10 ciekawostek o Kenii

Nairobi

Kenia jest krajem położonym w Afryce Wschodniej. Kraj ten zamieszkuje 48 mln osób, a w stolicy kraju Nairobi mieszka 3,1 mln osób. Nairobi jest również największym miastem w kraju.

Dzięki swojemu położeniu Kenia ma gorący klimat. Leży bezpośrednio na równiku sąsiadując z Ugandą, Sudanem Południowym, Etiopią i Somalią. Oficjalnymi językami kraju są Suahili i angielski.

Nie ma jednak oficjalnej religii. Chrześcijaństwo jest bardzo rozpowszechnione w całym kraju. Ich flaga składa się z trzech kolorów: czarnego, czerwonego z białymi krawędziami i zielonego. Na środku poziomej flagi znajduje się czerwona, biała i czarna tarcza Maasai. Tarcza Maasai jest w Kenii tradycyjnym symbolem, który symbolizuje obronę kraju.

Zaczynając od atrakcji turystycznych, które być może sprawiły, że kraj znalazł się na arenie międzynarodowej, nie sposób nie docenić piękna i wyjątkowości kenijskich parków i rezerwatów. Te parki i rezerwaty pokrywają tysiące hektarów ziemi, umożliwiając zwierzętom dzikim swobodne poruszanie się.

słonie

Kenia jest powszechnie znana na całym świecie z biegania. W kraju często zdobywcami medali olimpijskich są biegacze.

Do najczęściej odwiedzanych parków należą między innymi Park Narodowy Nairobi, Rezerwat Gier Tsavo, Rezerwat Gier Maasai Mara i Park Narodowy Amboseli.

Każda osoba przyjeżdżająca na safari będzie mogła zobaczyć zwierzęta takie jak: lwy, słonie, zebry, żyrafy, gazele, lamparty i gepardy.

Ponad połowa ludności kraju żyje w ubóstwie.

Każdy, kto odwiedzając Kenię z pewnością zauważy jakieś wyjątkowe miejsca. Są wśród nich takie miejsca jak czternaście wodospadów w Thika, która zaliczane są do najdłuższych i najbardziej stromych spadków w Afryce Wschodniej.Kenijczycy piją dużo herbaty chai i mało kawy.

Kenia eksportuje głównie zioła i herbatę. Wydobywają one również znaczne ilości ropy naftowej, ale większość z nich jest wykorzystywana w ich kraju lub eksportowana do niektórych sąsiednich krajów.

Główny import to maszyny, pojazdy, tworzywa sztuczne i sprzęt transportowy.

Turystyka jest ogromnym źródłem dochodów dla Kenii. Ludzie przychodzą do kraju, aby zobaczyć przyrodę i idą na safari.

Nazwa kraju pochodzi od góry Kenii, która jest najwyższym punktem w kraju i ma 5199 metrów wysokości.

Zazwyczaj piją napoje w temperaturze pokojowej lub gorące. Rzadziej zimne.

 Czytaj dalej: interesujące ciekawostki o Kenii

safari

10 ciekawostek o Kenii
4.7 (93.33%) 3 głosówZobacz też

Sprawdź też:
Iława to malowniczo położona miejscowość nad jeziorem Jeziorak. Niestety miasto…