Ciekawostki

10 Niesamowitych Ciekawostek dla Dzieci o Albatrosach

Albatrosy to jedne z tych ptaków, które rozpoznawalne są na terenie całego świata. To niezwykle piękne ptaki, których wygląd robi ogromne wrażenie na każdym, kto chociaż raz miał możliwość podziwiania ich.

Ale ten świetny morski ptak to również prawdziwa masa znakomitych ciekawostek, jakie warto poznać, by w pełni zrozumieć fakt, skąd wziął się tak duży fenomen tego stworzenia i dlaczego jest on tak uwielbiany.

1. Albatrosy

Albatrosy to ptaki, które znane są z tego, że posiadają doskonały słuch, jak i również świetny wzrok. Uważa się, że odnajdywanie przez nie zdobyczy, gdy panują ogromne ciemności, nie należy stanowi dla nich dużego problemu.

2. Kolonie

Albatrosy znane są na świecie także z tego, że charakteryzują się tym, że żyją w ogromnych koloniach.

albatrosy

3. Fakt

Mając na uwadze fakt, gdzie szczególnie można je zaobserwować, to zdecydowanie trzeba w tej kwestii wyrównać Antarktydę, Australię, Amerykę Południową i Afrykę Północną.

4. Obserwatorzy

Obserwatorzy tych wspaniałych ptaków w kwestii ich budowy zwracają przede wszystkim uwagę na ich skrzydła. A szczególnie mowa tu o ich rozpiętości, gdyż potrafi ona sięgać nawet do 350 cm. To zdecydowanie wynik robiący ogromne wrażenie.

5. Szybkie

Warto także zauważyć, że są to ptaki niezwykle szybkie. Mówi się, że podczas lotu potrafią one osiągnąć nawet 50, a w wielu przypadkach nawet do 80 kilometrów na godzinę.

6. Okres godowy

Biorąc pod uwagę fakt ich okresu godowego, to tym kulminacyjnym miesiącem jest w tym temacie listopad. To właśnie wtedy ma początek u nich ten bardzo ważny okres.

7. Czołówka

Mało osób wie również o fakcie, że albatrosy to prawdziwa czołówka jeśli chodzi o nurkowanie i pływanie. Mówi się, że są nawet w obu czynnościach najlepsze.

8. Skrzydła

Mimo swoich doskonałych skrzydeł albatrosy zdecydowanie nie wyróżniają się w kwestii budowy swojego ciała. Mając na uwadze ich wagę, to mówi się średnio o 12 kg, a w kwestii długości jest to około 135 centymetrów.

9. Pelagiczne

Albatrosy należą do grupy ptaków, które nazywane są pelagicznymi.

10. Wysiadywanie jaja

Ciekawe jest, że podczas wysiadywania jaja albatros może utracić nawet 83 gramy dziennie swojej wagi.