10 Najlepszych Restauracji w Katowicach

śląsk

Katowice to najważniejsze miasto Górnego Śląska i jedno z tych miast, które w ciągu ostatnich dwóch dekad przeszło niezwykłą metamorfozę. Znajdziemy tutaj z pewnością ciekawe restauracje. Z całą pewnością jest to miasto, w którym tętni życie kulturalne, ale również gastronomiczne.

Wcześniej pisaliśmy o tym jakie są najlepsze kawiarnie w Katowicach i o miejscach z sushi. Katowice to centrum doskonałej jakości restauracji, w których można rozkoszować się kuchnią z całego świata. Oto najlepsze restauracje w Katowicach:

1. Ważne Miejsce Bistro

Ważne Miejsce Bistro to jedno z tych miejsc, które przyciąga wielu ludzi. Nic w tym dziwnego. Szef kuchni dokłada wszelkich starań, aby każde danie spełniło oczekiwania klientów. Warto skosztować tutejszych burgerów.

2. Restauracja Alto

Alto to ekskluzywna restauracja znajdująca się w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. To przede wszystkim miejsce, w którym umiejętnie łączy się nietypowe smaki. Każde danie zasługuje na słowo uznania.

3. Restauracja dla rodzin – Wiejska Chatka

Wiejska Chatka to miejsce niezwykle przytulne i zapraszające nas do środka. W lokalu króluje kuchnia polska oraz rarytasy z kuchni śląskiej. Pyszne pierogi i doskonałej jakości golonka to wystarczający powód, by tutaj zajrzeć.

4. Kuchnia gruzińska – Chinkalnia

Chinkalnia w Katowicach to raj dla koneserów gruzińskiej kuchni. Poza sławnymi chinkali warto również skusić się na pyszną zupę charczo i doskonałe gruzińskie wino.

5. Restauracja Buddha

Buddha to restauracja indyjska. Mieszanka nietypowych smaków, zapach korzennych przypraw i doskonała obsługa sprawiają, że chce się tutaj wracać po więcej.

6. Pizzeria Pod Drewnianym Bocianem

Pod Drewnianym Bocianem to miejsce, w którym będziemy mogli skosztować wyjątkowo dobrej kuchni włoskiej. Lokal oferuje świetne makarony i rewelacyjną pizzę.

7. Restauracja Fantasmagoria

Fantasmagoria to lokal, w którym skosztujemy wyjątkowej i rzadko spotykanej w tym regionie kuchni zakaukaskiej oraz wileńskiej. Miejsce wyjątkowe pod każdym względem.

8. Okiem i Brzuchem

Okiem i Brzuchem jest z kolei miejscem, do którego bez obaw mogą udać się weganie oraz wegetarianie. Lokal serwuje przepyszne dania bezmięsne, które zachwycą również miłośników mięsa.

9. Restauracja U Babuni

Restauracja U Babuni to miejsce, w którym królują placki. Nie trzeba jednak obawiać się nudnego menu. Można tutaj skosztować przepysznych placków meksykańskich, ale również po węgiersku czy bawarsku.

10. Tatiana – polska kuchnia

Tatiana to pięknie urządzona restauracja, w której będziemy mogli zjeść dania kuchni polskiej. Zdecydowanym faworytem są pierogi z różnymi dodatkami oraz dania należące do kuchni regionalnej.

Jaka jest Wasza ulubiona restauracja w Katowicach? Dajcie znać w sekcji komentarzy.

Zobaczcie też najfajniejsze miejsca z makaronami w Katowicach i też gdzie warto zjeść w Katowicach. Enjoy!

4.6/5 - (liczba ocen: 31)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.