Afryka

10 najlepszych atrakcji w mieście Mombasa

Centrum Mombasy
źródło: Cezary p / Wikipedia

Mombasa jest drugim co do wielkości miastem Kenii po stolicy, Nairobi. Jest pod wpływem bliskowschodnich i azjatyckich tradycji dzięki silnym powiązaniom handlowym z tymi regionami.. Mombasa jest pełna niespodzianek, więc zaplanuj kilka dni na zwiedzanie wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania.

Egzotyczny raj w tropikach afrykańskich jest tym, co przychodzi do głowy, kiedy ludzie myślą o Mombasie. Kosmopolityczny ośrodek turystyczny wypełniony jest wieloma zabawnymi zajęciami i szczyci się niesamowitymi miejscami, które gwarantują, że nigdy się nie znudzisz.

1. Haller Park

Dawniej znany jako Bamburi Nature Trails, Haller Park jest idealnym miejscem do jazdy na rowerze czy biegania. Z różnych opcji do wyboru dostępny jest Park Gadów, Sanktuarium motyli i obserwowanie ptaków. Można wybrać się na rekreacyjny spacer po bujnych lasach, jeziorach, strumieniach i plantacjach.

2. Fort Jesus

Wybudowany w latach 1593-1596 przez Portugalczyków Fort Jesus jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Mombasy. Włoski architekt Cairati zaprojektował obiekt, który jest jednym z najlepszych przykładów XVI-wiecznej architektury wojskowej Portugalii. Teraz muzeum jest otwarte codziennie za niewielką opłatą. Można również dokonać rezerwacji na kolację z pokazem świetlnym co tydzień.

3. Plaża Nyali

Jeden z najbardziej ruchliwych rezerwatów morskich w Kenii, Mombasa Marine National Park chroni namorzyny, trawy morskie, piaszczyste plaże i rafy koralowe. Nurkowanie to popularne zajęcie w tym miejscu. Może tutaj również podziwiać różnorodne życie morskie z łodzi o szklanym dnie.

4. Aquapark Wild Waters

To bardzo ładne miejsce. Trasa po Mombasie jest niekompletna bez zwiedzania dzikich wód. Rano jest mniej tłoczno. To całkiem satysfakcjonujące miejsce i można tu spędzić cały dzień.

5. Park Narodowy Marine

Mombasa Marine National Park jest rezerwatem narodowym i parkiem morskim położonym w Mombasie w Kenii. Nie tylko widzieliśmy delfiny z łodzi, mieliśmy nawet okazję popływać z delfinami, które wypłynęły i pływały w naszym otoczeniu. Cała wycieczka była absolutnie doskonała. Woda była czysta.

6. Centrum Mamba

Jeden z najbardziej przerażających drapieżników na świecie jest wystawiany w Mamba Village Centre, największej w Afryce Wschodniej farmie krokodyli. Typowy wstęp we wiosce Mamba w Mombasie rozpoczyna się filmem informacyjnym przedstawiającym krokodyla, jego cykl życia i ważną rolę ekologiczną, jaką odgrywa.

7. Stare Miasto

Znane z silnych historycznych wpływów arabskich, starożytnych budynków, niesamowitej architektury z ekstrawaganckimi projektami artystycznymi, które teleportują Cię w czasie. Znajdziesz tutaj niesamowite antyki w przystępnych cenach, nie wspominając o unikatowych zdobieniach, tkaninach, owocach i warzywach.

8. Plaża Bamburi

Jest to spokojna plaża, dobra na rodzinne wycieczki i zabawę. Jest czysta i bezpieczna. Kuchnia lokalna jest kreatywnie przyrządzana i serwowana, choć bardzo korzenna, ale założę się, że jej tagowanie jest bardzo wygodne. Grill nad morzem ma inny smak. Podwodny świat jest naprawdę piękny. Miejsce warte odwiedzenia.

9. Sanktuarium Nguuni

Podobał nam się fakt, że mogliśmy wejść do tego parku jako obcokrajowcy w sposób skromny i nie zostać uderzonym tajemniczymi dodatkowymi opłatami jak to się czasami zdarza w Kenii niestety. Sanktuarium jest dobrze utrzymane. Posiada również pole namiotowe i jest to idealne miejsce na weekendowy wypad. Żyrafy są piękne i wspaniale się na nie patrzy.

10. Kły

Kły to jeden ze znanych punktów orientacyjnych miasta. Zostały one złożone w hołdzie królowej Elżbiety, gdy w 1952 r. odwiedziła Mombasę. Kość słoniowa symbolizuje ówczesne towary luksusowe i wykwintne, a także jest wyrazem uznania dla Imperium Brytyjskiego i królowej. Kły przecinają się, tworząc literę „M” od nazwy miasta Mombasy. Znajduje się przy drodze z portu do centrum miasta.

Czytaj dalej: Ciekawostki o Mombasie