12 interesujących ciekawostek o Kenii

fotograf

Kenia jest krajem położonym w Afryce Wschodniej. Kraj ten zamieszkuje 48 mln osób, a w stolicy kraju Nairobi mieszka 3,1 mln osób. Nairobi jest również największym miastem w kraju.

Dzięki swojemu położeniu Kenia ma gorący klimat. Leży bezpośrednio na równiku sąsiadując z Ugandą, Sudanem Południowym, Etiopią i Somalią. Oficjalnymi językami kraju są Suahili i angielski.

Nie ma jednak oficjalnej religii. Chrześcijaństwo jest bardzo rozpowszechnione w całym kraju. Ich flaga składa się z trzech kolorów: czarnego, czerwonego z białymi krawędziami i zielonego. Na środku poziomej flagi znajduje się czerwona, biała i czarna tarcza Maasai. Tarcza Maasai jest w Kenii tradycyjnym symbolem, który symbolizuje obronę kraju.

Zaczynając od atrakcji turystycznych, które być może sprawiły, że kraj znalazł się na arenie międzynarodowej, nie sposób nie docenić piękna i wyjątkowości kenijskich parków i rezerwatów. Te parki i rezerwaty pokrywają tysiące hektarów ziemi, umożliwiając zwierzętom dzikim swobodne poruszanie się.

słonie

1. Kenia jest powszechnie znana na całym świecie z biegania. W kraju często zdobywcami medali olimpijskich są biegacze.

2. Do najczęściej odwiedzanych parków należą między innymi Park Narodowy Nairobi, Rezerwat Gier Tsavo, Rezerwat Gier Maasai Mara i Park Narodowy Amboseli.

3. Każda osoba przyjeżdżająca na safari będzie mogła zobaczyć zwierzęta takie jak: lwy, słonie, zebry, żyrafy, gazele, lamparty i gepardy.

4. Ponad połowa ludności kraju żyje w ubóstwie.

5. Każdy, kto odwiedzając Kenię z pewnością zauważy jakieś wyjątkowe miejsca. Są wśród nich takie miejsca jak czternaście wodospadów w Thika, która zaliczane są do najdłuższych i najbardziej stromych spadków w Afryce Wschodniej.Kenijczycy piją dużo herbaty chai i mało kawy.

Nairobi

6. Kenia eksportuje głównie zioła i herbatę. Wydobywają one również znaczne ilości ropy naftowej, ale większość z nich jest wykorzystywana w ich kraju lub eksportowana do niektórych sąsiednich krajów.

7. Kły na ulicą to jeden ze znanych punktów orientacyjnych miasta Mombasa. Zostały one stworzony w hołdzie królowej Elżbiety, kiedy to w 1952 roku odwiedziła miasto.

8. Główny import to maszyny, pojazdy, tworzywa sztuczne i sprzęt transportowy.

9. Turystyka jest ogromnym źródłem dochodów dla Kenii. Ludzie przychodzą do kraju, aby zobaczyć przyrodę i idą na safari.

1. Nazwa kraju pochodzi od góry Kenii, która jest najwyższym punktem w kraju i ma 5199 metrów wysokości.

11. Zazwyczaj piją napoje w temperaturze pokojowej lub gorące. Rzadziej zimne.

12. Między październikiem 2019 a 2020 rokiem wartość eksportu awokado wyniosła 127 milionów dolarów. w porównaniu z 91 mln milionów w 2019 roku. Popyt spowodował powstanie nowych plantacji.

 Czytaj dalej: interesujące ciekawostki o Kenii

safari

4.7/5 - (liczba ocen: 6)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.