres C. Escritor Benito Pérez Galdós.

El Santo Restaurante

fot. fb.com/elsantorestaurantelp

Jedna z najbardziej eleganckich restauracji znajdujących się na tej wyspie, jaka może pochwalić się nie tylko niesamowitymi potrawami, ale także starannie wykonaną butikową aranżacją. Jedzenie w takim miejscu stanie się prawdziwą przyjemnością. Adres: C. Escritor Benito Pérez Galdós, 23.

Rincón de Triana

fot. fb.com/Rincondetrianalp

Idealne miejsce dla tych, którzy lubią spróbować dobrego wina, jakie można popijać do nieziemsko smakujących potraw. Adres: C. José Franchy Roca, 59.

Vivaldi

Zdjęcie ilustracyjne fot. Jay Wennington | Unsplash

Można ją znaleźć przy jednej z uczęszczanych plaż. Opłaca się tu czekać na stolik, aby cieszyć się kompozycją najlepszych smaków owoców mórz. Adres: Centro Comercial Passarela, Local 3 y 4, C. Doreste y Molina.

El Puerto

Nowoczesna restauracja, która stawia na nowoczesną kuchnię. Kucharze stają na głowie, aby każdy z gości mógł cieszyć się nie tylko niesamowitym widokiem, ale smakiem starannie skomponowanych potraw. C. Juan Díaz Rodríguez, 10, Puerto Rico de Gran Canaria.

Restaurante Deliciosa Marta

Zdjęcie ilustracyjne fot. Joanie Simon | Unsplash

Prawdziwa delicja dla smakoszy, którzy chcą być pewni tego, że nie wyjdą zawiedzeni z restauracji. Adres: C. Escritor Benito Pérez Galdós, 33, Las Palmas de Gran Canaria.

Restaurante Parque Romántico

fot. fb.com/restauranteparqueromantico

Nazwa jest dowodem na to, że można tu liczyć na romantycznie spędzone chwile. Chociaż warto także pomyśleć o tym, aby urządzić tutaj spotkania biznesowe. Adres: C. Dinamarca, 4, Maspalomas.

Camino al Jamonal

Mała, ale klimatyczna. Nie ma tu wielu stolików, ale najbardziej wytrwali smakosze zostaną, aby spróbować niesamowicie sporządzonych mięs. Adres: C. Américo Vespucio, 11, Las Palmas de Gran Canaria.

Taste Restaurant Gran Canaria

Najbardziej opłaca się tu przyjść pod wieczór, aby jedząc, móc cieszyć się widokiem zachodzącego słońca. Adres: Paseo De Las Marañuelas, 1, Arguineguín.

Canary Lounge

Znajdująca się blisko plaży, jest miejscem, gdzie w trakcie ważnego spotkania, będzie można spróbować potraw nawiązujących do hiszpańskiej kuchni. Adres: Canary Lounge, P.º Costa Canaria, 97D, Maspalomas.

Restaurante Que leche!

Lokal ma kilka poziomów. Można tu także cieszyć się ogródkiem na świeżym powietrzu. Warto jednak zejść do piwnicy, aby w tym niesamowitym klimacie spróbować tutejszych potraw. Adres: C. Torres, 22, Las Palmas de Gran Canaria.

Lucira Restaurante

Można tu znaleźć potrawy, jakie nawiązywać będą poniekąd do polskiej kuchni. Świetne miejsce, jakie można znaleźć pod adresem C. Juan Manuel Durán González, 57, Las Palmas de Gran Canaria.

Restaurante Las Cañadas

W głębi wyspy, zapewnia nie tylko niesamowitą kuchnię, ale także wspaniały widok na góry. Adres: GC-200 Carretera de Mogán a San Nicolás, s/n, Veneguer.

Restaurante LoLa

Lokal znajdujący się blisko oceanu, który na każdym kroku dowodzi, że gotowanie sprawia im ogromną satysfakcję. Adres: Avenida de Tirajana, 17, Edificio Barbados, 2, Maspalomas.

Restaurant Romeo

To właśnie tutaj życie tętni w ciągu dnia i nocą. Można tu dobrze zjeść, ale także wypić coś niesamowitego. Adres: Av. de Tirajana, 24, San Bartolomé de Tirajana, Las Palmas.

Good Vibes cocktail bar and restaurant

Amerykańska kuchnia na hiszpańskiej ziemi. Adres: Av. de Tirajana 9 Apartamento Tenesor, Maspalomas.

Restaurante Sidecar

Nie zabraknie tu dobrych mięsiw, ale także znacznie lżejszych potraw. Adres: Calle Swing s/n Hotel Salobre Resort & Serenity, Maspalomas.